Ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi

Tikai daži aizdevēji, rūpīgi pārbaudot klientu, nodrošina iespēju saņemt kredītu arī ar sabojātu kredīvēsturi.


Aizdevējs Saņemšanas laiks Pirmais bez % Max pirmo reizi Maksimālā summa LNKA biedrs Min/max vecums Darba laiks
10 min 1000 – 15000 € 15000 € 18 – 75 D:  09:00 – 18:00
B:  Brīvs
15 min 100 – 3000 € 3000 € 18 – 75 D:  09:00 – 19:00
B:  Brīvs

  Jēdzieni “nebanku kredīts” un “ātrais kredīts” sabiedrībā ļoti bieži tiek lietoti kā sinonīmi, kaut gan patiesībā tas nemaz tā nav. Ātrais kredīts ir tikai viens no nebanku kreditoru aizdevumu veidiem. Nebanku aizdevēji, neskaitot ātro kredītu, vēl piedāvā tādus kreditēšanas pakalpojumus kā auto un patēriņa kredīts.

Kas ir ātrais kredīts?

 • Tas ir nebanku sektora kreditētāju īstermiņa aizdevumu veids, kas iegūstams interneta tiešsaistē, pielietojot datoru vai mobilo telefonu. Tā tehnoloģiskā risinājuma dēļ tas tiek saukts arī par interneta vai online kredītu.
 • Tā pozitīvās īpašības ir izsniegšanas ātrums (10 līdz 15 min), iegūšanas vienkāršība (bez ķīlas, galvojuma, dokumentiem) un pieteikšanas ērtība (caur internetu).
 • Tā vidējais atmaksas termiņš ir 30 dienas, ko iespējams pagarināt vēl līdz 30 dienām;
 • Tā apmērs ir iespējams robežās no 1 līdz 10000 EUR atkarībā no kredītdevēja nosacījumiem;
 • Pirmais kredīts vairākumā gadījumu ir bezmaksas jeb bezprocentu kredīts.
 • Vairākums šī aizdevumu veida izsniedzēji piedāvā opciju aizdevumu iegūt arī ar īsziņas starpniecību jeb SMS pieteikumu.
 • Kredītņēmējam ir jābūt vecumā no 18 līdz 85 gadiem, jābūt Latvijas rezidentam vai pilsonim, jābūt stabiliem ienākumiem un aktīvam bankas kontam, jābūt pozitīvai kredītvēsturei.
 • Ātrais kredīts vairākumā gadījumu tiek izsniegts arī tām personām, kurām ir slikta kredītvēsture vai maksātspēja, vai piemīt abas šīs īpašības.

Kredīti ar sliktu kredītvēsturi

Mūsdienās, kad kreditoru un debitoru skaits arvien pieaug, kreditēšanas jomā aktualizējas arī problēmas, kas saistītas ar sliktu kredītvēsturi. Faktiski debitoru kredītvēstures visintensīvāk tika sabojātas laika periodā no 2008. līdz 2012. gadam, kad Latvijā bija tā saucamie “treknie gadi”. Tas bija laiks, kad iedzīvotāju vidējais atalgojuma līmenis bija krietni augstāks nekā tas ir tagad un kad arī kreditēšanas jomā valdīja uzplaukums. Tieši “trekno gadu” laikā, 2007. gadā Latvijā radās un attīstījās arī nebanku kreditēšanas sfēra. Šo visu apstākļu sakritība veicināja intensīvu banku un nebanku kredītu aizņemšanos, jo lielākā daļa Latvijas sabiedrības bija kredītspējīga, bet kredītdēvēji šo pieprasījumu izmantoja, piedāvājot daudz un dažādus kreditēšanas pakalpojumus. Kredītņēmējiem šķita, ka to maksātspēja tāda būs ilgstoši, tāpēc tie, daudz neprātojot, izmantoja kreditoru sniegtās iespējas. Taču tad pēc pavisam neilga laika Latvijas ekonomiku piemeklēja krīze – iedzīvotāju algas krietni samazinājās un līdz ar to arī aizdevumu ņēmēju kredītspēja. Ar tādu atalgojumu nebija iespējams veikt ikmēneša kredīta maksājumus, līdz ar to debitoru kredītvēstures tika sabojātas gan ar kavētiem, gan ar vispār neveiktiem maksājumiem.

Kas ir kredītvēsture?

