Brīvdienas, jo īpaši, ja tās ir tādas grandiozas svētku brīvdienas kā Ziemassvētki, prasa lielus plānošanas darbus. Sākot no vēlmju sarakstiem, iepirkšanās sarakstiem, līdz cepšanas sarakstiem un daudz kā cita. Bet pirms ķerties pie visiem šiem sarakstiem, ir kāda svarīgāka lieta, kas jums ir jāpaveic. Jums ir jāizlemj, cik daudz naudas jūs varat atļauties tērēt šī gada svētku pasākumiem un dāvanām. Nesteidzieties un pārdomājiet dāvanu piešķiršanas nozīmi, kā arī apsveriet dažus radošus veidus, kā samazināt jūsu svētku izdevumus. Domu sakopošana samazinās stresa sajūtu, kas lēnām piezogas ikvienam, kam šķiet, ka visam nepietiks nedz laika, nedz naudas. Un, lai arī saņemt kredītu jau no 18 gadiem var teju jebkurš interesents un svētku svinētājs, bez tam, svētku laikā šiem aizdevumiem tiek piedāvāti arī neticami vilinoši noteikumi, mēs tomēr gribētu prezentēt mazliet tradicionālākus veidus, kā pārvaldīt svētku dāvanu budžetu.
- Izvairieties no svētku dāvanu pirkšanas uz kredīta. Tātad – kā jau minējām, šī nav tā pati labākā doma. Tā vietā, ietaupiet savu un ģimenes naudu, svētku dāvanām tērējot tikai tos līdzekļus, kas reāli atrodami jūsu bankas kontā. Jā, tas arī nozīmē, ka pilnīgi noteikti nevajadzētu izmantot aizdevumu vai kredītkarti, lai iegādātos dāvanas! Kad jūs nopērkat dāvanu, kas maksā 20 eiro ar savu kredītkarti, jūs būtībā iegādājieties šo dāvanu ar vēl papildus vidēji 20% uzcenojumu, ko veidos procentu nomaksa par kredītā iegādāto preci. Un ja parādu nenodzēsīsiet pēc iespējas ātrāk – šī dāvanas cena pat varētu dubultoties. Bet vērtība tai nemainīsies, vai ne?
- Pārskatiet savus nodomus. Kāds īsti ir dāvanu pasniegšanas mērķis? Ko tas jums nozīmē? Vai tas tiešām ir atkarīgs no jūsu dāvinātās dāvanās cenas? Vai to dāvinot jūs domājat, ka nākamajā gadā pretī saņemsiet ko līdzvērtīgi vērtīgu? Taču nē! Par dāvanām daudz svarīgāk ir novērtēt citas personas pozitīvo ietekme uz jūsu dzīvi. Un to jūs varat darīt arī vienkāršākos veidos, vietā pasakot “Paldies” un “Es tevi mīlu”. Tās ir frāzes, kas nekad neizies no modes un kuru vērtība būs visaugstākā. Neļaujiet sev uzņemties tādas dāvanu došanas saistības, kuras jūs patiesībā nevarat atļauties.
- Izstrādājiet paši savas dāvanu vadlīnijas. Mēs bieži vaicājam citiem, ko un kā dāvināt, un cik daudz tam tērēt naudu. Bet tā vietā jūs varētu apsvērt piešķirt konkrētu dāvanu budžetu katram savam bērnam un citiem ģimenes locekļiem. Budžetu, kas atkarīgs tikai un vienīgi no jūsu ienākumiem un tā, cik patiesība varat atlicināt naudu šādiem izdevumiem. Vai arī nolemiet ierobežot dāvanu skaitu līdz divām vienībām uz vienu bērnu. Atcerieties, ka vienmēr būs cilvēki, kuri tērēs vairāk naudas uz savu bērnu dāvanām nekā jūs, bet mēģinājumi skriet pakaļ kaimiņu paradumiem, var izmaksāt jums dārgāk kā cerēts. Jau no savu bērnu mazotnes māciet un izskaidrojiet viņiem, ka pārdomātām un sirsnīgām dāvanām nav jāmaksā daudz naudas, un vissvarīgākais ir novērtēt visu, kas mums tiek dots, jo dāvināšanas akts ir laipnības un sirsnības apliecinājums.
- Sekojiet līdzi saviem svētku izdevumiem jau no pirmās dāvanas iegādes brīža. Tērējiet mazāk naudas, sastādot paštaisītu izdevumu darba lapu datorā vai uz papīra, lai sekotu līdzi visām dāvanām un to izmaksām. Sarakstā būtu jābūt gan tām dāvanām, ko plānojat iegādāties, gan arī tām, ko plānojat izgatavot paši savām rokām. Ja esat nosprauduši noteiktu summu, kuru plānojat tērēt vienai dāvanu vienībai, šāds saraksts palīdzēs jums turēties pie šī plāna.
Nav komentāru