SIA ”Greencredit” (Reģ. nr. 40103298741) ir 2010. gada 9. jūnijā dibināts ātrās kreditēšanas uzņēmums. Savu darbību Greencredit sāka ar 426 tūkstošiem eiro lielu pamata kapitālu. Pēc uzņēmuma sniegtajiem datiem, tas līdz šim ir izsniedzis vairāk kā 100 000 kredītu. Greencredit darbības joma aptver tikai Latviju. Pēdējo gadu laikā uzņēmumam gan ir vērojams kritums un nestabilitāte finanšu jomā. Pēc jaunākajiem datiem uzņēmuma tīrie ieņēmumi to ievieto tikai 97981. vietā starp visiem Latvijas uzņēmumiem šajā rādītājā. Šis kreditors ir Latvijas nebanku kredītdevēju asociācijas (LNKA) biedrs. Tas nozīmē, ka klienti var uzticēties šim aizdevējam, jo Greencredit, tāpat kā pārējie asociācijas biedri, ir vienojies par Klientu hartas un Labās prakses standarta parakstīšanu un šo noteikumu ievērošanu. To arī apliecina LNKA zīme ”Atbildīgs aizdevējs” uzņēmuma mājaslapā www.greencredit.lv. Greencredit mājaslapa ir vieta, kur iespējams piereģistrēties un noformēt aizdevumu, iegūt uzņēmuma kontaktinformāciju, gūt atbildes uz vairākiem jautājumiem saistībā ar aizdevumu, kā arī uzzināt lietderīgu informāciju par atbildīgu aizņemšanos. Mājaslapas dizains ir salīdzinoši vienkāršs, bet ļoti ērti pārskatāms, un visu vajadzīgo ir pietiekami viegli atrast. Vienīgais mājaslapas trūkums ir maz informācija par pašu Greencredit uzņēmumu. Lai sazinātos ar šo ātro kredītu kompāniju var zvanīt uz tālruņa numuru 27255575 vai 67885575. Elektroniski to var izdarīt rakstot e-pastu uz adresi info@greencredit.lv. Uzņēmuma mājaslapā tiek piedāvāta iespēja sazināties ar konsultantu ar tiešsaistes čata palīdzību. Klientu apkalpošanas centrs atbildi sniegs uzņēmuma darba laikā, kas ir darba dienās no plkst. 8.00 līdz 21.00 un brīvdienās no plkst. 10.00 līdz 18.00. Greencredit nav filiāļu, bet uzņēmuma galvenais birojs atrodas Rīgā, Zemitāna ielā 2B. Lai veiktu maksājumus Greencredit, naudu iespējams pārskaitīt uz 3 dažādu Latvijas komercbanku kontiem – Swedbank, Citadele un DnB. Izvēloties savu banku, klienti var izvairīties no starpbanku pārskaitījumu komisijas, savukārt citiem klientiem pārskaitījumi jāveic uz Greencredit Swedbank kontu.

SIA Greencredit piedāvā īstermiņa aizdevumus 50 līdz 425 eiro apmērā, ar atmaksas termiņu no 5 līdz 30 dienām. Pirmo aizdevumu Greencredit izsniedz apmērā no 50 līdz 200 eiro. Procentu likme katram aizdevumam tiek aprēķināta individuāli, atkarībā no aizdevuma lieluma un atmaksas termiņa. Pastāvīgajiem klientiem Greencredit piedāvā lojalitātes programmas iespēju. Samaksājot 3 kredītus bez kavējumiem un liekām problēmām, klients saņem sudraba līmeni un 15% atlaidi komisijas maksai, nākamajam aizdevumam. Savukārt pēc 6. pilnā maksājuma, lojalitātes programma piedāvā zelta līmeņa statusu un 30% atlaidi komisijas maksai. Lojalitātes programmai kvalificējas arī kredīti kuri tiek pagarināti, bet tiem jābūt vismaz 100 eiro lielumā. Kredīta atmaksas termiņu ir iespējams pagarināt, uzņēmuma mājaslapā klienta profilā izvēloties pagarināšanas termiņu un samaksājot attiecīgo komisijas maksu. Tā kā šis ir ātrais kredīts, tad nauda Swedbank, Citadele un DnB banku klientiem tiek pārskaitīta 15 minūšu laikā no pieteikuma izskatīšanas brīža, bet citu banku klientiem nākas gaidīt vienu līdz divas darba dienas.

Kā jau pārsvaram kredītdevēju, arī Greencredit ir noteikti nosacījumu, lai kredīta saņemšana būtu iespējama. Šie nosacījumi ir ļoti svarīgi, lai pēc aizdevuma pieteikuma izskatīšanas tiktu saņemta pozitīva atbilde. Ir jābūt 21 līdz 75 gadus vecam pastāvīgam Latvijas Republikas iedzīvotājam. Nedrīkst būt kavēti maksājumi vai parādsaistības. Ir nepieciešams uzrādīt pastāvīgu ienākumu avotu, šajā gadījumā oficiālu darba vietu. Tāpat ir nepieciešams aktīvs mobilā telefona pieslēgums un e-pasta adrese, lai saņemtu aktuālāko informāciju par saistībām. Reģistrējoties vēl jānorāda personas dati, izvēlētā parole savam profilam mājaslapā un informācija par personīgajām finansēm.