 • Tā ietver visas darbības, kas saistītas ar aizdevumu ņemšanu un atdošanu.
 • Tajā uzrādās ne vien nokārtotās, bet arī aktuālās kredītsaistības.
 • Tajā ir redzams ikviens maksājums un to atmaksas termiņi, tāpēc ir redzams ne vien aizdevuma atdošanas vai neatdošanas fakts, bet arī tā atmaksas laicīgums.
 • Jebkura debitora kredītvēstures dati ir pieejami Latvijas Bankas administrētajā kredītu reģistrā, parādu piedzinēja “CreditReform” datubāzē, nebanku sektora uzņēmumu jeb kreditoru datubāzēs, kā arī jebkura uzņēmuma iekšējās lietošanas datubāzē.
 • Faktiski tas ir būtiskākais faktors, kas tiek vērtēts potenciālajā klientā pirms aizdevuma piešķiršanas.

Kas ir slikta kredītvēsture?

 • Kredītvēsturi bojā divi apstākļi – aizdevuma maksājumu regulāra kavēšana un šo maksājumu neveikšana.
 • Kreditētāji izvairās dibināt kredītsaistības ar personām, kurām ir slikta kredītvēsture, jo tos māc bažas, ka tās pret šīm kredītsaistībām izturēsies tik pat bezatbildīgi un vieglprātīgi kā pret iepriekšējām, tādējādi iedragājot kompānijas finansiālo stāvokli vai kā citādi negatīvi ietekmējot tās darbību. Personas ar negatīvu kredītvēsturi tiek uzskatītas par neuzticamām, tāpēc kredītdevēji pret sadarbību ar tiem izturas skeptiski un piesardzīgi.
 • Sabojāta kredītvēsture liedz vai vismaz samazina iespējas saņemt atkārtotu kredītu nākotnē. Jo sliktāka kredītvēsture, jo mazākas izredzes iegūt aizdevumu pie jebkura, it īpaši banku sektora, aizdevēja.
 • Kaut arī pēc laika debitors nokārto iepriekš nenokārtotās kredītsaistības, kredītvēsture netiek uzlabota, jo neveiktā maksājuma vietā saglabājas maksājuma kavēšanas fakts. Faktiski kredītvēsturi, tāpat kā jebkuru pagātnes faktu, vairs nevar izmainīt un izlabot – atliek vien rūpēties par to, lai turpmākā kredītvēsture veidojas pozitīva, ja vien debitoram turpmāk tiks izsniegti aizdevumi.
 • Kā rāda pieredze, ja kredītvēsture ir tikusi sabojāta pirms vairākiem gadiem, ir lielākas cerības saņemt aizdevumu, jo aizdevēji nereti pārbauda potenciālā klienta kredītvēsturi tikai pēdējā gada periodā, kā arī kreditētāji tomēr grib ticēt, ka cilvēks gadu gaitā ir spējīgs mainīties un kļūt apzinīgāks, un atbildīgāks. Tādēļ nevar viennozīmīgi apgalvot, ka negatīvas kredītvēstures gadījumā aizdevums kategoriski tiek atteikts.
 • Vismazākās izredzes iegūt aizdevumu ir situācijā, kad personai, vēršoties pie aizdevēja, ir vēl joprojām nenokārtotas kredītsaistības, jo tas liecina par personas kredītnespēju.
 • Pieredze rāda, ka nebanku kreditori pret sliktu kredītvēsturi attiecas mazliet pielaidīgāk nekā banku kreditori, jo tie izsniedz aizdevumus salīdzinoši nelielās summās un īsos atmaksas termiņos, kas ievērojami samazina kompānijas finanšu riskus.

