Patēriņa kredīts

Izdevīgs aizdevuma veids lielākiem neparedzētiem pirkumiem.


Aizdevējs Saņemšanas laiks Pirmais bez % Max pirmo reizi Maksimālā summa LNKA biedrs Min/max vecums Darba laiks
15 min 100 – 10000 € 10000 € 20 – 75 D:  07:00 – 23:00
B:  07:00 – 23:00
10 min 1000 – 15000 € 15000 € 18 – 75 D:  09:00 – 18:00
B:  Brīvs
15 min 100 – 5000 € 5000 € 18 – 80 D:  07:00 – 23:00
B:  07:00 – 23:00
10 min 100 – 5000 € 5000 € 18 – 70 D:  08:00 – 22:00
B:  08:00 – 22:00
15 min 50 – 5000 € 5000 € 18 – 80 D:  08:00 – 23:00
B:  08:00 – 23:00
Ferratum logo 10 min 2000 – 15000 € 15000 € 20 – 75 D:  08:00 – 20:00
B:  09:00 – 18:00
5 min 50 – 1500 € 1500 € 20 – 75 D:  07:00 – 23:00
B:  07:00 – 23:00
15 min 25000 € 25000 € 18 – 75 D:  09:00 – 23:00
B:  10:00 – 17:00
15 min 100 – 3000 € 3000 € 18 – 75 D:  09:00 – 19:00
B:  Brīvs

   Kas ir patēriņa kredīts?
 • Tas ir viens no privātpersonu kreditēšanas veidiem.
 • Tas ir gan banku, gan nebanku sektora kreditoru aizdevumu veidiem, kas visbiežāk tiek ņemts neparedzētu un steidzamu naudas līdzekļu iegūšanas nolūkā, kā arī pakalpojumu vai preču iegādes nolūkā. Šī iemesla dēļ patēriņa kredīts ir populārākais aizdevumu veids.
 • Tā izlietojuma mērķis var būt pilnīgi jebkas, kas patērētājam ienāk prātā, piemēram, sadzīves tehnikas iegāde, mācību vai medicīnisko pakalpojumu apmaksa, ceļojums, mājokļa vai auto remonts, iemaksa jauna auto vai automašīnas iegādei, kā arī jebkas cits. Pats būtiskākais – aizdevuma tēriņu mērķis nav jāatklāj kredītdevējam, tātad kredītņēmējs tik tiešām to var tērēt savās interesēs, pēc savas sirds patikas.
 • Viena no šī aizdevuma priekšrocībām ir fakts, ka tā iegūšanai nav nepieciešams nekāda veida nodrošinājums – ne ķīla, ne galvojums.
 • Šī aizdevuma noformēšanai parasti ir nepieciešama kredītņēmēja pase, tā ienākumos apliecinošie dokumenti, kā arī, iespējams, citi katra kredītdevēja prasībām atbilstoši dokumenti.

Kas ir patēriņa kredīta izsniedzēji?

Kā jau iepriekš pieminēts, šī veida aizdevumus izsniedz kā banku, tā arī nebanku sektora kreditētāji.
 • Banku kredītdevēji, kuri izsniedz šo aizdevumu, ir “SEB”, “Swedbank”, “Citadele”, “Norvik”, “DNB” un “Nordea” bankas.
  • Aizdevuma summas apmērs: no 150 līdz 13000 EUR;
  • Aizdevuma atmaksas termiņš: no 3 līdz 60 mēnešiem;
  • Aizdevuma procentu likmes: no 14% līdz 24%, kas visu aizdevuma atmaksas laiku paliek nemainīga;
  • Aizdevuma iegūšana: klātienē vai internetā;
  • Aizdevuma atmaksas grafiks: vienādā maksājuma grafiks vai dilstošā maksājuma grafiks;
  • Minimālais ienākumu apmērs: vairākums banku nosaka, ka patēriņa kredīta iegūšanai personai ik mēnesi ir jāpelna vismaz 150 EUR pēc nodokļu nomaksas.
 • Nebanku kredītdevēji, kuri izsniedz šo aizdevumu, pašlaik ir “BIGBANK”, “Vivus.lv”, “Credit24” un “OpenCredit”.
  • Aizdevuma summas apmērs: no 50 līdz 10000 EUR;
  • Aizdevuma atmaksas termiņš: no 14 līdz 60 mēnešiem;
  • Aizdevuma procentu likmes: no 0,06% līdz 713%, kas visu aizdevuma atmaksas laiku paliek nemainīga;
  • Aizdevuma iegūšana: klātienē vai internetā.

Kādas ir patēriņa kredīta procentu likmes?

