Neatkarīgi no tā vai tas būs jūsu pirmais kredīts vai trešais, ātrie kredīti no 19 gadiem pieprasa lielu atbildības sajūtu, tāpēc iesākumā jums vēlamies pateikt lielākos klupšanas akmeņus pirms izvēlēties savu kreditoru 19 gadu vecumā.  Jūsu pirmais mērķis ir atrast kreditoru ar zemām procentu likmēm, pēc kura otrs lielākais faktors ir līgumsaistību termiņš, kas asociējas ar jūsu kredīta atmaksu. Un trešā lieta, bet ne mazāk svarīgāka informācija – ātro kredītu, patēriņa kredītu un cita aizdevuma veidus izniedz personām no 18 gadiem.  Balstoties uz augstāk redzamajiem faktoriem esam izvēlējušies populārākos kreditorus, kas izsniedz naudu internetā personām no 19 gadiem:   
Aizdevējs Saņemšanas laiks Pirmais bez % Max pirmo reizi Maksimālā summa LNKA biedrs Min/max vecums Darba laiks
10 min 100 – 5000 € 5000 € 18 – 70 D:  08:00 – 22:00
B:  08:00 – 22:00
15 min 1000 – 25000 € 25000 € 18 – 75 D:  09:00 – 23:00
B:  10:00 – 17:00
24 stundas 500000 € 500000 € 18 – 70 D:  08:00 – 17:00
B:  Slēgts
15 min 100 – 3000 € 3000 € 18 – 75 D:  09:00 – 19:00
B:  Brīvs

Kas ir ātrais kredīts?

Ātrais kredīts ir nebanku sektora kreditoru īstermiņa aizdevumu veids, kas tiek izsniegts ar interneta vai, citreiz, arī ar SMS starpniecību. To tehnoloģiskā risinājuma dēļ tie vēl tiek saukti arī par online jeb interneta kredītiem, jo tie ir iegūstami ar interneta tiešsaistes palīdzību, izmantojot datoru vai atbilstošo mobilo ierīci. Lai arī GE Money piedāvāja nokārtot īstermiņa aizdevumus pasta nodaļās jau 2005. gadā, par ātro kredītu pirmsākumiem tiek uzskatīts 2007 gads, kad Latvijā ienāca skandināvu uzņēmums Ferratum bank, kura piemēram vēlāk sekoja daudz citu krediētāju. Latvijā kreditēšanas pakalpojumus jau izmantojuši vairāk kā 200000 iedzīvotāju un skaits katru dienu pieaug.

Kā strādā ātrie kredīti no 19 gadiem?

Lai pieteiktos ātrajam kredītam internetā nepieciešams izvēlēties kādu no aizdevējiem. To iespējams izdarīt apemklējot tādas mājas lapas kā compeuro.lv, kas palīdz izdarīt pareizo izvēli, salīdzinot vairākus populārākos kredītu aizdevējus. Kredīts no 19 gadiem ir pieejams no vairākām kredītiestādēm un jūs to ērti varat aplūkot augstāk redzamajā tabulā. Pēc kreditora izvēles jāizpilda aizdevuma forma un jāgaida apstiprinājums. Tas var prasīt no dažām minūtēm līdz pat vairākām dienām, atkarībā no aizdevēja, kredītvēstures, ienākumiem un aizdevuma summas.  Ir jāatgādina, ka kredīts no 19 gadiem var tik izsniegts personām ar Latvijas bankas kontu. Kad naudas aizdevums būs apstiprināts, jūs saņemsiet naudu savā bankas kontā. Pēc naudas iegūšanas ir jāsāk veikt ikmēneša maksājumi pēc līguma nosacījumiem ar kreditora likmi, ja pirmais kredīts netiek izsniegts ar bezprocentu likmi. Aizņēmuma atmaksas termiņi ir dažādi. Kredīta saņemšanas laiks svārstās no 30 dienām līdz pat vairākiem mēnešiem. Arī summa, kuru iespējams aizņemties svārstās atkarībā no aizdevēja. Minimālā summa ir robežās no nieka 10 līdz pat 1000 eiro. Maksimālā summa no 300 līdz 25000 eiro.

Kāpēc izvēlēties ātros kredītus?

