Kad tiek runāts ar cilvēkiem par to, kāpēc viņiem neizdodas iekrāt naudu ir iespējams atrast dažādas atbildes, kas saistītas ar to, ka tiek pelnīts pārāk maz naudas, ir pārāk daudz izdevumus vai arī vispār, no naudas iekrāšanas nav nekādas jēgas. Tad lūk šoreiz centīšos apskatīt tos iemeslus, ko cilvēki parasti dod uz šādu jautājumu un kāpēc tie visi ir aplami?
  • Man ir pārāk lieli kredīti – Viena no vislielākajām problēmām ir tā, ka lielai daļai cilvēku ir lielas kredīt saistības, un, protams, ja tev jau tā ir lieli kredīti, tad vispirms būtu prātīgi mēģināt ātrāk atmaksāt naudu kredītiestādei nevis šo naudu uzkrāt, jo tādā veidā tu ilgtermiņā tieši zaudēsi naudu nevis iegūsi papildus līdzekļus. Ja tavi kredīta procenti ir pietiekoši mazi, tad ir iesējams iekrāt vismaz nedaudz naudu, lai ārkārtas gadījumā tu varētu turpināt maksāt kredītus, bet no otras puses, ātrāk šo naudu iemaksājot bankā tev būs jāmaksā mazāki procentu maksājumi un ikmēneša maksājumi šā vai tā saruks. Tiem, kuri grib attaisnoties ar to, ka viņiem ir lieli kredīti nevajadzētu teikt, ka nav iespējams iekrāt, bet gan ka visa iekrātā nauda tiek likta lietā ātrāk atmaksājot kredītus!
  • Man ir pārāk mazi ienākumi – Nākamā atruna ir tāda, ka tavi ienākumi ir pārāk mazi, un tāpēc tu nevari iekrāt pilnīgi neko, bet šis apgalvojums jau pašā pamatā ir absurds, jo jebkurš, var iekrāt naudu vienalga cik mazi ir viņa ienākumi. Ja tu katru mēnesi spēj izdzīvot bez parādiem, tātad tev ir pietiekoši daudz naudas savu primāro vajadzību nosegšanai un tātad mazliet samazinot savus tēriņus ir iespējams kaut nedaudz iekrāt naudu, bet galvenais ir sākt un nevajag teikt, ka to nav iespējams izdarīt.
  • Man ir pārāk lieli izdevumi – Vēl viena iespēja ir tā, ka cilvēki saka, ka viņu izdevumi ir pārāk lieli un tāpēc nav iespējams iekrāt naudu, bet šis arguments ir tieši tāds pats, kā par pārlieku maziem ienākumiem, jo vienmēr taču ir iespējams kādu no saviem tēriņiem samazināt pērkot lētākus produktus, atsakoties no kādiem tēriņiem vai vienkārši izvēloties izdevīgāku pakalpojumu sniedzēju. Ikviens, kas vēlas var iekrāt naudu, tikai pie tā ir aktīvi jāstrādā un jābeidz attaisnoties.
  • Krāt naudu nav nepieciešams – Vēl viena lieta, ko cilvēki mēdz teikt ir tā, ka krāt naudu mūsdienās vairs nav nepieciešams, jo kredītu piedāvājumi ir tik izdevīgi, ka no naudas krāšanas vairs nav nekādas jēgas. Šis ir viens no vissliktākajiem argumentiem, ko es esmu dzirdējis, jo kredīts pats par sevi ir neizdevīgs un ilgtermiņā tu krietni pārmaksāsi par jebkuru preci, ko tu pērc kredītā, tāpēc teikt, ka tu nekrāj tāpēc, ka tas nav nepieciešams ir aplami!
  • Es vienkārši nespēju iekrāt naudu – Iemesls ka tu vienkārši nespēj iekrāt naudu ir vēl sliktāks, kā visi iepriekšēji, jo šeit cilvēks pat nenorāda, kāds pēc viņa domām ir iemesls tam, ka viņš nespēj iekrāt naudu, bet gan tiek vienkārši attaisnots tas, ka tas tā ir un viss. Tas ir gluži tāpat, kā ticēt dievam, jo redz kāds cits cilvēks tā teica!
  • Es iesāku, bet naudu pēc tam iztērēju – Šis iemesls jau ir daudz reālāks, un būtībā cilvēks jau ir sācis krāt naudu, bet saskārās ar kādām grūtībām un visu šo naudu nācās iztērēt. Šeit ir jāsaprot, ka, ja šī iekrātā nauda nebūtu, tad visticamāk tev būtu bijis jāņem kredīts, tāpēc nevajadzētu sevi žēlot un vienkārši atsākt krāšanas procesu atkal mazliet sevi piespiežot!
  • Neviens taču nekrāj naudu – Šis ir vēl viens attaisnojums, kur cilvēks skatās sev apkārt un redz, ka viņa apkārtējie cilvēki nekrāj naudu un dzīvo ar kredītiem, tāpēc viņam arī nevajadzētu tā darīt. Bet loģiski padomājot, vai, ja apkārtējie cilvēki sāks zagt un slepkavot, vai tu arī tā darīsi, vai tomēr tev ir galva uz pleciem un tu labāk liksi to lietā?
  • Nav jēgas krāt pāris Eiro – Un pēdējā atruna, ko es esmu dzirdējis ir tā, ka nav jēga krāt, ja mēnesī ir iespējams atlikt tikai dažus Eiro. Protams daži Eiro nav nekas daudz, bet arī tas ir sākums un šādi tu sevi pieradināsi dzīvot zem saviem ienākumiem un tādā veidā tu nākotnē, varēsi turpināt krāt naudu, aizvien, palielinot savas iekrāšanas summas.
Kā redziet,tad cilvēku atrunas ir daudz un dažādas un tās ir viena par otru trakākas. Tāpēc, ja arī jūs vēl jo projām mānāt sevi un mēģināt atrunāties, ka nav iespējams iekrāt naudu, tad padomājiet vēlreiz, un sāciet beidzot dzīvot zem saviem ienākumiem un atlikt naudu iekrājumos!