Dzīve nereti ir ļoti dārga un ar vienkāršu mēnešalgu mums tā īsti nepietiek, lai izbaudītu visus labumus, ko ir iespējams nopirkt, tāpēc katram no mums mazākā vai lielākā mērā vajadzētu ietaupīt naudu, un šeit būs daži padomi, kā to izdarīt pēc iespējas vieglāk, lai nostabilizētu savas finanses:
  • Gudra iepirkšanās – viens no visvieglākajiem veidiem, kā ietaupīt naudu ir gudri iepirkties un tas nenozīmē tikai iepirkties ar kredītkarti neizmantojot skaidru naudu. Tas nozīmē katru reizi pirms doties uz veikala sastādīt sarakstu ar to, kas ir nepieciešams, un ko tiešām vajadzētu nopirkt, nevis doties uz veikalu un piekrāmēt pilnu grozu ar tā īsti nevajadzīgām lietām. Vienmēr ir iespējams ietaupīt uz dažādām akcijām, pērkot preces vairumā vai arī pērkot ne tik zināmu zīmolu preces, kas nebūt nav sliktākas. Ja runa iet par lieliem pirkumiem tad tie noteikti jāpērk ir tad kad nav šīs preces sezona, piemēram ziemas drēbes jāpērk vasarā un otrādi!
  • Izmanto izslēdzamos pagarinātājus – Vai tu zināji, ka lielākais vairums elektroierīču izmanto elektrību pat tad, kad tās netiek lietotas, ar dažādām diodēm vai vienkārši gaidot signālu, kamēr šī ierīce tiks ieslēgta? Tieši tāpēc gudri ir nopirkt pagarinātājus ar ieslēgšanas/izslēgšanas slēdzi, kurus izslēgt, kad dodies prom no mājām, lai šīs ierīces netērētu elektrību!
  • Veic dažādus darbus pats – Ja tu esi pieradis saukt speciālistu kad notiek jebkāda ķibele ar santehniku elektrību vai vienkārši nepieciešams mazs kosmētiskais remonts, tad darot šos darbus pašam var ietaupīt ļoti lielas naudas summas. Par katru speciālista izsaukumu parasti ir jāmaksā vismaz pāris desmiti Eiro, un, ja šīs lietas tu dari pats, tad noteikti varēsi gada laikā ietaupīt vairākus simtus Eiro!
  • Mēģini kaulēties – Viena lieta, ko cilvēkiem parasti nepatīk darīt ir kaulēties par dažādām cenām, bet šādi parasti ir iespējams visai labi ietaupīt, jo kaut 10% nokaulēšana visiem lielākajiem pirkumiem varētu tev atnest neskaitāmus Eiro, ko varētu tērēt citiem pirkumiem. Protams kaulēšanās nav priekš visiem un parasti cilvēki nevēlas vai nu sevi apkaunot vai arī nokaitināt pārdevēju, bet tie, kas māk kaulēties parasti ilgtermiņā ļoti daudz iegūst un ja pat dažas reizes nesanāk neko nokaulēt, tas ir sīkums salīdzinot ar tām reizēm, kad tas sanāk!
Kā redziet tad naudas taupīšana nemaz nav tik grūta un vajag tikai atrast dažādus inovatīvus un vieglus risinājumus tieši kā to darīt un būtībā taupīšana būtu jāuztver, kā spēle, kurā jo vairāk ietaupīta nauda jo lielāki ir punkti, jo galu galā nauda jau paliks tava un ar to varēsi darīt ko vien vēlies.