 1. Neparedzētu izdevumu segšanai. Lielākā daļa aptaujāto iedzīvotāju atbild, ka nauda bijusi vajadzīga neparedzētiem izdevumiem, kad nav bijuši lieki iekrājumi.
 2. Pārāk zemi ikmēneša ienākumi. Otrs biežāk pieminētais iemesls ir naudas trūkums mēneša beigās, kad līdz algai palikušas vairākas dienas, taču` naudas vairs nav.
 3. Mājokļa remontam. Aptuveni desmitā daļa no aptaujātajiem atdzīst, ka ātro kredītu ņēmuši mājokļa uzlabojumiem un labiekārtošanai.
Ir daudz dažādu iemeslu kādēļ izvēlētise ātros kredītus līdz ar to šādu kredītu piedāvātāju ir ļoti daudz. Daži no populārākajiem aizņēmumu iemesliem ir pārvākšanās izmaksas, ārkārtas izdevumi, dažādu ierīču un iekārtu iegādāšanās, automašīnas finansēšana, kāzu izdevumu nosegšana, atvaļinājuma izmaksas u.c.

Ātro kredītu priekšrocības

Priekšrocība attiecībā pret citiem aizdevumu veidiem ir ātrums, ērtība un vienkāršība. Naudu bankas kontā iespējams iegūt pat ārtāk par 15 min. Tiem iespējams ērti pieteikties un tos saņemt ar interneta vai viedtālruņa palīdzību, kā arī vienkārši tos iegūt bez ķīlas, galvojuma un jebkādiem kredītvēsturi vai kredītspēju apliecinošiem dokumentiem. Tas nozīmē, ka gadījumā kad aizņēmējs nevar laikā atgriezt aiņēmumu, aizdevējs nevar konfiscēt ieķīlāto īpašumu. Taču jāatceras, ka jūsu dati var tikt nosūtīti trešajai pusei, piemēram, parāda piedziņas kompānijai, ja jūs tīšuprāt vai finanšu līdzekļu trūkuma dēļ neatmaksājat parādsaistības.  Daļa šo kredītu aizdevēju pirmajā aizņemšanās reizē saviem jaunajiem klientiem piedāvā bezprocentu jeb bezmaksas kredītu.

Ātro kredītu trūkumi

Viens no lielākajiem ātro kredītu trūkumiem ir procentu likmes. Citi aizdevēji pirmo reizi ļauj atgriezt tādu pašu summu, kādu kredīta ņēmējs aizņēmās, taču atkārtoti ātrais kredīts var būt ļoti dārgs. Ir ļoti viegli iekļūt aizņēmumu ciklā, kad katru reizi atdodot kredītu naudas atkal trūkst. Kreditoru galvenā mērķauditorija ir cilvēki ar zemiem ienākumiem padarot viņu dzīves tikai sarežģītākas, tāpēc mēs stingri iesakām iepazīties ar katra kreditora līguma nosacījumiem.  Vēl viens trūkums ir kreditoru piekļuve jūsu bankas kontam.

Kādos gadījumos var tikt atteikts kredīts

 1. Neatbilstība kredītdevēja nosacījumiem, piemēram, neatbilstošs vecums, pilsonība, bankas konta neesamība u.c. katra kreditētāja individuāli izstrādātajiem noteikumiem.
 2. Kredītdevēja statuss – ja kreditors ir Latvijas Nebanku kredītdevēju asociācijas biedrs, jo tās biedri ir vienojušies personām no 18 līdz 19 gadiem neizsniegt aizdevumus.
 3. Sabojāta kredītvēsture – ja personas kredītvēsturē uzrādās vēl joprojām nenokārtotas kredītsaistības vai ja tajā uzskatāmi redzama slikta maksājumu disciplīna, proti, ir regulāri kavēti kredīta maksājumi.
 4. Vāja kredītspēja – ja personai nav regulāru un aizdevuma apjomam atbilstošu ienākumu. 
 5. Darba laiks – Katram uzņēmumam ir savs darba laiks, turklāt darba laiks kredītiestādēm ir ierobežots ar patērētāju tiesības aizsardzības likumu (patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniegšana) un ātrais kredīts nevar tikt izsniegts nakts stundās. 
Ja ātro kredītu izsniedzējs kādu iemeslu dēļ atsaka izsniegt aizdevumu, ir iespējams vērsties pie kāda banku vai nebanku kredītdevēja un pret aizdevumu piedāvāt kādu nodrošinājumu – ķīlu vai galvojumu. Nodrošinājums vairākumā gadījumu “mīkstina” apstākļus situācijā, kad personai ir slikta kredītvēsture vai maksātspēja, bet tā vēlas iegūt finanšu līdzekļus. Kredīts no 19 gadiem var tikt pieteikties studiju vai studējošā kredītam, nodrošinot to ar galvotāju, vai arī auto kredītam, nodrošinot to ar auto ķīlu. Vienmēr apdomīgi izvērtējiet nepieciešamību aizņemties kredītu, kā arī savas personīgās iespējas un spējas to atmaksāt!  

