Finansiālā stabilitātes katram nozīmē kaut ko citu, taču visbiežāk šis vārdu salikums atspoguļo situāciju, kad tev vai tavai ģimenei ir pietiekami stabila finanšu situācija, ka jums nav konstanti jādomā par to, kā apmaksāt visus rēķinus un vēl atlicināt naudu jauna dīvāna vai televizora iegādei. Bet kā tad īsti mēs varam zinām, vai mūsu pašreizējā finanšu situācija ir stabila? Šeit būs dažas konkrētas pazīmes, kuras noteikti liecinās par to, ka tavs vai tavas ģimenes budžets ir finansiāli stabils.

1. Tu nekad neizmanto savas kredītkartes overdrafta iespēju

Viena no būtiskākajām pazīmēm, kura var liecināt par to, ka tava pašreizējā situācija ir finansiāli stabila, ir, ka tev nav jāizmanto un tev pat neprasās izmantot, piemēram, tavas kredītkartes overdrafta iespēju, vai aizņemties kaut kāda veida kredītu, lai apmaksātu savus rēķinus vai iegādātos kādu nepieciešamu preci. Ja tev nav jārod papildus līdzekļi, lai, tā teikt, savilktu galus kopā, tātad tas nozīmē, ka tavi ienākumi ir pietiekami lieli, lai tu varētu apmaksāt visus savus rēķinus un tev vēl paliktu arī pāri nauda, ko novirzīt vai nu iekrājumu veidošanai, vai, piemēram, lai dotos ceļojumā vai iegādātos ilgi kārotu vai nepieciešamu preci.

2. Tu vairs nesatraucies par savām finansēm

Vēl viens rādītājs, kurš visai skaidri var tev pateikt, ka visdrīzāk tava finanšu situācija ir kļuvusi ļoti stabila un pozitīva, ir, ka tu vairs nepārtraukti neuztraucies par savām finansēm un naudu. Bieži vien viens no lielākajiem mūsu stresa avotiem ir tieši, tas, vai mēs nopelnīsim pietiekami naudu, lai varētu apmaksāt visus rēķinus, kā arī turpināt dzīvot ērtu dzīvi. Taču, ja tu jūti, ka pēdējā laikā tev šādas rūpes ir pazudušas un tu arvien biežāk pat nepiedomā pie savas finansiālās situācijas, tad tu visdrīzāk vienkārši esi panācis to, ka tavas finanses ir stabilas.

3. Tu nesatraucies par to, kas notiks, ja tu pazaudēsi savu darbu

Vēl viena pazīme, kura ļoti tieši liecina par tavas finansiālās situācijas sakārtošanos un uzlabošanos, ir, ka tu vairs neuztraucies par to, ko tu un tava ģimene darītu, ja tu pazaudētu darbu. Nē, es šeit nedomāju par to, ka tu uztraucies tīri par amata zaudēšanu, bet gan par to, kas notiktu, ja jūs zaudētu ienākumu avotu, kuru nodrošina tavs darbs, jo lielākā daļa cilvēku, kuri nav finansiāli stabili, ik pa laikam iedomājas par to, ka, ja nu mūsdienu ekonomiski nestabilajā situācijā tu zaudētu savu darbu, tad tu ieslīgtu parādos un paietu ilgs laiks, līdz tu atkal tiktu uz kājām. Bet, ja tu vairs par šādu scenāriju nedomā, jo zini, ka tavi iekrājumi ļautu tev turpināt savu dzīves veidu vairākus mēnešus, tad tu noteikti vari uzskatīt, ka tu esi finansiāli stabils.

4. Tavs kredīta balanss ir ļoti labs un tev nav paradu

Par finansiālo stabilitāti var liecināt arī fakts, ka tavs kredīta ar sliktu kredītvēsturi balanss ir ļoti labs un tev vairs nav nekādu parādu, ko tev ir nepieciešams apmaksāt uzreiz, pēc algas saņemšanas. Bieži vien pat cilvēki ar lieliem ienākumiem iztērē lielu daļu no šiem ienākumiem, lai atmaksātu milzīgu un visai nepatīkamu parādu vai kredītu, kas nozīmē, ka šo cilvēku finansiālā situācijā nekādā ziņā nav stabila, jo tie nevar izmantot visus savus līdzekļus tam, kam tie vēlas. Tāpēc, ja tev vairs nav kredītu vai parādu un tu pilnībā vari izmantot savus līdzekļus savām vajadzībām, arī tas dod zināmu finansiālo stabilitāti.

5. Tu nejūties vainīgs, kad tu iztērē lielu naudas summu

Un, manuprāt, ļoti labs indikators, ka tu esi finansiāli stabils, ir arī fakts, ka tu vairs nejūties vainīgs, kad tu, piemēram, iegādājies kādu dārgāku preci, vai iztērē lielāku naudas summu, vakariņojot kādā restorānā. Tie, kuri dzīvo no algas līdz algai un reti kad jūtas finansiāli stabili, noteikti piedzīvo kaut nelielu vainas apziņu ik reizi, kad tie atstāj veikalā vai kādā citā iestādē lielāku summu par to, ko tu ikdienā iztērē par pārtiku un pirmās nepieciešamības precēm. Bet, ja tu pēdējā laikā jūti, ka nu jau tu vari tērēt cik daudz tu vēlies, jo tu zini, ka tava finansiālā situācija un rēķinu apmaksa no tā necietīs, tad es noteikti varu teikt, ka tu esi finansiāli stabilā situācijā.