Daudz ir runāts par nepieciešamību pēc ģimenes budžeta gan pāriem ar, gan bez bērniem, bet šķiet, ka par šo tēmu nemaz nevar runāt pārāk daudz – tieši tik svarīga tā ir. Saplānots budžets, kas darbojas gan jums, gan visai jūsu ģimenei ir neatsverama vērtība. Ikvienai ģimenei nāks par labu veselīgas finansiālās izvēles, lai likvidētu parādus, samazinātu ikmēneša izmaksas, ietaupītu naudu un izstieptu algas rocību pat nemainot ienākumu apjomu. Jau šodien pamēģiniet ātri novērtēt savu finansiālo stāvokli un sāciet ietaupīt, izmantojot šos pavisam vienkāršos padomus, kā izveidot ģimenes budžetu bez lielas piepūles.

  1. Sāciet ar budžeta izveidošanu. Pirmais solis, lai dzīvotu saskaņā ar budžetu, ir izsekot jūsu ģimenes ienākumiem un izdevumiem. Lai to izdarītu, jums jāapkopo visi rēķini, algas lapiņas, bankas izraksti – un viss pārējais, kas parāda naudas plūsmu jūsu mājsaimniecībā. Pēc tam no izrietošās informācijas sastādiet taupīgu budžetu, lai stratēģiski pareizi pārvaldītu savu ģimenes naudu. Kad katru mēnesi, kuru dzīvojat bez konkrēta budžeta, jūs palaižat vējā iespēju samazināt nevajadzīgas izmaksas un ietaupīt naudu. Dažas stundas, ko pavadīsiet sastādot budžetu jau tagad, var ietaupīt lielu naudu ilgtermiņā.
  2. Nosakiet ģimenes finanšu mērķus. Kad jūs cīnāties katru mēnesi tikai, lai nomaksātu visus rēķinus laikā, un labākie patēriņa kredīti ir jūsu uzticīgākie sabiedrotie, naudas taupīšana, šķiet kā tāds tāls ilgtermiņa mērķis, kas jums ir nepieejams. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties ietaupīt naudu sava bērna universitātes fondam vai arī vēlaties laicīgi veikt uzkrājumus paši savai pensijai, tālejošu finansiālo mērķu noteikšana ir svarīgs solis, lai aizsargātu jūsu ģimenes nākotni jau šodien. Neaizmirstiet iekļaut arī savus īstermiņa mērķus, jo to realizācija ļaus jums katru mēnesi ietaupīt vairāk naudas.
  3. Atbrīvojieties no parādu sloga. Atrasties jebkāda lieluma parādos var likt jums justies kā nebeidzamā vāveres ritenī. Taču vienīgais veids kā pārvaldīt savus parādus ir viegli, ir tad, ja jūs nosakāt reālus finansiālos mērķus. Jūs savā budžetā varat iekļaut parādu pārvaldības plānu, lai jūs varētu nomaksāt savas kredītkartes pārmaksu, hipotēku un kopumā maksimāli īsā laikā likvidētu jebkādus kopējos ģimenes parādus. Skaidrs, ka jūs nevarat atmaksāt visu savu parādu vienā dienā, bet jūs varat izveidot reālu plānu, lai kopīgi strādātu pie tā, lai atmaksātu ģimenes parādu bez aizķeršanās. Sastādītais budžets jums atspoguļos, kur jūsu nauda tiek izšķiesta uz lielām procentu likmēm un nevajadzīgām izmaksām, lai pēc tam varētu šo naudu novirzīt tur, kur tā ir patiešām nepieciešama.
  4. Ieplānojiet finanšu ārkārtas situācijas. Finanšu krīze un tai raksturīgais stress, neskaidrības un bailes var radīt lielu spriedzi pat bagātākajām ģimenēm. Ārkārtas fonda izveide palīdz ietaupīt papildus līdzekļus tieši neparedzētiem izdevumiem, kuri kādā dzīves posmā piemeklē absolūti ikvienu no mums. Piemēram, dzīvības apdrošināšana un laikā sastādīts testaments var pasargāt savu ģimeni no finansiālām grūtībām, ja kaut kas neatgriezenisks atgadās ar jums vai jūsu laulāto. Mierīgas sirds un prāta ieguvums, kas nāk līdzi tad, ja šīs lietas ir laicīgi sakārtotas un vienmēr strādājošas, bieži vien atsver to izmaksas.
  5. Stingri kontrolējiet pārtikas izdevumus. Šī ir viena no lielākajām izdevumu sadaļām, it īpaši, ģimenēm ar bērniem. Samaziniet savas ģimenes ēdināšanas izmaksas ar labi izplānotu pārtikas produktu budžetu. Ietaupiet naudu par pārtikas precēm ar vienmēr iepriekš sagatavotu iepirkšanās sarakstu, kurā iekļautas jūsu ģimenes iecienītākās receptes.