Riski, kas saistīti ar ātrajiem kredītiem

 1. Kredīts no 19 gadiem gan kreditorus, gan debitorus pakļauj finansiālam riskam. Vairākums kreditoru uzskata, ka 19 gadus veca persona nav pietiekoši patstāvīga, apdomīga un spējīga uzņemties tādu atbildību kā kredītsaistības – morālā brieduma trūkums kredītsaistības var pārvērst parādsaistības.
 2. Neskaitot personas vecumu, finansiālo risku palielina arī tādi faktori kā negatīva kredītvēsture vai slikta maksātspēja, tāpēc, lai maksimāli samazinātu šo risku, kreditori lielākā vai mazākā mērā (atkarībā no kreditētāja piederības banku vai nebanku sektoram) savos potenciālajos klientos vērtē šos faktorus.
 3. Jāpiemin, ka ātro kredītu aizdevēji var atļauties izsniegt aizdevumus arī tādām personām, kurām ir negatīva kredītvēsture vai slikta maksātspēja, jo tie nodarbojas ar īstermiņa aizdevumu izsniegšanu nelielās summas, vienkāršiem vārdiem sakot, ja arī vēsture atkārtojas, un debitors ļaunprātīgi neatmaksā aizdevumu vai vienkārši nav finansiāli spējīgs to izdarīt, kreditors neko daudz nezaudē. Šo kreditētāju finansiālo risku samazina ne vien pakalpojumu specifika, bet arī milzīgais pieprasījums pēc šiem pakalpojumiem.
Tā kā tie banku un nebanku kredītdevēji, kuri izsniedz aizdevumus personām no 19 gadu vecuma, ir mazā skaitā (kaut gan LR likumos tas nav aizliegts), tie it īpaši rūpīgi veic savu potenciālo klientu novērtēšanu, izvērtējot to kredītvēsturi un kredītspēju.

Biežāk uzdotie jautājumi

Kas ir nepieciešams, lai saņemtu ātro kredītu no 18 gadiem?

Lai saņemtu ātro kredītu ir jābūt pastāvīgam Latvijas iedzīvotājam, vecumā no 18 gadiem, taču jāņem vērā, ka minimālais kredīta izsniegšanas vecums var atšķirties atkarībā no kredītdevēja nosacījumiem. Atsevišķi kredītdevēji izsniedz kredītu tikai personām, kas ir vecākas par 20 gadiem; Nepieciešams mobilais telefons, e-pasta adrese un bankas konts kādā no Latvijas bankām;

Vai ātrie kredīti no 19 gadiem tiek izsniegti arī nepilsoņiem?

Jā, bet viņiem ir jābūt Latvijas Republikas iedzīvotājiem, kuriem ir piešķirts Latvijas Republikas personas kods, kā arī nedrīkst būt pārkāptas parādsaistības un kavēti maksājumi.

Kādi dokumenti nepieciešami, lai saņemtu ātro kredītu?

Kredīta saņemšanai nav jāuzrāda dokumenti. Atsevišķos gadījumos atkarībā no izvēlētās summas un termiņa kredītdevējs var lūgt iesniegt, piemēram, konta izrakstu, kas apliecina pastāvīgu ienākumu gūšanu, kas kalpo kā garantija tam, ka ātrais kredīts tiks veiksmīgi atmaksāts.

Vai ir iespējams saņemt kredītu, ja ir slikta kredītvēsture?

Lielākā daļa kredītdevēju neizsniedz kredītu cilvēkiem, kuriem ir slikta kredītvēsture.

Vai ir nepieciešama ķīla vai galvojums, lai saņemtu ātro kredītu?

Nē, nedz ķīla, nedz galvojums nav nepieciešams.

Vai aizdevuma procentu likme var mainīties?

Vairumā gadījumu procentu likme ir nemainīga visu līguma atmaksas termiņu, taču, lai gūtu pilnīgu pārliecību par kredīta procentu likmi un citiem nosacījumiem ir nepieciešams rūpīgi iepazīties ar kredīta līguma nosacījumiem pirms tā parakstīšanas.

Ko darīt, ja rodas grūtības ar aizdevuma atmaksu?

Ja rodas grūtības ar ikmēneša maksājumu veikšanu, nepieciešams nekavējoties sazināties ar savu kredītdevēju, lai rastu piemērotāko risinājumu konkrētajā situācijā.

Kādas ir sekas kredīta maksājumu neveikšanai?

Maksājumu neveikšana var radīt kredīta ņēmējam nopietnas sekas (piemēram, parādu piedziņas vēršana uz nekustamo īpašumu, to pārdodot) un apgrūtināt kredīta saņemšanu nākotnē.

Kas ir ātrais kredīts no 19 gadiem?

Ātrais kredīts no 19. gadiem ir kredīts, kuru var aizņemties personas 19 gadus vecas, vai vecākas.

Pēdējo reizi atjaunots: