Fakts, ka ir atrodami bagāti cilveki, kuri izvelas dalīties savā mantā ar trūcīgajiem, ir apbrīnas vērts. Kamēr starp pasaules bagātākajiem cilvēkiem atrodas tādi labdari kā Bils Geits un Vorens Bafets, kuri ziedo milzīgas summas dažādiem cēliem mērķiem, atrodas arī filantropisti, kuri ir atteikušies no visas savas bagātības, lai palīdzētu trūkuma cietējiem. Šajā rakstā apskatīsim cilvēkus, kuri nolēma negaidīt līdz nāvei, lai šķirtos no savas ievērojamās bagātības.
No muižas līdz māla būdiņai
Džons Pedlijs dzīvoja izpriecām un izklaidēm pārpildītu miljonāra mūžu, līdz negadījumam, kas mainīja viņa dzīvi līdz nepazīšanai. Pēc kāda no daudzajiem izpriecu vakariem, Džons sēdās pie sava auto stūres alkohola reibumā un iekļuva negadījumā. Autoavārijas rezultātā, britu miljardieris ieslīga dziļā komā un gandrīz vai zaudēja dzīvību. Brīnumainā kārtā, viņš pilnībā atlaba no gūtajām traumām. Pārdzīvotais Džonam lika pārdomāt savu dzīvi, kura iepriekš sastāvēja no izpriecām klubos, biežiem gadījuma sakariem ar daiļo dzimumu un citām pasaulīgām vērtībām. Pārdomas noveda mijonāru pie reliģijas atklāšanas un, iestājies draudzē, Džons iepazinās ar kādu tās locekli, kurš aktīvi nodarbojās ar labdarību Ugandā. Sava jaunā drauga labo darbu iedvesmots, Džons nolēma atdot visu savu bagātību. 2010. gadā viņš pārdeva visus savus nekustamos īpašumus un uzņēmumus, lai pārceltos uz Ugandu. Izmitinājies savā jaunajā rezidencē – vienkāršā no māla ķieģeļiem celtā būdiņā, Džons velta savas dienas, lai vadītu labdarību, kas rūpējas par ugandiešu bāreņiem.
Pasaules veiksmīgākais cilvēks
81 gadu vecais mūzikas skolotājs no Horvātijas ir, iespējams, pats laimīgākais cilvēks visā pasaulē. Sava garā mūža laikā, Franko Seleks ir vairākas reizes bijis mata attālumā no nāves. Viņš ir pārcietis vairākas nopietnas autoavārijas un pat izdzīvoja, kad nogāzās lidmašīna, kurā viņs bija pasažieris. Viņa veiksme turpinājās 2010. gadā, kad viņš laimēja loterijā miljons dolāru. Tomēr Franko nedomāja, ka jauniegūtā bagātība ir patiesas laimes avots, tādēļ viņš atdeva visu naudu savai ģimenei un tuviniekiem, daļu līdzekļu izmantojot Jaunavas Marijas statujas iekārtošanai savā dzimtajā pilsētiņā. No laimētā miljona, Franko savām vajadzībām atstāja tikai tik, cik bija nepieciešams gurna operācijai un īsam ceļojumam ar sievu.
Miljonāra sleja
Persijs Ross, kurš devās aizsaulē 2001. gadā, tika pie savas bagātības 60. gadu beigās, iegādājoties un izglābjot uz bankrota sliekšņa esošu plastmas iepakojumu ražotni. 1977. gadā Rosu jau bija pārņēmis dalīšanās gars. Viņš sarīkoja Ziemassvētku svinības, kurās viņs uzdāvināja daudzbērnu ģimenēm tūkstoti velosipēdu. Nākamajos Ziemassvētkos viņš izdalīja palīdzību trūcīgajiem aptuveni 20 tūkstošu dolāru vērtībā. Tomēr Ross vēlējās sasniegt plašāku audienci. Tādēļ, 1983. gadā, viņš sāka rakstīt sleju, kas tika publicēta 800 dažādās avīzēs. Slejas saturu veidoja Rosa ziedojumi trūcīgajiem, kuri katru nedēļu viņam rakstīja lūdzot palīdzību un no kuriem viņš izvēlējās piemērotākos, kuriem palīdzēt un kuru stāstus publicēt avīzēs. Lai gan Ross ar vieglu sirdi palīdzēja katram, kuram, pēc viņa domām, bija nepieciešama palīdzība, viņš nevilcinājās arī atteikt tiem, kuri, pēc viņa uzskatiem, paši bija spējīgi atrisināt savas problēmas. Ross publicēja savu pēdējo sleju 1999. gadā, paziņojot, ka viņš ir ziedojumiem iztērējis visu savu bagātību – vairāk, nekā 30 miljonu ASV dolāru.
