Vai jūs esat nolēmis mainīt savu dzīvesveidu uz taupīgāku? Būt taupīgākam ar saviem tēriņiem ir lielisks ieradums, bet, kad esat pavadījis pēdējos pāris gadus bez reālas atbildības par jūsu ietaupījumu ieradumiem, var būt grūti saprast, kur tieši sākt. Ar interneta palīdzību jau šodien salīdzini piedāvājumus interneta tiešsaistē, ja ir nepieciešams aizdevums, lai sasniegtu mērķus vai izkļūtu no sarežģītām situācijām. Taču šodien es pievērsīšu uzmanību par taupīgumu iesācējiem, un dažām no manām labākajām izmaiņām, kas jums palīdzēs.

Taupīgs dzīvesveids un minimālisms ir divas dzīvesveida izmaiņas, ar kurām es varu raksturot savu dzīvi. Pēc gada ceļojot pa pasauli tikai ar rokas bagāžu, esmu iemīlējies idejā tērēt savu naudu tikai par lietām, kas padara mani patiesi laimīgu. Izvērtējot, ko es vēlos dzīvē, un attiecīgi pielāgojot savus izdevumus, esmu ietaupījis vairāk naudas. Veidot savu karjeru ap manām lielākajām kaislībām, tas palīdzēja man saprast tieši ko es vēlos darīt ar savu naudu.

Ja jūs tikai nesen sākāt izrādīt interesi par taupīgu dzīvi, jūs, iespējams, domājat, kā tieši tas man ir palīdzējis sasniegt visu ko esmu velējies. Es uzskatu, ka tas ir tādēļ, ka cilvēki bieži vien jauc taupīgumu ar dzīvošanu lēti. Tas tā nav. Es definēju taupīgu dzīvesveidu kā gudrus tēriņus. Taupīgs dzīvesveids nozīmē tērēt naudu tikai lietām, kas patiešām rada vērtību jūsu dzīvībai un tādējādi samazinot bezjēdzīgus tēriņus materiālajām lietām, kas jums neko nesniedz. Izklausās diezgan labi, vai ne? Taupīgs dzīvesveids iesācējiem ir vienkāršs. Jau šodien jūs varat izdarīt tik daudz vienkāršu izmaiņu, lai palīdzētu izprast savus izdevumus, un vēl svarīgāk – palīdzēt sev ietaupīt naudu un dzīvot laimīgāk jau no pirmās dienas.

Mani vislabākie padomi par taupīgu dzīvesveidu iesācējiem:

1) Esiet skaidrs par jūsu mērķiem

Kad es nolēmu, ka es gribētu, lai man būtu neatkarīga vieta uzņēmējdarbībā, kas man ļautu dzīvot vienalga kur vēlos, es interesējos par taupīgu dzīvi un minimālismu. Šī mērķa sastādīšana ļāva man sakārtot jucekli manā dzīvē un koriģēt savus izdevumus, lai ceļotu un dzīvotu dzīvi, kādu es vēlējos. Lai jūs varētu darīt to pašu, jums ir jābūt skaidriem mērķiem. Es ieteiktu iegādāties plānotāju, lai atzīmētu dažus no jūsu mērķiem un plāniem. Mēģiniet šos plānus orientēt uz darbību, piemēram: “Iekrāt 100 eiro katru mēnesi”, nevis vienkārši “Ietaupīt vairāk naudas”. Es uzskatu, ka vienkārši atzīmējot savus mērķus, var būt lielisks pirmais solis, lai plānotu tos faktiski sasniegt.

2) Izvērtējiet savus izdevumus

Vai esat kādreiz patiešām izsekojis saviem izdevumiem? Tas nav tas, ko daudzi no mums ir pieraduši darīt, bet, kad jūs par to domājat, tam vajadzētu būt mūsu pirmajam solim uz taupīgu dzīvi iesācējiem! Jūs varat vai nu izmantot speciālu lietojumprogrammu, lai sekotu budžetam vai arī vienkārši ierakstīt visus tēriņus izklājlapā kopā ar ienākumiem.

3) Izvēlieties vienkāršu līgumu maiņu

Ir daudz pārdomātu vienkāršu izmaiņu, ko varat veikt, lai sāktu dzīvot daudz taupīgāku dzīvesveidu -un uzreiz ietaupīt naudu.

Tie ietver:

  • Saņemt jaunus piedāvājumus no jūsu pakalpojumu sniedzējiem. Daudzi cilvēki atklāj, ka viņi var ietaupīt pat 100 eiro, vienkārši mainot pakalpojumu sniedzējus (jo īpaši, ja jūs to neesat izmēģinājis pēdējos pāris gados).
  • Atceliet savu TV abonementu. Dzīvojot pasaulē, kur pieejams Netflix ,vai jūs tiešām izmantojat savu TV pakalpojumu? Atceļot to un reģistrējoties tādam pakalpojumam kā Netflix, Hulu vai Amazon Prime, jūs varat ietaupīt daudz naudas katru mēnesi. Turklāt jaunākās ziņas un laikapstākļu prognozes var izlasīt internetā.
  • Nomainiet interneta pakalpojumu sniedzēju. Līdzīgi kā ar jūsu sadzīves pakalpojumu sniedzēju, jūs varat uzzināt, ka jūs tērējat vairāk naudas par internetu nekā nepieciešams.

