Pašlaik cilvēkiem iegūt hipotekāro kredītu ir visai problemātiski, jo dēļ nolikto atslēgu likumprojekta kreditori pieprasa daudz lielāku pirmo iemaksu un cilvēkiem parasti nav vairāki tūkstoši, kas nepieciešami lai saņemtu šos aizdevumus. Tieši tāpēc mums bieži vien lasītāja raksta jautājumus, kur lai viņi iegūst pirmo iemaksu šiem dārgajiem hipotekārajiem kredītiem? Mēs nolēmām nevis katram atbildēt individuāli, bet gan izveidot kopīgu rakstu, kas apvienotu dažādus veidus, kā iegūt šo naudu:
  • Aizņemties no paziņām – Viena iesēja, kā saņemt šo naudu ir aizņemties to no radiniekiem, draugiem vai paziņām, bet tā, kā šī naudas summa parasti sastāda vismaz 20% no mājokļa vērtības, tad ņemot dzīvokli par 20 tūkstošiem jums vajadzēs vismaz 4 tūkstošus Eiro, un tā ir liela nauda, ko prasīt no sev tuviem cilvēkiem. Protams, ja tev paziņu lokā ir kāds, kuram ir vairāk naudas, jeb tā teikt “turīgāks” cilvēks, tad šāds aizdevums var būt izdevīgs, jo visticamāk, ka šis cilvēks tev neprasīs procentu maksājumus pie noteikuma, ka tu naudu pēc iespējas ātrāk atmaksāsi viņam. No vienas puses šis palīdzēs tev iegūt mājokli, bet no otras puses tu būsi aizņēmies pilnīgi visus summu mājokļa iegādei un tāpēc tavi ikmēneša kredīta maksājumi gan paziņai gan arī bankai būs visai ievērojami.
  • Pārdot kādu preci – Vēl viena iespēja ir pārdot kādu sev piederošo preci vai īpašumu, kas ir šādā vērtībā, kā nepieciešams mājokļa iegādei. Parasti vairākus tūkstošus maksā tikai automašīnas, nekustamie īpašumi un ļoti greznas rotas lietas, bet, protams, var arī pārdot vairākas preces, ja jums tās nav tik steidzami vajadzīgas un mājokļa iegūšana ir primārais jautājums. Veicot savu mantu izsoli vai izpārdošanu ir jāsaprot, kuras lietas tev vajadzēs un kuras tev nebūs vajadzīgas lai nesanāk tā, ka tu iegūsi savu mājokli, bet nebūs nekas, ko tur likt iekšā, kas jau it otra galējība.
  • Sakrāt – Vispareizākā iespēja būtu naudu šim mājoklim sakrāt, jo, lai gan vairāku tūkstošu sakrāšana nav viegla, tomēr to ir iespējams izdarīt. Ja mājokli vēlas iegādāties ģimene, tad visticamāk, ka abi vecāki strādā un ja abiem algas ir pietiekoši lietas, tad, iespējams mēnesī var atlikt pat vairākus simtus Eiro iekrājumos, un, ja piemēram jūs varat atļauties katru mēnesi atlikt 200 Eiro, tad 2 gadu laikā jau būsit sakrājuši šos 20% mājokļa pirmajai iemaksai. Ja tu esi viens pats, tad situācija ir bēdīgāka un ja tava alga nav lielāka par 1000 Eiro, tad maz ticams, ka tu spēsi atlikt vairāk kā 100 Eiro mēnesī un tev vajadzēs vairāk kā 3 gadus līdz sakrāsi naudu šai pirmajai iemaksai, bet teorētiski tas ir iespējams un šī naudas krāšana būs kā pārbaudījums, un tu redzēsi vai katru mēnesi pēc tam spēsi atlikt naudu hipotekāra kredīta maksājumiem.
  • Ieķīlāt kādu citu īpašumu – Ja tev pieder kāds cits vērtīgs kustamais vai nekustamais īpašums ir iespējams to ieķīlāt un saņemt pretī naudu, ko tad pēc tam arī izmantot šī hipotekārā kredīta pirmajai iemaksai. Galvenais esi uzmanīgs, lai nesanāk tā, ka pēc tam banka vai privātais kreditors noņem tev gan mājokli gan arī mašīnu vai kā savādāk nezaudē sev vērtus īpašumus.
  • Paņemt papildus darbu – Ja tava alga nav pietiekoši liela, lai varētu atlikt katru mēnesi naudu šai pirmajai iemaksai, tad, iespējams, tev ir jāmeklē papildus darbs uz pus slodzi pa vakariem vai arī pa brīvdienām, ko strādājot tu varētu tikt pie nepieciešamās naudas kredīta saņemšanai. Protams strādāt 2 darbus nav grūti, bet tas nav arī neiespējami un gadu nostrādājot papildus darbu un katru mēnesi noliekot 400 Eiro tu būsi sakrājis nepieciešamo naudu kredīta saņemšanai, vidēja mājokļa iegādei.
  • Iegūt kādu haltūru – ja tu esi spēcīgs kādā jomā vai arī esi speciālists kādā nozarē, tad, ir iespējams, ka tu vari sameklēt sev kādu haltūru tajā laikā, kad tev no parastā darba ir atvaļinājums vai arī pēc darba un brīvdienās. Ja šī haltūra ir pietiekoši nopietna, tad iespējams, ka to paveicot arī tu varēsi iegūt nepieciešamo naudu pirmajai iemaksai.
Katrs cilvēks ir savādākā situācijā, bet iespējas saņemt naudu ir dažādas, un galvenais ir nesteigties, bet pagaidīt kādu laiku un iekrāt naudu, lai varētu iegūt šo kredītu, un, ja tev paveiksies, tad īpašumu cena līdz tam laikam būs pazeminājusies un tu varēsi ņemt mazāku kredītu.