Kādiem nolūkiem var izmantot ātros kredītus?

Tā kā, aizņemoties ātros kredītus, kreditoram nav jāatskaitās par tā tērēšanas nolūkiem, tad tas var tikt izlietots tādiem mērķiem, kādiem vien debitors vēlas.

Cik ilgā laikā iespējams saņemt aizdevumu?

Vairākums kreditoru aizdevumu izsniedz 10 līdz 15 minūšu laikā, tomēr nereti tas var aizņemt laiku līdz pat vairākām stundām. Jāatceras, ka aizdevumam var pieteikties jebkurā diennakts laikā, bet saņemt to iespējams tikai laikā no pulksten 7:00 līdz pulksten 23:00.

Kas ir bezprocentu kredīts?

Tas ir tā saucamais bezmaksas kredīts, kuram netiek piemēroti procentu maksājumi, proti, debitoram ir jāatgriež aizdevums tādā apmērā, kādā tas to aizņēmās. Vairākums kreditoru bezprocentu kredītu piešķir tikai pirmajā aizņemšanās reizē.

Kas ir SMS kredīts?

Tas ir aizdevumu veids, kuru iespējams iegūt, nosūtot kreditoram pieprasījuma SMS jeb īsziņu.

Kas ir auto kredīts?

Tas ir aizdevumu veids, kuru iespējams iegūt, ieķīlājot automašīnu. Tas var būt arī aizdevums, kas paredzēts jaunas vai lietotas automašīnas iegādei. Abos gadījumos, līdz aizdevums nav pilnībā atmaksāts, automobiļa īpašnieks ir kreditors.

Kādas ir ātro kredītu procentu likmes?

Katrs kreditors aizdevumiem piemēro atšķirīgas procentu likmes, tomēr vairākumā gadījumu tās svārstās no 100% līdz 300% gadā.

Kas ir GPL?

Tā ir gada procentu likme, kas tiek aprēķināta pēc speciālas GPL formulas un kas norāda, cik procenti debitoram būs jāatmaksā gada laikā.

Kas jāņem vērā, salīdzinot kreditorus?

Ir jāsalīdzina visi iespējamie rādītāji, bet būtiskākie no tiek ir gada procentu likme, maksimālā aizdevuma summa, aizdevuma atmaksas termiņš, kā arī kritēriji, kuriem potenciālajam klientam ir jāatbilst.

Kas ir LNKA?

Tā ir Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācija, kuras biedriem ir jāpielieto organizācijas standartiem un principiem atbilstoša komercprakse un jāiestājas par atbildīgu aizņemšanos.

Vai aizņemoties ātro kredītu ir nepieciešama ķīla vai galvotājs?

Nē, aizņemoties šos aizdevumus, nav nepieciešams nekāds nodrošinājums – ne ķīla, ne galvojums.

Kādu iemeslu dēļ aizdevums var tikt atteikts?

Tas var tikt atteikts daudz un dažādu iemeslu dēļ, tomēr būtiskākie no tiem ir sabojāta kredītvēsture vai maksātnespēja.

Kur ir pieejama informācija par kreditoriem?

Tā ir pieejama pašu kreditoru mājaslapās, tieši konsultējoties ar kreditoriem, kā arī citos interneta resursos, piemēram, šīs mājaslapas attiecīgajās sadaļās.

Vai var atmaksāt aizdevumu pirms tā atmaksas termiņa?

Jā, drīkst un ir pat vēlams to atmaksāt ātrāk, tādējādi droši izvairoties un soda procentiem un sankcijām, kas tiek piemērotas maksājumu kavēšanas gadījumos, kā arī samazinot kredīta procentu maksājumos iztērēto summu.

Kas ir soda procenti?

Soda procenti tiek aprēķināti un piemēroti tādā gadījumā, ja debitors ir nokavējis kredīta atmaksas termiņu. Tie mēdz būt apmērā no 0,5% līdz 2% no aizdevuma summas par katru kavējuma dienu.

Kādiem priekšnosacījumiem ir jāatbilst, lai saņemtu kredītu?

Katrs kreditors savus nosacījumus nosaka individuāli, tomēr vairākumā gadījumu potenciālajam klientam ir, pirmkārt, jāatbilst katra kreditora izvirzītajiem kritērijiem un, otrkārt, jābūt Latvijas pilsonim vai vismaz rezidentam, jābūt aktīvam bankas kontam un telefona numuram, jābūt pozitīvai kredītvēsturei un maksātspējai.

Vai iespējams saņemt kredītu, ja ir vēl kāds cits aizdevums?

Ja otrs aizdevums tiek maksāts regulāri, laicīgi un godprātīgi, tad faktiski nav šķēršļu saņemt vēl vienu aizdevumu, tomēr vairākums kreditoru neizsniedz aizdevumus tām personām, kurām ir nenokārtotas kredītsaistības vai kavēti maksājumi.

Vai iespējams saņemt kredītu, ja persona ir ierakstīta parādnieku sarakstā?

Nē, nav iespējams iegūt aizdevumu, ja ir ilgstoši nenokārtotas parādsaistības un persona ir iekļauta parādnieku sarakstā.

Kā rīkoties, ja pēkšņi nav iespējams atmaksāt kredītu?

Jebkurā gadījumā ir jādodas pie kreditora uz konsultāciju, lai rastu piemērotāko risinājumu, piemēram, pagarinātu aizdevuma atmaksas termiņu vai iegūtu kredīta brīvdienas.

Ko nozīmē jēdziens “kredīta pagarināšana”?

Tas nozīmē kredīta atmaksas termiņa pagarināšanu jeb pārlikšanu un vēlāku laiku, kas iespējama, samaksājot kreditoram noteiktu summu.

Cik izmaksā kredīta saņemšana?

Pie nebanku kreditoriem tā izmaksā nieka 0,01 eiro centu, kas ir reģistrācijas maksa. SMS kredīta gadījumā izmaksas rada arī pieprasījuma īsziņas nosūtīšana, kuras cena ir atkarīga no personas mobilā telefona operatora pieslēguma.

Ko nozīmē atbildīga aizņemšanās?

Tā nozīmē skaidra aizdevuma atmaksas plāna esamība, kā arī objektīva savas kredītspējas novērtēšana.

Kas ir kredītu liegumu saraksts?

Tas ir LNKA pakalpojums, kas sniedz iespējas personai kontrolēt savu finansiālo nākotni, aizliedzot kreditoriem izsniegt tai jebkādus aizdevumus.

Kādi ir nebanku kredītu veidi?

Nebanku sektorā ir pieejams ātrais jeb interneta, SMS, bezprocentu, auto, kā arī patēriņa kredīts. Faktiski visi nebanku aizdevumi ir ātrie kredīti, jo tie tiek izsniegti ļoti īsā laikā.

Vai iespējams aizņemties kredītu vairākas reizes no viena kreditora?

Ja iepriekšējās kredītsaistības ir nokārtotas, tad iespējams aizņemties neierobežoti.

Kādā apmērā aizdevumu iespējams aizņemties?

Aizdevums var būt apmērā no 1 līdz pat 10000 EUR, kas ir atkarīgs no katra kreditora individuālajiem noteikumiem. Jāpiebilst, ka pastāvīgiem un godīgiem klientiem kreditori nereti paaugstina to kredīta limitu.
   

Pēdējo reizi atjaunots: