”FERRATUM GROUP” patēriņa un ātro kredītu izsniedzējs savu darbību Latvijā sāka 2007. gada 29. janvārī ar 300 tūkstošu latu (426 tūkstoši eiro) lielu sākuma kapitālu. 2013. gadā uzņēmuma apgrozījums bija kāpis par 32,9% līdz 3,327 miljoniem eiro, bet peļņas kāpums bija par 11,73%, ļaujot nopelnīt 630,16 tūkstošus eiro. Ferratum Group ir starptautiska mikrokredītu kompānija. Bez Latvijas filiāles, tā darbojas vēl 22 pasaules valstīs, ieskaitot Jaunzēlandi un Kanādu. 2005. gadā Ferratum kļuva par pirmo kompāniju, kura kreditēšanas jomā ieviesa mobilo sakaru tehnoloģijas, un aizdevumu varēja saņemt nosūtot vienkāršu īsziņu. Šobrīd visās valstīs uzņēmums apkalpo vairāk nekā 3 miljonus klientu un nodrošina darba vietu vairāk kā 700 profesionāļiem. Populārākā vieta, kur pieteikties aizdevumam pie Ferratum ir uzņēmuma mājaslapa – www.ferratum.lv. Mājaslapā var aplūkot visus kredītu piedāvājumus, pieteikties tiem, kā arī atrast informāciju par aizdevumu nosacījumiem un pašu Ferratum kompāniju. Tā kā lapas dizains ir ērts un pārskatāms, visu vajadzīgo ir ļoti viegli atrast un tas problēmas nesagādā. Lai kontaktētos ar Ferratum pārstāvjiem var zvanīt uz tālruņa numuru – 66100023. Jautājumos par parādiem un to atmaksu jāzvana uz tālruņa numuru 66100028. Elektroniski sazināties var rakstot e-pastu uz adresi info@ferratumbank.lv, parādu un to atmaksas jautājumos uz adresi inkasso@ferratumbank.lv. Ferratum Group mājaslapā ir iespējams sazināties ar operatoru un iegūt informāciju tiešsaistes čatā. Sazināties iespējams uzņēmuma darba laikā, darba dienās no plkst. 8.00 līdz 20.00, sestdienās no plkst. 9.00 līdz 18.00 un svētdienās no plkst. 10.00 līdz 18.00. Aizdevums vai citas maksas jāpārskaita uz Swedbank, Nordea vai Citadele banku kontiem, kas ļauj izvairīties no starpbanku pārskaitījumu komisijas. Citu banku klientiem nauda jāpārskaita uz Swedbank kontu. Ferratum Group lapa atrodama arī sociālajā tīklā Facebook.

Ferratum Group piedāvā 3 veidu aizdevumus – ātro kredītupatēriņa kredītu un kredītlimituKredītlimita pakalpojumā gan jaunie, gan esošie klienti var aizņemties no 10 līdz 2000 eiro. Kredītlimita atmaksas termiņš ir līdz 60 mēnešiem. Patēriņa kredītu iespējams dabūt 50 līdz 1500 eiro apmērā ar atmaksas termiņu no 6 līdz 12 mēnešiem. Savukārt īstermiņa aizdevumu iespējams iegūt 10 līdz 400 eiro apmērā ar atmaksas termiņu no 15 līdz 30 dienām. Procenti katram aizdevuma veidam tiek aprēķināti individuāli, novērtējot cik liels ir aizdevums un atmaksas termiņš. Pirmo īstermiņa aizdevumu līdz 350 eiro iespējams iegūt bez maksas jeb bez procentu likmes. Īstermiņa kredītu atmaksas termiņu ir iespējams pagarināt. To, samaksājot noteiktu komisijas maksu, var darīt divas reizes. Termiņu var pagarināt par 15 kalendārajām dienām. Kredītu iespējams pieteikt uzņēmuma mājaslapā vai arī nosūtot īsziņu uz noteiktu numuru pēc reģistrācijas mājaslapā. Pēc pieteikuma izskatīšanas, pozitīvas atbildes gadījumā nauda tiek pārskaitīta 15 minūšu laikā.

Lai pieteiktos jebkura veida kredītam Ferratum Group ir jāatbilst vairākiem nosacījumiem. Ātrā kredīta un kredītlimita aizdevuma saņemšanai ir jābūt 20 līdz 75 gadus vecam Latvijas pastāvīgam iedzīvotājam ar atvērtu bankas kontu kādā no Latvijas komercbankām un aktīvu mobilā telefona pieslēgumu. Patēriņa kredīta aizdevums tiek izsniegs personām sākot no 25 gadu vecuma. Maksātspēja un iepriekšējo saistību izpildi novērtē uzņēmuma speciālisti, tādēļ nevajadzētu būt kavētiem maksājumiem, parādsaistībām vai sliktai kredītvēsturei. Reģistrējoties mājaslapā ir jānorāda personas dati, mobilā tālruņa numurs un e-pasta adrese. Pārējā informācija tiek iegūta no kredītreģistra.