Daudzi cilvēki fantazē par to, kā būtu būt bagātam, bet bieži šķiet, ka īpaši turīgo dzīves ir tik svešas, salīdzinot ar vienkāršo cilvēku ikdienu, ka to nav iespējams līdz galam iedomāties. Viņi dzīvo savā pasaulē, kurā katra viņu iegriba ir realizējama, neatkarīgi no tā, cik tā ir uzpūtīga. Katrs viņu sapnis ir īstenojams, neskatoties uz to, cik tas ir neprātīgs. Šajā rakstā apskatīsim vairākus neparastus veidus, kā pasaules turīgākie cilvēki tērē savu bagātību.
Īsta dinozaura iegāde
Fosiliju kolekcionēšana ir populārs hobijs. Kurš gan, pēc Juras Laikmeta Parka noskatīšanās, nav vēlējies pašam savu dinozauru? Holivudas aktieri Nikolass Keidžs un Leonardo Di Kaprio noteikti ir jāpieskaita pie tiem, kuri ir. Kā izrādās, abi kino aktieri piedalījās dinozauru kaulu izstādē, sacenzdamies viens pret otra likmēm, cenšoties iegūt savā īpašumā autentisku tiranozaura galvas kausu. Lielā ekrāna mākslinieku duelī pārāks izrādījās Keidžs, kura 276 tūkstošu ASV dolāru lielā likme bija pietiekoša, lai Di Kaprio izstātos no izsoles. Kā gan izrādījās vēlāk, tieši Di Kaprio šī izsole izrādījās veiksmīgāka, jo milzīgā gaļēdēja galvaskauss tika nelikumīgi izvests no Mongolijas. Keidžam nācās atdot tikko kā iegūto aizvēsturisko liecību varas iestādēm, zaudējot savu ieguldījumu, bet izsoles rīkotāji tika apcietināti.
Dīvainu mākslas darbu iegāde
Bāgāti cilveki biezi kļūst par mākslas kolekcionāriem. Tas ir diezgan saprotami. Ko gan vēl citu karināt uz villu daudzo istabu sienām? Naudas ieguldīšana klasiskos Matisa vai Rembranta darbos ir prātīga investīcija, kas netikai dekorē interjeru, bet arī atpelnīsies, mākslas darbiem, laikam ejot, kļūstot dārgākiem. Tomēr, modernās mākslas gadījumā, situācija kļūst stipri sarežģītāka. Lielisks piemērs ir investīciju fondu menedžera Stīva Koena aizraušanās. Miljardieris iegādājās modernā mākslinieka Demiana Hirsta darbu “Nāves fiziskā neiespējamība dzīvā prātā”. Nosaukums viens pats visai slikti apraksta mākslas darbu, kas ir 5 metru garš akvārijs, kuru pilda formaldehīda želejā peldošs haizivs izbāzenis ar plaši atvērtu rīkli. Nav zināma precīza summa, no kādas Koenam nācās šķirties, lai iegūtu instalāciju savā kolekcijā, tomēr, mākslas pasaulē runā, ka tā ir kaut kur starp 8 un 12 miljoniem ASV dolāru.
Zelta krekla valkāšana
Daži cilvēki glabā savu naudu bankā. Citi, to iegulda. Vēl citi sabāž savus iekrājumus matracī. Bet atrodas arī tādi, kas to valkā mugurā. Lai gan ir zināms, ka bagātnieki tērē prāvas summas dizaneru apģērba un juvelierizstrādājumu iegādei, indiešu baņķieris Data Fudžs ir apvienojis abas šīs kaislas, šķiet, tikai ar viņam vienam piemītošu ekstravagnci. Fudžs iegādājās speciāli pasūtītu kreklu, kas tika izgatavots no 22 tūkstošiem zelta ķēžu posmiem. Kā aksesuārus zelta kreklam, baņķieris izvēlējās pieskaņotu, milzīgu zelta ķēdi un rokassprādzes. Krekls pats par sevi sver 4 kilogramus un tā vērtība tiek lēsta ap 250 tūkstošiem ASV dolāru.
