Pastāv neliels, bet populārs mīts, ka dzīvot taupīgi nozīmē katru mazāko ietaupīt vai noglabāt kaut kur, piemēram, krājkontā vai krājkasē, un to iztērēt kādām izklaidēm nekādā gadījumā nav labi. Tomēr līdzsvarotāka pieeja var atvieglot pieturēšanos pie budžeta plāna, tādējādi padarot arī jūsu ilgtermiņa finanšu plānus vieglāk sasniedzamus. Būsim atklāti – pastāvīgi tērēties izklaidēm nav labi. Ja mēs visu laiku tērējam naudu izklaidēm, galu galā mēs nespējam pilnvērtīgi izbaudīt šīs izklaides. Tādu tērēšanos varētu uzskatīt par dzīvesveida inflāciju! Ja jūs dzīvojat no viena maksājuma otrā maksājumā, tik tikko spējot veikt kredīta maksājumu, tēriņiem varētu būt nepiemērots laiks. Tomēr, par laimi, pastāv vairāki veidi, kā plānot izklaides, neuztraucoties par noiešanu no sava budžeta “sliedēm”. Iekļaujiet savā budžeta plānā naudu izklaidēm Kaut vai tie ir, piemēram, 10 eiro mēnesī, kurus jūs iztērējat, piemēram, ik rīta kapučīno, izklaižu naudas iekļaušana budžeta plānā sniedz iespēju nekļūt neapmierinātam un padoties savu mērķu priekšā. Kad es uzsāku savu ceļojumu pretī kredīta atmaksai, es ik mēnesi atvēlēju sev 20 eiro mēnesī, ko iztērēt pēc savas sirds patikas. Ja vien jūs vēlaties sasniegt savus finansiālos mērķus, vienmēr esiet droši, ka jūs izklaidēm netērējat vairāk un biežāk nekā jūs spējat atļauties. Negaidīto naudu atvēliet arī izklaidēm Negaidīts mantojums, lielāka nekā paredzēta nodokļu atmaksa, dāvana no mīļotā – neatkarīgi no avota, negaidīto naudu var un vajag novirzīt jūsu būtiskākajiem mērķiem, piemēram, kredīta nomaksai vai ārkārtas situāciju fonda izveidei. Iespējams, negaidīta naudas summa liek jums justies nomāktiem un atbildīgiem par to, tāpēc jums varbūt vajadzētu ieviest sev noteikumus attiecībā uz šādas naudas iegūšanu. Mana pieeja ir tāda, ka daļu no šādas naudas es atļauju sev iztērēt kaut kam vieglprātīgam. Manuprāt, 5 – 10% no jebkuras summas ir balanss starp prieku un atbildību. Sviniet pat vismazāko mērķu sasniegšanu Neskatoties uz to, ka jūs visu savu naudu un uzmanību koncentrējat uz kredīta nomaksu, piemēram, studiju kredīta, kredītkartes vai pat auto līzinga atmaksu, laika atvēlēšana, lai apstātos un sajustu savu pašreizējo veiksmi, ir naudas un motivācijas atslēgas moments. Varbūt pirms savu kredītu atmaksas atsākšanas paņemiet mēneša pārtraukumu un daļu savas naudas iztērējiet izklaidēm. Pat ja jūs nolemjat sevi iepriecināt pavisam nedaudz vai ar kaut ko nelielu, laika atvēlēšana tam, lai padomātu par kaut ko citu, izņemot naudu, pati par sevi ir jau balva.

