Pēc visu nepieciešamo ikmēneša rēķinu apmaksāšanas, noguldījumiem ārkārtas fondā, parādu atmaksām, nemaz nerunājot par ieguldījumiem nākotnē, katru mēnesi mums uz rokām var nemaz nepalikt tik daudz brīvo līdzekļu kā mēs labprāt vēlētos. Tas padara nepieciešamību ietaupīt dažādos veidos un cik vien maksimāli varat par vitāli svarīgu vajadzību, lai iekļautos plānotajā budžetā. Atkarībā no jūsu mājsaimniecības lieluma un ienākumu apjoma, pārtikas budžets aizņem ievērojamu daļu izdevumu, jo, galu galā, mums ir jāēd vairākas reizes dienā. Tādēļ jebkurš veids, kā iegūt papildus līdzekļus šajā sadaļā, būtu milzīgs ieguvums un palīdzība ģimenes finanšu situācijas stabilizēšanā. Lai arī patēriņa kredīts mūsdienās pieejams pat pārtikas iegādei, mums tomēr nekad nevajadzētu ļauties šādam absurdam kārdinājumam. Šī iemesla dēļ esam apkopojuši gudrus veidus, kā ģimenēm un individualitātēm ietaupīt uz pārtikas rēķina.

Izvairieties ēst ārpus mājas.

Neatkarīgi no tā, vai ieskrieniet kioskā paķert rīta kafiju, dodaties pusdienu vai vakariņu izbraucienā kopā ar ģimeni, cena, ko jūs maksāsiet par šāda veida pārtiku tikai palielinās jūsu kopējos pārtikas izdevumus. Jo papildus nopirktajam ēdienam jūs maksājat arī par kāda cita pakalpojumiem. Ja jūs varat izvairīties no ēšanas ārpus mājas, un varat pievērsties negatavās pārtikas iegādei veikalā un pagatavošanai mājās, jūs nekavējoties pamanīsiet ievērojamus ietaupījumus.

Nekad nedodieties ārpus mājas izsalkuši.

Kaut arī pieturēties pie iepirkšanās saraksta dodoties uz pārtikas preču veikaliem ir svarīgi, lai ietaupītu naudu katru mēnesi, šis ir paradums, ko noteikti vajadzētu ievērot katru dienu, ne tikai lielajos iepirkšanās braucienos. Ja jūs kādreiz esat devies uz pārtikas veikalu tukšām rokām, jūs zināt, ka itin viss izskatās gaužām pievilcīgi, it īpaši, speciālās akcijas un atlaides. Un beigās jūs esat piekrāvis iepirkuma ratiņus ar visu, kas izskatījās kā “labs darījums”, bet ko patiesībā jūs varbūt tuvāko mēnešu laikā nemaz pārtikā nelietosiet. No tā ievērojami cieš jūsu ikmēneša pārtikas produktu budžets. Tieši tas pats ir tad, kad jūs esat izsalcis, tam vēl papildus nāk atskārsme, ka preces iegādātas izsalkuma laikā, visticamāk, nebūs veselīgas, jo būs paredzētas tūlītējai izsalkuma sajūtas remdēšanai.

Neaizmirstiet vienmēr līdzi uz veikalu paņemt iepirkšanās sarakstu.

Pirms dodaties uz veikalu, ieturiet mazu maltīti, lai remdētu izsalkumu. Tas arī būs labs laiks, lai izpētītu ledusskapja, pieliekamā un saldētavas saturu, lai redzētu, kuri produkti jums ir vajadzīgi, un lai jūs varētu uzsākt sastādīt savu iepirkumu sarakstu. Nav nekā sliktāka kā doties uz veikalu un atgriezties mājās bez tās vienas svarīgās lietas, pēc kuras jūs vispār devāties ārpus mājas. Vai pat vēl sliktāk – iztērējot vairāk naudas par produktiem, kas jums vispār tuvāko nedēļu laikā nebūs vajadzīgi. Tātad, ja jūs varat izveidot sarakstu pirms došanās uz veikalu, sastādot to grupējot pa veikala nodaļām, jūs izvairīsieties bezmērķīgi klīst pa veikalu un piekraut iepirkuma ratiņus ar nevajadzīgiem niekiem.

Maksimāli izmantojiet klientu karšu priekšrocības.

Veikala lojālo pircēju kartes ir lielisks veids kā ietaupīt vēl papildus naudiņu, tāpēc tām vienmēr vajadzētu būt ar jums, kad dodaties uz konkrēto tirdzniecības vietu. Daudzas tirdzniecības vietas piedāvā ērti ielādēt digitālos kuponus no veikalu tiešsaistes vietnēm vai mobilajām aplikācijām. Bez tam, šādām lojālo klientu kartēm bieži vien ir piesaistīts algoritms, kas aprēķina jūsu iemīļotākos vai biežāk pirktos pārtikas produktus un piešķirot tiem vēl īpašas, individualizētas atlaides. Jo vairāk karte tiek lietota, jo lielāks ieguvējs ir tās turētājs.