Ekskluzīvu mēbeļu iegāde
Iekārtojot savu mājokli, varbūt jūs piemeklējiet kādu izsmalcinātu mēbeli, lai piešķirtu kopējam interjeram odziņu. Ja jūs esiet starp pasaules bagātākajiem cilvēkiem, šo odziņa var izrādīties ļoti, ļoti dārga. Tieši tā notika iekārtojot Lihtenšteinas prinča Hansa Adama Otrā residenci, troņmantiniekam iegādājoties Badmintonas kumodi. Nosaukta par godu pilsētai Anglijā, šī 18. gadsimtā darinātā mēbele ir darināta no vissmalkākā melnkoka un grezni rotāta neskaitāmiem dārgakmeņiem. Princis, kurš paralēli saviem pienākumiem kā karaliskās ģimenes loceklis ir arī bankas īpašnieks, šīs smalkās mēbeles iegadei iztērēja 36 miljonus dolāru.
Kuģa modeļa būve
Vairumam no mums, kuģu un dažādu citu mašīnu modeļu veidošana sevī ietver neveiklus mēģinājumus salīmēt trauslas plastmasas detaļas, kuras labprātāk pielīp pie pirkstiem, nevis viena pie otras. Tomēr superbagātie ar šo hobiju nodarbojas pavisam citā mērogā. Kad austrāļu miljonārs Klaivs Palmers nolēma uzbūvēt modeli, viņš izšķīrās par labu īstam, funkcionālai Titānika replikai. Palmera modelis ne tikai bija precīza leģendārā kuģa kopija, bet tas arī tika būvēts mērogā viens pret vienu. Vienīgā novirze no vēsturiskā Titānika bija tāda, ka Palmers vēlējās savu kopiju aprīkot ar pietiekošu skaitu glābšanas laivu, lai tajās pietiktu vietas katram kuģa pasažierim. Kuģa celtniecības projekts saskārās ar grūtībām, kad noskaidrojās, ka ar Palmera atvēlētajiem 700 miljoniem ASV dolāru nebūs pietiekoši, lai to pabeigtu. Tomēr Palmers aiz dīvāna atrada vēl 150 miljonus un darbi atsākās. Šobrīd projekts vēl nav pabeigts un nav skaidrs, kāds būs tā liktenis pēc būvniecīas. Palmers plāno atpelnīt vismaz daļu ieguldīto līdzekļu, rīkojot pasažieru pārvadājumus pāri Atlantijas okeānam. Tiesa gan nav skaidrs, vai mūsdienu ceļotāji būs ieinteresēti ceļot ar kuģi uz kura nav ne televīzijas ne interneta. Tāpat jāņem vērā, ka, pēc 20. gadsimta sākuma parauga celtie 3. klases apartamenti diez vai atbildīs mūsdienu pasažieru prasībam.
Pirmās klases lidmašīnas biļetes iegāde cepurei
Bagātnieki izvēlas ceļot pirmajā klasē, lai baudītu lielākas ērtības izvairītos no lieka kontakta ar svešiniekiem. Leģendārais mūziķis Bono šīs ērtības attiecina arī uz savām ikoniskajām cepurēm. Reiz, aizmirsis cepuri savu ceļojumu iepriekšējā pieturā, U2 solists samaksāja 1000 Lielbritānijas mārciņu, lai viņa cepure tiktu viņam atvesta ar lidmašīnu. Cepure tika novietota atsevišķā sēdeklī, blakus pilotam un, lidmašīnai nolaižoties, nodota šoferim, kurš to nogādāja uz koncerta zāli Itālijā, kur Bono uzstājās labdarības koncertā ar mērķi savākt līdzekļus Irākas bezpajumtniekus atbalstošai labdarībai. Turklāt, šāds serviss Bono cepurēm nepienākas izņēmuma kārtā vien. Ja mūziķim nav iespēju ceļot ar privātu lidmašīnu, viņš mēdz iegādāties divas pirmās klases biļetes, noliekot cepuri uz brīvā sēdekļa, lai izvairītos no kontakta ar citiem pasažieriem.
Perfekti simetriski ledus gabaliņi
Vai jūs spējat iedomāties vēl neveiklāku sociālo situāciju, kā vakaru kopā ar saviem draugiem un kolēģiem no investīciju menedžmenta industrijas, kurā jūs, kā gādīgs namatēvs, cienājiet viesus ar dzērieniem, bet ledus gabaliņi izrādās iregulāri? Par laimi, no augstāk aprakstītajām šausmām ir iespējams izvairīties iegādājoties perfekti simetriskas formas ledus kubiciņus. Katrs ledus gabaliņš top roku darbā ar juvilierisku precizitāti. Par katra ledus gabaliņa iegādi jums nāktos šķirties no tikai 6$. Tie tiek pārdoti komplektos ar 50 kubiciņiem katrā un ir kļuvuši par neatņemamu sastāvdaļu vairāku super bagātu dzērienu cienītāju bāriņos.
Nav komentāru