5 izklaides, kas izmaksā mazāk par 50 eiro

Iespējams, ir pagājis jau krietns laiks, kopš jūs esat sevi kaut kā iepriecinājuši, tāpēc izdomāt izklaidi, kurai jūs varētu patērēt savus naudas iekrājumus, varētu būt grūti. Ja jūsu gaume tiecas vairāk uz dārgu izklaižu pusi, bet jūsu pašreizējās izklaides ir ļoti pieticīgas, šā vai tā pastāv iespēja, ka jūs varat “norauties no ķēdes” un pārtērēt vairāk nekā vajadzētu. Turpinājumā piedāvājam izklaižu idejas, kas iespējamas, neiesaistoties kredītsaistībās. Vakariņas un kinofilma Šīs ir tradīcijas, kas vēl līdz šim nav izgājušas no modes. Ir kinoteātri, kuros ir skatāmas arī pašlaik neaktuālas filmas, piemēram, klasiskās kinofilmas – to skatīšanās izmaksā lētāk nekā kādu pašreizējo “kases grāvēju” skatīšanās. Ja jūs pēc dabas esat vairāk individuālisti, video noma varētu būt tieši tas, kas jums vajadzīgs. Manikīrs un pedikīrs Manikīrs un pedikīrs neizmaksās jums vairāk kā 50 eiro, bet liks jums justies lutinātiem un relaksētiem. Jāatceras, ka šīs procedūras nav paredzētas tikai sievietēm, bet arī vīriešiem. Ja esat vīrieši, kāpēc gan nepamēģināt šo prieku? Smaržas vai odekolons Tā kā smaržas vai odekolons, kā zināms, tiek ilgākam laikam, tad to iegāde un lietošana ir uzskatāma par ilgtermiņa izklaidi, ja tā var teikt. Katru reizi, kad jūs iesmaržināties vai saņemat komplimentu par savām smaržām, jūs atceraties par savām finansēm. Aromātiskā svece Tāpat kā smaržas vai odekolons arī lielākā daļa aromātisko sveču tiek ilgām laikam, kļūstot par vēl vienu ilgtermiņa izklaidi un pastāvīgu atgādinātāju par savām finansēm. Aromātiskās sveces pieejamas lielākā klāstā, kā jūs spējat iedomāties, tāpēc vienas vienīgās izvēlēšanās jau vien var pārvērsties par sava veida izklaidi. Atvēliet laiku tam un izvēlēties kaut ko brīnišķīgu! Laba grāmata Pastāv daudzas vietas, kur iespējams iegādāties grāmatas par zemu cenu vai pat bez maksas. Tāpat, iespējams, ir grāmatas vai autori, kuru darbus jūs varat lasīt atkal un atkal. Ja jums pastāv šāda vēlme, bet nav iespējams to vai citu grāmatu iegādāties lietotu, nopērciet to jaunu. Pastāv sliktākas lietas, kurām tērēt savu naudu un kas, turklāt, nenodarbina jūsu smadzenes.

5 izklaides, kas izmaksā mazāk par 100 eiro

Ja jūsu budžets atļauj nodoties nedaudz dārgākām izklaidēm, turpinājumā minētās idejas var palīdzēt jums ieplānot savu brīvo laiku vai relaksāciju. Istabenes vai dārznieka pakalpojumi Kādam, iespējams, šī pakalpojuma izmantošana šķitīs izšķērdīga, tomēr vairumam cilvēku tam gluži vienkārši nav pašiem laika vai arī nepatīk to darīt. Masāža Kredīta nomaksa nenoliedzami ir saspringta. Lai gan jums šķiet, ka jūsu finansiālā situācija ir laba, iespējams, jūsu ķermenī ir vairāk stresa nekā jūs domājat. Patieso saspringumu var noteikt un likvidēt tikai masieris, kas profesionāli darbojas ap jūsu ķermeni un pazīst tā īpatnības – arī tās, kas norāda uz pastāvīgu stresu. Sejas procedūra Neskatoties uz to, ka procedūra tiek veikta tikai sejai un nereti arī kakla un dekoltē daļai, relaksējošās sajūtas ir līdzvērtīgas visa ķermeņa masāžas izjūtām, turklāt, rezultātā tiek iegūta arī skaista sejas āda. Jāatgādina, ka tāpat kā manikīrs un pedikīrs arī sejas procedūras nav paredzētas tikai sievietēm – vīriešiem šīs procedūras varētu būt vēl lielāks piedzīvojums, jo, kā zināms, vīrieši ikdienā ar sejas kopšanu nenoņemas tik daudz kā sievietes. Mākslas darba iegāde Runājot par budžetu 100 eiro robežās, mēs, protams, nevaram runāt par milzīgiem un dārgiem mākslas darbiem, bet ikviens var atrast un iegādāties sev tīkamu ilgtermiņa prieku cenā arī līdz 100 eiro. Tāpat ikviens var atrast, izdrukāt un ierāmēt sev tīkamus attēlus, ko pielikt pie sienas vai kādā citā vietā. Video spēle Pieņemot, ka jums jau ir video spēles atbalstoša sistēma, kādas aizraujošas video spēles iegāde var izrādīties par vienu no lētākajām izklaidēm, ja tā tiek spēlēta bieži un ilgtermiņā. Piemēram, spēle, kas tiek nopirkta par 50 eiro, bet tiek spēlēta, piemēram, 250 stundas, ir uzskatāma par ļoti lētu izklaidi!