4) Nosakiet savu vislielāko izdevumu problēmu (pārtika, transports, izklaide)

Ikvienam ir kāda lieta, kas vienkārši iztukšo maciņu. Mana, protams, tā ir mana sporta zāles dalības maksa, jogas nodarbības un citās fiziskās aktivitātes, ko es izlemju katru mēnesi izmēģināt. Tomēr es esmu noregulējis pārējos savus izdevumus, lai es varētu atļauties tērēt savu naudu šādā veidā tam, kas man patiešām patīk. Piemēram, es pārslēdzos uz telefonu ar tikai SIM un maksāju tikai 5 eiro mēnesī nevis 30 eiro, kad es maksāju par līgumu. Līdzīgi es tagad ēdu ļoti veselīgu, pilnvērtīgu uzturu, kas galvenokārt sastāv no ķirbjiem, augļiem, riekstiem un pupiņām. Kaut gan arī agrāk es ēdu veselīgi, mans gaļas un piena produktu uzturs bija daudz dārgāks! Atrodiet to lielo naudas aizplūdi un izlemiet: Vai šī lieta rada jūsu dzīvībai patiesu vērtību vai arī jūs varat dzīvot bez tās? Tiklīdz jūs uzzināsiet atbildi uz šo jautājumu, jūs zināsiet, vai jums ir nepieciešams atbrīvoties no šī lielā naudas tēriņa savā dzīvē vai pielāgot savu dzīvesveidu tā, lai varētu atļauties to ko jūs mīlat darīt. Tas taču šķiet pilnīgi loģiski, vai ne?

5) Biežāk dariet lietas no mājām

Viens no maniem vislabākajiem taupīguma padomiem iesācējiem ir sākt baudīt jūsu mājās vairāk. Tas ir acīmredzams fakts, ka jūs tērēsiet daudz mazāk naudas, ja nedēļas nogales pavadīsit mājās, tāpēc padariet to par ieradumu. Palikt mājās nenozīmē atteikties no jūsu sociālās dzīves vai lietām, kuras jums patīk. Jums vienkārši jākļūst radošākiem! Tā vietā, lai dotos uz dārgu ēdnīcu, mēģiniet pagatavot to pašu maltīti mājās kā veselīgāku un lētāku alternatīvu. Jūs ar jūsu ģimeni vai partneri var to pārvērst par jautru veidu kā pavadīt laiku kopā (lai gan es zinu, kad es vēlos gatavot, manai ģimenei ir atļauts tikai skatīties!). Tāpat, tā vietā, lai dotos uz bāru un iztērētu 20 eiro dzērienos, uzaiciniet savus draugus svinēt pie sevis mājās. Vīna pudele no veikala maksās mazāk par pusi no šīs cenas.

6) Atrodiet taupīgus vaļaspriekus

Viena no manām lielākajām aizrautībām dzīvē ir kāpšana klintīs. Kamēr sākumā ir jāiegulda nedaudz naudas par apaviem un krītu, viena no labākajām lietām par kāpšanu ārpus telpām ir tā, ka tā ir pilnīgi par brīvu, lielisks veids, kā palikt formā, un garantēts veids, kā apskatīt dažas no klusākajām un skaistākajām vietām dabā. Es nesaku, ka jums noteikti jāsāk ar kāpšanu klintīs, bet atrast lētu hobiju, ko jums patīk darīt, var būt lielisks veids, kā iesācējiem ietaupīt iztikas līdzekļus. Ja jums ir jautri kaut ko darīt un tas ietaupa naudu gandrīz nejauši, taupīgs dzīvesveids nemaz vairs nešķiet kā milzīga dzīvesveida maiņa. Atrodiet kādu sev piemērotu lētu vaļasprieku!

7) Atrodiet līdzīgi domājošus draugus!

Jums būs daudz grūtāk izveidojot labākus naudas paradumus, ja jums apkārt ir cilvēki, kas no jums pilnīgi atšķiras. Šajos apstākļos šie cilvēki jūsu uzvedību bieži var interpretēt kā skopu, jo šie cilvēki patiešām nesaprot, ko jūs cenšaties sasniegt. Ja jūs nevarat atrast nevienu jūsu esošajā draugu grupā, kas gribētu mēģināt uzzināt vairāk par to kā dzīvot taupīgāk, pievienojieties dažām tiešsaistes kopienām. Ir daudz aktīvu Facebook grupu ar cilvēkiem visā pasaulē, kas ar prieku dalīsies savos padomos un piemēros.

8) Apsveriet atbrīvošanos no nekārtības

Kad man bija jācenšas samazināt savas mantu skaitu, lai tas viss ietilptu rokas bagāžā un es varētu apceļot pasauli, šī pieredze ļāva mani redzēt cik daudz mums patiešām ir nepieciešams, lai dzīvot pilnīgi citā perspektīvā. Pirms tam man visur bija juceklis. No mana skapja līdz maniem virtuves skapīšiem un pat nerunājot par manu garāžu! Tagad es cenšos būt daudz uzmanīgāks ar savām uzkrātajām materiālajām lietām. Ja es pērku jaunu kreklu, es parasti domāju par to, kuru kreklu tas nomainīs vai arī pirms pirkuma izdomāju, kādēļ man vajadzīgs jauns apģērba gabals. Agrāk es bezcerīgi tērēju tikai tāpēc, ka varēju to atļauties. Manuprāt, taupīgi dzīvot iesācējiem sākas, kad atbrīvošanās no nekārtības tavā dzīvē tiek parādīta par ieradumu. Ziedojiet, pārstrādājiet vai pārdodiet priekšmetus, kurus nekad neizmantojat, un iegūstiet papildus nopelnus.