No krievu miljardiera par mūku
Pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados, Jevgēņijam Pušenko bizness gāja no rokas. Padomju Savienība bija tikko sabrukusi un vienkāršie cilvēki varēja dzīties pakaļ saviem sapņiem. Pušenko gadījumā, šī brīvība ļāva viņam uzbūvēt un vadīt veiksmīgu apģērbu ražotni Vladivastokā. Pušenko bizness strauji auga, vienu brīdi viņa īpašumā esot 50 apģērbu ražotnēm. Tomēr, Pušenko juta sirdī tukšumu un kļuva par aktīvu Pareizticīgās draudzes, kas tika apspiesta Padomju gados, biedru. Pāris gadus vēlāk, Pušenko pārsteidza savus draugus, atdodot tiem visu īpašumu un paziņojot, ka viņš vēlas kļūt par mūku. Nu jau bijušais miljardieris mēroja ar kājām 15 tūkstošu kilometru garo ceļu līdz Jeruzālemei. Pēc svētā gājiena, viņš devās uz Grieķiju, kur, kalna pakājē, dibināja klosteri, kurā dzīvo vēl šodien.
Holivudas režisors izvēlas vienkāršāku dzīvi
Par spīti tam, ka viņš pārstāvēja daudzu apskausto Holivudas slavenību dzīves veidu, sirds dziļumos Toms Šedjaks jutās nelaimīgs. Režisējis vairākus lielā ekrāna hītus, to skaitā Eiss Ventura: Zvēru Detektīvs un Ķertais Profesors, Toms uzskatīja savu slavas un bagātības pilno dzīvi par tukšu. Šī tukšuma sajūta tikai pieauga pēc nopietna riteņbraukšanas negadījuma, kura iespaidā viņš saskārās ar savu mirstību. Nevēlējies aizvadīt savu atlikušo mūžu piekopdams dzīves veidu, kas viņam vairs nesagādāja laimi, režisors nolēma veikt krasas pārmaiņas. Kā viņš vēlāk atklāja intervijā ar slaveno sarunu šova vadītāju Opru, Šedjaks atklāja, ka patiesas laimes atslēga ir dzīvot vienkāršu dzīvi, atsakoties no liekas greznības un daloties savā bagātībā ar trūkuma cietējiem. Šedjaka gadījumā, tas nozīmēja pārdot savu grezno mājokli, privāto lidmašīnu un citus īpašumus, lai ievāktos vagoniņā uz riteņiem, lai tajā apceļotu pasauli, ziedojot labdarībai un daloties savās dzīves atklāsmēs.
Miljonārs atdod savu naudu un nieri
Zels Kravinckis apzinājās, ka bagāto dzīves veids nav viņam piemērots. Proamts, viņš bija nopelnījis savus miljonus, ieguldot nekustamā īpašuma tirgū, bet Kravinckis nolēma, ka viņa dolāri var kalpot lielākam mērķim, par glabāšanos viņa bankas kontā. 2001. gadā, viņš sāka ziedot naudu dažādām labdarībām un drīz vien viņa ziedojumu kopējā summa sasniedza 45 miljonus dolāru. Ap to laiku, viņa ģimene un draugi sāka izteikt bažas, ka viņa ziedošana esot pārāk strauja un impulsīva. Kravinckis atgaiņāja tuvinieku raizes, sakot, ka viņš gan jau nopelnīšot vēl, tiesa gan, visdrīzākais, ziedošot arī to. Tomēr, Kravinckim nebija gana ar finansiālu palīdzību trūkuma cietējiem vien. Viņš nolēma ziedot savu nieri pilnīgam svešiniekam. Mēdiji to uzņēma ar dalītam emocijām, vieniem slavējot viņa rīcību kā apbrīnas vērtu pašaizliedzību, citiem – saucot Kravincki par neprātīgu. Pat viņa sieva draudēja no viņa aiziet, tomēr vēlāk nepiepildīja savus draudus.
Filantropists izvairās no atzinības
Daudzi ir dzirdējuši par Bila Geitsa un citu superbagāto lielajiem labdarības darbiem. Tomēr maz ir tādu, kas ir dzirdējuši par Čaka Fīnija labdarībai ziedotajiem līdzekļiem. Tas tā ir tādēļ, ka šis īru izcelsmes amerikānis ir vienmēr vēlējies savus labos darbus veikt pēc iespējas diskrētāk. Pēdējo 30 gadu laikā, Fīnijs ir klusībā ziedojis 6,2 miljardus dolāru. Tiek lēsts, ka viņam atlikušie 1,3 miljardi dolāru tiks ziedoti līdz 2020. gada beigām. Fīnijs ir darījis zināmu, ka viņa mērķis ir sagaidīt savu nāves dienu bez graša savā bankas kontā. Tāpat viņš arī aicina pārējos miljardierus negaidīt sava mūža galu, lai šķirtos no savas bagātības. Patiesībā, tieši Fīnija pašaizliedzīgā labdarība ir kalpojusi par iedvesmu Bila Geitsa un daudzu citu pasaules bagātāko cilvēku labdarībai.
Nav komentāru