Jāuzsver, ka salīdzināt banku un nebanku sektoru kreditoru pakalpojumu gada procentu likmes jeb GPL nav adekvāti, jo GPL formula sākotnēji tika izveidota banku pakalpojumu gada procentu likmju aprēķināšanai un salīdzināšanai, bet, kā zināms, bankas sniedz ilgtermiņa pakalpojumus, kuru apmaksas termiņš ir garāks par vienu gadu, turpretī nebanku kreditori sniedz īstermiņa pakalpojumus, kuru apmaksas termiņš ir īsāks par vienu gadu. Realitātē nebanku kreditoru pakalpojumu gada procentu likmes nav tik astronomiski augstas. Salīdzinot banku un nebanku pakalpojumus, jāatceras šī nianse, jo patiesībā ir tā, ka jo mazāks ir kredīta atmaksas termiņš, jo mazāka ir procentu maksājumos iztērētā summa – izdevīgums ir atkarīgs no kredītņēmēja maksājumu disciplīnas, proti, jo ātrāk aizdevums tiks atdots, jo mazākas būs tā kopējās izmaksas. Patēriņa kredīta gadījumā situācija tomēr mazliet mainās. Neskatoties uz to, ka nebanku kreditori vairākumā gadījumu izsniedz īstermiņa aizdevumus, šajā gadījumā nebanku patēriņa kredīts ir ilgtermiņa pakalpojums, kura atmaksas termiņš, tāpat kā banku aizdevumiem, ir vairāki mēneši. Šajā saistībā jāuzsver, ka nebanku ātrais kredīts nav tas pats kas nebanku patēriņa kredīts – tas ir nopietns aizdevums, kas paredz nopietnus priekšnosacījumus un izvērtēšanu, lai vispār šo aizdevumu iegūtu. Šīs rūpīgās pārbaudes un noteikumi būtiski samazina kreditoru finansiālos riskus, tāpēc tie var atļauties piešķirt lielākas aizdevumu summas un mazākus maksājumu procentus. Tiesa gan, šī aizdevuma procentu maksājumi ir mazāki nekā ātrajiem kredītiem, bet lielāki nekā citiem banku pakalpojumiem, piemēram, hipotekārajam vai studiju kredītam, tomēr, neskatoties uz salīdzinoši lielajiem procentu maksājumiem, jāatceras, ka šī aizdevuma iegūšanai nav nepieciešams nekāds nodrošinājums, atšķirībā no jau pieminētajiem hipotekārajiem vai studiju kredītiem.
 • Banku kredītdevējiem:
  • “Swedbank” banka no 18%
  • “SEB” banka 16%-24%
  • “Citadele” banka 21%-23%
  • “Norvik” banka 20%-30%
  • “DNB” banka no 14%
  • “Nordea” banka 16%-23%
 • Nebanku kredītdevējiem:
  • “BIGBANK” 44%-529%
  • “lv” 141%-220%
  • “Credit24” 220%-398%
  • “OpenCredit” 06%-713%
Salīdzinot abu sektoru pakalpojumu gada procentu likmes, jāatceras, ka jāpievērš uzmanība arī aizdevuma papildus izmaksām, kas ietver aizdevuma noformēšanas un izsniegšanas komisijas maksu, kas mēdz būt apmērā no dažiem desmitiem līdz pat 150 EUR. Nereti tiek manipulēts ar dažādām kredīta izmaksu pozīcijām, proti, GPL ir neliela, bet komisijas maksa ir augsta, vai otrādi – izvērtējot un salīdzinot pakalpojumus, šīm niansēm ir jāpievērš uzmanība, lai nejauši nesadārdzinātu kredīta kopējās izmaksas.

Kādi ir patēriņa kredīta piešķiršanas kritēriji?

 • Pirmkārt, personai, kas kandidē šo aizdevumu, ir jābūt vismaz 21 gadu vecai.
 • Vērtējot potenciālā klienta maksātspēju jeb kredītspēju, tiek vērtēta tā ienākumu stabilitāte – ikmēneša ienākumu regularitāte, apmērs, kā arī to pietiekamība, lai segtu kredīta maksājumus. Visbiežāk tiek vērtēta personas finansiālais stāvoklis pēdējo trīs mēnešu laikā. Izvērtējot personas kredītspēju, aizdevēji parasti paši piedāvā ienākumiem atbilstošu aizdevuma summu un tās atmaksas termiņu, jo, kā zināms, cilvēka vēlmes ir neierobežotas, bet iespējas tās finansēt ir ierobežotas. Būtiski pieminēt, ka maksātspējas izvērtēšanā tiek ņemti vērā ne tikai ienākumi, bet arī izdevumi, piemēram, ikdienas tēriņi, komunālo pakalpojumu maksājumi, citi kredīti, jo, lai saņemtu šo aizdevumu, ikmēneša izdevumu summa nedrīkst būt lielāka par 20-40% no kopējiem ikmēneša ienākumiem.
 • Tiek novērtēta arī personas kredītvēsture. Ja personas kredītvēsture ir sabojāta, proti, vēl joprojām ir nenokārtotas parādsaistības vai arī regulāri kavēti maksājumi, ir būtisks pamats aizdevuma atteikumam.
 • Tiek ņemta vērā arī klienta līdzšinējā sadarbība ar konkrēto kreditoru – pirmkārt, vai tās ir pirmās abu pušu kredītsaistības, vai tās jau ir bijušas un, pats galvenais, kādas tās ir bijušas.
Aizņemoties patēriņa kredītu, vienmēr rūpīgi izvērtējiet tā nepieciešamību, kā arī savas personīgās spējas un finansiālās iespējas aizdevumu atmaksāt laikā un pilnā apmērā, nesabojājot savu kredītvēsturi, kas var būtiski apgrūtināt vai pat padarīt neiespējamu jebkura aizdevuma saņemšanu nākotnē.