Ātrie kredīti ar sliktu kredītvēsturi

 • Kredītvēstures izvērtēšana ir obligāts un neatņemams process, kas jāpielieto gan banku, gan nebanku sektorā, lai izvairītos no neizdevīgiem un nelojāliem klientiem, kuri, aizdevuma neatdošanas gadījumā, var radīt kompānijai finansiālus zaudējumus. Jāpiemin, ka finansiāli zaudējumi rodas ne tikai maksājumu neveikšanas gadījumā, bet arī to kavēšanas gadījumos. Tomēr, kā jau vairākkārt iepriekš minēts, nebanku sektora kreditori kredītvēsturi nevērtē tik nopietni un skrupulozi, kā tas tiek darīts banku kreditēšanas jomā.
 • Šajā jomā, it īpaši ātro kredītu jomā, kredītvēsture tiek pārskatīta vispārēji, jo nebanku kreditētāji, izsniedzot aizdevumus, neriskē ar tik lielām summām un gariem to atmaksas termiņiem. Vienkāršiem vārdiem sakot, nebanku kreditori var atļauties riskēt un izsniegt aizdevumus arī neuzticamām personām, proti, tādām, kurām ir slikta kredītvēsture vai slikta maksātspēja. Ņemot vērā to, ka ātrie kredīti pašlaik ir populārākais nebanku aizdevumu veids, uz lielā pieprasījuma tiesas ātro aizdevumu izsniedzēji var riskēt vēl vairāk.
 • Tiesa gan, lielākajai daļai debitoru, kuriem ir negatīva kredīta vēsture, tā ir radusies, pateicoties tieši ātrajiem kredītiem to pieejamības dēļ. Ātro kredītu pieejamību, kā zināms, veicina ne vien to iegūšanas tehnoloģiskie risinājumi, bet arī kredītdevēju demokrātiskie nosacījumi. Bet, kā saprotams, pieprasījums veido piedāvājumu, tādēļ, kamēr vien cilvēki aizņemsies, kreditori piedāvās tiem arvien jaunus veidus kā aizņemties.
 • Kā iepriekš pieminēts, ātrais kredīts ir aizdevumu alternatīva personām, kurām ir slikta kredītvēsture vai slikta maksātspēja, vai arī abas šīs likstas.
Ja jums ir slikta kredītvēsture, bet ir nepieciešami finanšu līdzekļi, izvērtējiet nebanku kreditoru piedāvājumus jūsu situācijas risināšanai, kā arī savas personīgās iespējas aizdevumu ilgtermiņā atmaksāt, un pieņemiet lēmumu atbildīgi – varbūt ir iespējams neizmantot kreditētāju pakalpojumus, bet gan izmantot kādas citas finanšu iegūšanas alternatīvas?

Vai vajadzētu izsniegt kredītus ar sliktu kredītvēsturi?

Sabojāt kredītvēsturi liekas, ka ir tik viegli, bet pēc tam atgūt aizdevēju uzticību ir daudz grūtāk un tas nenotiek vienas dienas laika. Bet nereti es tiem, kuriem ir sabojāta kredītvēsture jautāju, vai viņuprāt kredītu būtu jāizsniedz arī tad, ja viņu kredītvēsture ir negatīva, un parasti atbilde ir “Protams”, bet ja to pašu jautājumu uzdod cilvēkam, kuram ar kredītvēsturi viss ir kārtībā viņa atbilde būs noliedzoša. Un pareizā atbilde, manuprāt, ir kaut kur pa vidu, jo ir ļoti grūti pateikt vienotu atbildi pirms tu neesi analizējis dažādus scenārijus un sapratis konkrētā cilvēka situāciju par kuru tu to saki. Ir taču daudz un dažādi gadījumi, kur cilvēks pēc kredīta saņemšanas var būt zaudējis darbu un nav spējis laicīgi veikt kredīta maksājumu, vai arī viņam ir bijis jāmaksā kāda galvota kredīta summa, par kuru viņš arī nebija spējīgs samaksāt, bet nu, kad ir atguvies un nostājies uz stabilām finanšu kājām, tad vairs kredītu nav iespējams saņemt. Protams, ja tu aizņemies naudu un negodprātīgi to neatdod, tad tev nevajadzētu vairs aizdot, bet ja tev ir gadījusies kļūda, kur tu nebiji vainīgs, un tu pat pēc vairākiem gadiem nevari saņemt aizdevumu, tad tas neliekas kaut kā pareizi.

Vai slikta kredītvēsture ir kā šķērslis vai iespēja izmainīt savu dzīvi?

Šo situāciju, kad tu esi ierakstīts parādnieku sarakstā un vairs nevari aizņemties var skatīt no divām pusēm, kur no vienas, tas var būt, kā ļoti liels šķērslis, jo tu nevari saņemt aizdevumu, kas tev patiešām ir nepieciešams, bet no otras puses, tu sāksi domāt, kā savādāk iegūt naudu bez kredīta ņemšanas. Mēs visi esam pieraduši ņemt lielus un mazus kredītus un kā ir papildus neparedzēti maksājumi vai jāveic kāds lielāks pirkums, tā uzreiz sniedzamies pēc kredīta. Bet cilvēkiem, kuri ir iekļuvuši šajā sarakstā vienkārši šādu iespēju pat vairs neapsver un mēģina vai nu naudu sakrāt vai arī atlikt šo pirkumu. Un, varbūt, pat tā ir labāk, jo ne vienmēr mēs aizņemamies naudu tikai apdomīgiem pirkumiem. Bet ko darīt tad, ja tev ir nepieciešams saņemt nopietnu kredītu dzīvokļa vai mājas iegādei vai arī automašīnas pirkšanai, bet tev šādu kredītu vairs neizsniedz? Patreizējā tirgus situācijā ir daudz izdevīgāk dzīvokli pirkt kredītā un maksāt ikmēneša kredīta maksājumus nekā dzīvokli īrēt, jo īres maksas nereti ir daudz augstākas. Un šādu lielu pirkumu veikšanai naudas sakrāšana parasti ir jāatmet, jo sakrāt tādu naudas summu ir praktiski neiespējami, vismaz ne tad, ja ir paralēli vēl jāīrē dzīvoklis.

