Vai esat iestrēdzis savā karjeras ceļā, vai varbūt esat tikai tā pašā sākumposmā? Kāpjot pa karjeras kāpnēm mēs visi agri vai vēlu saskaramies ar dažādiem šķēršļiem, kas var būt mulsinoši, biedējoši vai pat draud apturēt mūsu izaugsmi. Pat bagātākie un veiksmīgākie cilvēki ir saskārušies ar nozīmīgiem karjeras šķēršļiem savā ceļā. Taču tos ir iespējams pārvarēt un kļūt par veiksmīgiem savas profesijas pārstāvjiem. Lai šķēršļus varētu pārvarēt, vispirms tie ir jāapzinās un jāidentificē. Neatkarīgi no tā, vai strādājat finanšu jomā, būvniecībā, nodarbojieties ar aktiermākslu vai pasākumu vadīšanu, mums visiem karjeras šķēršļi ir visai līdzīgi. Lūk, trīs populārākās un visbiežāk sastopamākās barjeras ikvienas profesijas karjeras ceļā:
Kvalifikācijas trūkums.
Vai uzskatāt, ka vienkārši neesat pietiekami kvalificēts, lai tiktu tālāk savā karjerā? Šī var būt visai sarežģīta situācija, kurā atrasties, jo nereti iegūt vairāk izglītības grādus vai specifiskas sertifikācijas var lielas naudas jautājums. Nav viegli uzlabot kvalifikāciju, ja tam nepieciešami lieli līdzekļi, kuru jums nav, un interneta ātrie kredīti nešķiet kā labākais risinājums šīs problēmas atšķetināšanā. Protams, nav noliedzams, ka atgriezties skolas solā vai iegūstot sertifikātu savā jomā, nav slikts veids, kā iegūt nepieciešamo akreditāciju. Tomēr ir arī citi veidi, kas var izrādīties kvalitatīvāki un neizmaksāt simtiem eiro, piemēram, izmantojot bezmaksas apmācību programmas tiešsaistē vai brīvprātīgās mācību stundas pie vietējiem amatu meistariem.
Pieredzes trūkums.
Daudzi cilvēki uzskata, ka viņiem trūkst vajadzīgās pieredzes jaunas darba vietas meklējumos viņiem vēlamajā jomā, jo īpaši ar šo problēmu saskaras jaunieši. Kā lai atrod starta līmeņa darbu, ja sludinājumos visiem amatiem nepieciešama vismaz divu gadu pieredze? Par laimi, jūs varat kompensēt pieredzes trūkumu. Piesakieties dažādiem klubiem un profesionālajām organizācijām, kas saistītas ar jomu, kurā darbojaties, lai izveidotu ap sevi sociālo tīklu ar cilvēkiem, kas varēs jūs ievirzīt jaunā darba vietā vai kļūs par jūsu karjeras mentoriem. Turpiniet apgūt jaunas prasmes, kas saistītas ar jūsu profesiju, arī pašmācības ceļā.
Ilgāks pārtraukums starp darba vietām.
Vai jūs pametāt pēdējo darba vietu, kas atstāja plaisu jūsu darba vēsturē, profesionālu vai personisku iemeslu? Lielākajai daļai cilvēku parasti ir visai mazi pārtraukumi viņu darba vēsturē, jo viņi mēdz dzīvot no vienas algas līdz otrai, tāpēc nevar atļauties ilgi būt bez pastāvīgas darba vietas. Taču iemesli, kāpēc cilvēki aiziet no darba var būt vairāki, viņi izvēlas pārtraukt darbu, kas viņus garīgi un fiziski izsmeļ, vēlas iesaistīties paši savā uzņēmējdarbībā vai varbūt tika atlaisti štatu samazināšanas dēļ. Labā ziņa ir tāda, ka jūs pavisam viegli varat atkopties no pārtraukumiem darba stāžā, ja vien varat izskaidrot savam nākamajam, potenciālajam darba devējam attiecīgos iemeslus. Lielākā daļa potenciālo darba devēju nenovērsīsies no jums kā kandidāta dēļ ilgāka pārtraukuma starp darba vietām, ja vien jūs spēsiet to pamatoti un argumentēti paskaidrot. Savā CV ir vērts arī uzskaitīt, kādas prasmes esat apguvis laikā, kad oficiāli neesat bijis nodarbināts, jo reti kad ir tā, ka mēs sēžam, rokas klēpī salikuši, un nedarām absolūti nekā. Pauze jūsu darba vēsturē neizskatās slikti, ja jūs tās laikā esat darījis kaut ko tādu, kas varētu profesionāli pastiprināt jūsu turpmākās karjeras iespējas, piemēram, esat uzturējuši blogu ar tēmām par jomu, kurā jūs strādājat, vai esat apmeklējuši bezmaksas seminārus vai kvalifikācijas paaugstināšanas pasākumus.
Neviens precīzi nezina, kāda būs viņu nākotne, bet, pat nedaudz virzoties uz priekšu, jūs būsiet daudz vairāk motivēts savā pašreizējā darba vietā. Paturiet prātā, ka jūsu karjeras ceļš vienmēr var mainīties. Mērķis ir atrast virzienu, kas nav pretrunā ar jūsu pamatvērtībām, un piespiest sevi izlemt, ko tieši jūs vēlaties darīt.
Nav komentāru