Amerikāņu uzņēmējs un vairāku iedvesmojošu uzņēmējdarbības grāmatu autors Džims Rons reiz teicis, ka ar sevi ir vērts strādāt daudz vairāk nekā savai darba vietai. Un mēs tam nevaram nepiekrist – sevis pilnveidošana ir pirmais solis ne tikai finansiālās labklājības virzienā, bet labākas dzīves nodrošināšanā kopumā.

Iedvesmojoties no šī domāšanas veida, esam apkopojuši padomus, kas, iespējams, arī jums ļaus iedvesmosieties uz sevis pilnveidošanu kādā no šīm dzīves jomām: veselība, attiecības, finanses, karjera, personiskā un garīgā attīstība, atpūta un izklaides, apkārtējā vide.

 1. Pārbaudiet savus finanšu kontus katru dienu. Šis ieradums ļaus jums būt informētam par reālo finanšu situāciju. Tā ir vienkārša darbība, kas var atmaksāties pozitīvi veidojot finanšu apzinātības domāšanas veidu.
 2. Uzkrājiet naudu trīs līdz sešu mēnešalgu apmērā ārkārtas situācijām. Tā kā katastrofas notiek ar visiem, neatkarīgi no vecuma, dzimuma un izglītības, drošības naudas spilvens samazinās stresu par neprognozējamo nākotni.
 3. Ja esat kredītkartes īpašnieks, pārbaudiet savus kredītkartes izrakstus katru gadu. Tas palīdzēs jums izanalizēt kredītkartes lietošanas paradumus un jūsu kredītreitinga stāvokli. Ievietojiet atgādni savā tiešsaistes kalendārā katru janvāri, lai palīdzētu sev saglabāt to kā ieradumu.
 4. Tērējiet mazāk, nekā nopelnāt. Šis noteikums ir tik vienkāršs, bet tik grūti ievērojams daudzu cilvēku ikdienā. Ja jūs dzīvojat saskaņā ar šo noteikumu, jums ir lieliska iespēja veidojot finanšu nākotni bez ārkārtas situāciju apdraudējuma. LV aizdevumi lai paliek jūsu dzīvē neizmantoti.
 5. Atrodiet veidus, kā strādāt mājās un kontrolēt savu ikdienu patstāvīgi. Ir tik daudz veidu, kādos jūs varat nopelnīt naudu neizejot pa mājas durvīm. Ja jūs varat to apvienot ar savu pilna laika darbu, lieliski, ja nevarat, tad atrodiet vēl citus veidus, kā palielināt ienākumu plūsmu.
 6. Ik gadu centieties pelnīt vairāk naudas kā pērn. Ja jums ir ienākumu problēmas un jums nepietiek līdzekļu, lai segtu visus savus izdevumus un sasniegtu finansiālos mērķus, tad atrodiet gudrus veidus, kā iegūt papildus līdzekļus nodarbojoties ar papildus darbiem ārpus savas profesionālās ikdienas.
 7. Jūtieties komfortabli sakot “nē”. Ja jums nebūs šādas pārliecības, tad citi cilvēki izlems jūsu dzīves gaitu jūsu vietā. Sakiet “nē” lietām, ko nevēlaties darīt, lai atbrīvotu vairāk vietas un laika tām lietām, ko vēlaties.
 8. Atrodiet tādu darbu un amatu, kas jūs no sirds piepilda un uzlādē. Tas ļaus katrai darba dienai lidot vēja spārniem un jūs būsiet laimīgāki un apmierinātāki ar savu dzīvi kopumā. Neatstājieties, kamēr tādu neatradīsiet.
 9. Uzņemiet konstruktīvu atgriezenisko saiti un atsauksmes ar vienmēr pozitīvu skatu. Tas palīdzēs jums augt profesionāli, norūdīs personību un jūs kļūsiet labāks savā darba jomā.
 10. Izveidojiet savai dzīvei misijas mērķi (vai vienai no dzīves jomām). Akcentējot uzmanību uz dažādiem pamatuzdevumiem, jūs spēsiet koncentrēties uz jūsu prioritārajiem uzdevumiem, lai sasniegtu misijas mērķi un pieņemtu pareizos lēmumus.
 11. Lasiet grāmatas par karjeras attīstību vai slavenu un veiksmīgu cilvēku autobiogrāfijas. Uzlabojiet savas prasmes, lasot veiksmes stāstus un analizējot to izcelsmes avotus.
 12. Izvērtējiet visas savas pieredzes. Jūs neiegūstat mācību no pieredzētā, bet gan mācāties analizējot un novērtējot pieredzēto.
 13. Pamēģiniet izteikt jebkādas pateicības ik dienu. Tas ir mazs veids, kā katru dienu būt laimīgākam un saredzēt pozitīvo vidē, kurā atrodaties. Tas var mainīt jūsu perspektīvu uz pozitīvāku domāšanas veidu, kas pēcāk pārņems visus jūsu dzīves aspektus.