Kā saņemt aizdevumu, ja tev ir negatīva kredīt-vēsture?

Bet, ja tomēr tev ir nepieciešams šis kredīts un tu pagātnē esi sabojājis savu kredītvēsturi, tad šeit būs daži ieteikumi, ko tu vari likt aiz auss, lai mēģinātu saņemt ātro kredītu: Esi pieklājīgs un neesi pārāk uzstājīgs, jo pretējā gadījumā kredītiestādes pārstāvis ātri vien tev atteiks un pat nedos iespēju izskaidrot savu situāciju. Laipnība vienmēr var palīdzēt, un pat tad, ja tev atsaka esi laipns un pasaki, paldies par uzklausīšanu, jo, iespējams zvanot pēc kāda laika pacels tas pats cilvēks un viņam jau būs cits iespaids pret tevi. Piedāvā izdevīgus nosacījumus – Ja tev ir kāds īpašums tad piedāvā to ieķīlāt vai arī kā savādāk kreditoram nodrošināt to, ka tu viņam šo naudu atmaksāsi. Jau laicīgi padomā par to, ko tu vari sniegt aizdevējam, kāpēc viņam būtu tevi jāuzklausa. Iesniedz visu informāciju par sevi – Tev noteikti būs jāpierāda savi patreizējie ienākumi, vecās kredītsaistības un jāpaskaidro, kā tu sabojāji savu kredītvēsturi. Šeit tev jābūt pēc iespējas pretimnākošam un jādod aizdevējam visi iespējamie dati un godīgi jāatzīstas par to, kā tu iekļuvi šajā parādnieku sarakstā, jo tikai ar godīgumu un pretimnākšanu tev būs iespējams saņemt šo aizdevumu. Galvenais ir būt pretimnākošam un ar laipnību izskaidrot visu, ko kreditors no tevis vēlas uzzināt, jo šādus aizdevumus izsniedz visai reti un tāpēc tev ir jābūt savādākam, kā lielākajam vairumam cilvēku.

Vai tev vajadzētu ņemt kredītu ar sliktu vēsturi?

vai vajadzetu njemt kreditu Nu, kad esam noskaidrojuši visu par to, vai šādi aizdevumi ar negatīvu vēsturi tiek izsniegti atliek tikai apskatīt jautājumu vai vispār šādu kredītu vajadzētu ņemt. Ja tev ir sabojāta vēsture tātad tu esi pagātnē vai nu kavējis kredīta maksājumus vai arī vispār neatmaksājis naudu, ko aizņēmies. Un, pamatā, šīs kredītvēsture tad arī parāda, vai aizdevējiem vajadzētu vēl tev uzticēties vai nevajadzētu. Bet tā, kā nebanku kreditoriem peļņa ir lielāka, tāpēc arī tie uzņemas lielāku risku un cer, ka klienti, kas pirms tam ir sabojājuši savu vēsturi ir mainījušies un tāpēc arī bieži vien viņiem izsniedz aizdevumus. Bet tāpēc arī lielāka atbildība tiek likta uz tevi, kā klientu, un tev pašam ir jāzina, vai tu esi mainījies un šoreiz būsi spējīgs šo parādu laicīgi atmaksāt, lai nesanāk tā, ka tu atkal to nedari un tev uzkrāsies soda procenti un pēc tam vēl lieta var nonākt līdz tiesai. Tātad, ja tu pats esi drošs, ka spēsi atmaksāt šo kredītu, tad kredīts ar negatīvu vēsturi var tev labi palīdzēt, gan atgūt aizdevēju uzticību, gan arī iegūt naudu brīžos, kad tā ir tiešām vajadzīga. Šādi tu pāris reizes aizņemoties un laicīgi atdodot iegūsi uzticību arī nopietnākiem kredītiem un vēlām varēsi atsākt aizņemties no bankām. Bet, ja tu neesi pārliecināts, ka spēsi kredītu atmaksāt, tad es tev noteikti neieteiktu pat pieteikt šo aizdevumu, jo tas var vēl vairāk sabojāt tavu uzticību un arī tavu finansiālo stāvokli.

Pēdējo reizi atjaunots: