Mēs pastāvīgi varam dzirdēt, kā cilvēki sūdzas par savu budžetu. Lielākā daļa pat ienīst savus
budžeta plānus, bet kad tiem jautā, kādēļ tā, tie atbild, ka tiem riebjas matemātika, ka tā ir laika izšķiešana vai tas ir pārāk liels darbs. Lai gan visi šie iemesli ir attaisnojoši, visbiežāk tam ir viens cits, būtisks iemesls: viņu budžeta plāns neder viņiem. Budžeta plānošana un pārvaldīšana nenoliedzami var aizņemt daudz laika un būt nogurdinoša, bet tam tā nevajadzētu būt, ja jūs sastādāt budžetu pareizi. Visbiežāk budžeta plāns nestrādā tādēļ, ka tas nav piemērots personas individuālajām vēlmēm un vajadzībām. Budžeta plāns var būt ļoti spēcīgs ierocis, ja vien tas tiek pielietots pareizi. Turpinājumā aplūkosim 5 izplatītākos iemeslus, kādēļ budžeta plāns nestrādā kā nākas.
Jūs tērējat pārāk daudz
Tas varētu šķist jau banāli, ka jums nevajadzētu tērēt vairāk kā jūs pelnāt, tomēr tas ir lielākais izaicinājums, kas jāpārvar, veidojot veiksmīgu budžeta plānu. Ja jūsu izdevumi pārsniedz ienākumus, kaut kas nav kārtībā. Iemācieties dzīvot savu ienākumu robežās, citādi jūsu finansiālā situācija ir pakļauta briesmām.
Jūs iekļaujat budžetā nepareizās pozīcijas
Dažkārt var būt sarežģīti saprast, kam jums vajadzētu tērēt savu naudu un cik tieši. Dažkārt mēs varam iekļaut budžetā nepareizas summas nepareizajās kategorijās. It īpaši problemātiski tas var būt situācijās, kad jūs nenovērtējat, kam jums būtu jātērē nauda, tāpēc tas nereti beidzas ar to, ka patiesi nepieciešamajam naudas nepietiek. Lai saprastu konkrētas budžeta pozīcijas un to naudisko apmēru, pārskatiet iepriekšējo mēnešu ienākumus un izdevumus.
Jūs neesat reālistiski
Lai gan parasti mēs veidojam budžeta plānas pēc labākajiem nodomiem, dažkārt šie nodomi ir pārāk nereāli. Mēs esam tendēti domāt par budžetu kā par ideālo scenāriju, lai gan mums būtu tas jāveido, vadoties pēc reālās situācijas. Izaiciniet sevi ietaupīt vairāk naudas, bet tajā pašā laikā esiet godīgi pret sevi – vai jūsu budžeta plāns ir reāls vai tomēr nolemts neveiksmei?
Jūs nepieturaties pie skaitļiem
Neskatoties uz to, ka jūsu budžeta plāns nav “iekalts akmenī”, tērēšanās brīdī ir jāatceras par katru cenu pieturēties pie tā, ko jūs esat iecerējuši. Tas īpaši attiecas uz impulsīvajiem naudas tērētājiem, jo tiem ir it īpaši viegli veikt neplānotu pirkumu un uzskatīt, ka tas jau nav nekas būtisks. Bet padomājiet ārpus konkrētās dienas un laiks – kā šis neplānotais pirkums ietekmēs jūsu budžetu ne vien šodien, bet arī rītdien?
Jūs nevērtējat rezultātus
Jūsu finansiālā situācija var pastāvīgi mainīties. Jums nepieciešams pastāvīgi adaptēties savas dzīves izmaiņām, lai jūsu budžeta plāns strādātu konkrētajā situācijā. Tā kā budžeta plāns, kā jau minēts, nav “
iekalts akmenī”, tad tas ir pastāvīgi jāaplūko, jāanalizē un jāvērtē, nepieciešamības gadījumā ieviešot tajā kādas izmaiņas.
Budžeta plānošana nav nekāda izklaide, bet tai nevajadzētu būt arī nepatīkamai. Izvairoties no iepriekš minētajām kļūdām, jūs varat izveidot budžeta plānu, kas būs ideāli piemērots tieši jums. Budžeta plāns var kļūt par jūsu labāko draugu, ja vien jūs to ļausiet.
Nav komentāru