Kam cilvēki izvēlas patēriņa kredītus?

paterina kredits Patēriņa kredīti tiek lietoti dažādām lietām sākot no vienkāršiem ikdienas tēriņiem gluži, kā ātrie kredīti gan arī nopietnāku pirkumu veikšanai, kā automašīnas iegāde un pat nelielu nekustamo īpašumu iegādei. Patēriņa kredītus nereti izsniedz līdz pat vairākiem tūkstošiem Eiro un to atmaksa ir pietiekoši gara lai varētu iegādāties lielas preces, bet arī ja ir vēlme tērēt tikai mazu daļu no piedāvājuma. Ar šo kredītu var pirkt praktiski visu, kas ietilpst tā pamatsummas lielumā un tāpēc iespējas ir teju neierobežotas, bet kā jau visur arī šeit ir lietas ko cilvēki izvēlas biežāk kā citas. Pamatā patēriņa kredītus izmanto šādiem tēriņiem:
 • Ceļojumam – viens no pēdējā laika modes kliedzieniem ir izmantot patēriņa kredītu ceļojumam, lai varētu kārtīgi atpūsties no ikdienas steigas un pēc tam lēnām atmaksāt aizdevumu.
 • Auto iegādei – Arī vecāku gadagājuma automašīnu iegāde ar patēriņa kredītu ir visai populāra un cilvēki labāk izvēlas patēriņa kredītu lai nebūtu jāņem KASKO apdrošināšana, ko noteikti pieprasa auto kredītu izsniedzēj.
 • Remontam – Mājas, dzīvokļa vai citu īpašumu remontdarbi arī var tikt veikti ar šo kredīta veidu, jo tas ir pietiekoši liels, lai varētu nosegt pat nopietnus remontdarbus.
 • Elektrotehnikas iegādei – Elektrotehnika sākot no veļas mašīnas un beidzot ar televizoru vai datoru mums visiem ir vajadzīga un tāpēc, ka cenas ir dārgas, parasti sanāk ņemt tieši šos patēriņa kredītus lai varētu šīs preces atļauties.
 • Citi pirkumi – Un protams vēl miljons dažādu citu preču pirkšana, ko nu vien tev sirds vēlas, jo patēriņa kredīts tieši dod šo brīvību, ka tu vari pirkt ko vien vēlies!

Katram, kurš vēlas saņemt patēriņa kredītu būtu jāsaprot, ka šis nav nekāds ātrais kredīts un parasti summas, ko iespējams saņemt ar patēriņa kredītu ir krietni vien lielākas nekā īstermiņa kredītsaistībām un tāpēc arī šie kredīti tiek uzskatīti par daudz nopietnākiem aizņēmumiem. Šiem kredītiem parasti ir ilgāks atmaksas periods un to procentu likmes ir maksa nekā ātrajiem kredītiem, bet tos nav iespējams saņemt tikpat ātri un nereti būs jāiesniedz kreditoram dažādi dokumenti, lai tas var pārliecināties par jūsu maksātspēju.

Pirms ātro kredītu parādīšanās Latvijas tirgū cilvēku vienīgās iespējas bija līzingi un šie patēriņa kredīti, un tagad tāpat, kā agrāk cilvēki aizvien vairāk sāk izvēlēties tieši šos pakalpojumus, jo tie ir krietni izdevīgāki, kā ātrie kredīti un, lai gan tos nevar saņemt tik ātri, tomēr pārējie rādītāji tiem ir krietni vien labāki un tāpēc cilvēki labprātāk ilgtermiņā ietaupa naudu nekā saņem kredītu ātrāk bet ar sliktākiem nosacījumiem. Un vēl jo vairāk tagad, kad mūsu valdība pieņēma likumprojektu ātro kredītu ierobežošanai, tad tieši patēriņa kredīti un kredītlīnijas būs tie aizdevuma veidi, kas cilvēkus daudz vairāk piesaistīs un arī kredītu kompānijas visticamāk vairāk piedāvās tieši šāda veida aizdevumus nevis īstermiņa kredītus, jo no tiem vairs nebūs iespējams nopelnīt.

Pēdējo reizi atjaunots: