Tiklīdz esat kļuvuši par vecākiem, lēts randiņš vairs itin nemaz neizklausās aizskaroši vai netaktiski. Galu galā, tā ir jūsu kopējā ģimenes nauda, kuru jūs tērējat, kad dodaties kopā uz randiņu –auklītes algošana, dzērieni, vakariņas un kino filma, tas viss kopā izveido paprāvu summiņu. Dažreiz izmaksas par bērnu aprūpi vien jau sastāda pusi no skaistās randiņu nakts rēķina kopā ar jūsu laulāto. Diemžēl, bieži šis ir iemesls, kāpēc precēti pāri vairs nedodas romantiskos randiņos, taču tam tā absolūti nevajadzētu būt. Daudzi pāri sev apsolās, ka vismaz reizi mēnesī dosies randiņā, bet šie labie nodomi ātri izplēn un tiek atlikti uz laiku, kad dzīve nebūs tik aizņemta vai arī kad būs vairāk naudas. Diezgan drīz bērni izaug un pāri atsvešinās. Randiņi spēj atsvaidzināt jebkuras attiecības, un jaunajiem vecākiem tie ir jo īpaši nepieciešami, kad rūpes ir vairāk kā brīvā laika. Tātad, lai visas mammas un tēti, kuriem ir svarīgs katrs cents ģimenes budžetā un kuriem ir apnicis Latvijas kredītu tops parādu segšanai, varētu bez raizēm nodoties divvientulībai ar savu laulāto draugu arī pēc mazuļa ienākšanas ģimenē, šeit būs dažas lētu randiņu idejas, kas ļaus jums tikt ārpus mājas.

Randiņā dodaties pusdienās, nevis vakariņās.

Ikviens domā, ka standarta romantiskajā randiņā ietilpst vakariņas un dejas līdz rītam. Bet reālajā dzīvē lielākā daļa mammu un tētu ir jau izsmēluši visas savas enerģijas rezerves jau līdz deviņiem sestdienas vakarā. Tā vietā dodieties kopā ar savu partneri vai laulāto romantiskās pusdienās. Pusdienu ēdienkartes vienmēr ir lētākas nekā vakariņu, un jūs arī dienas laikā izdzersiet daudz mazāk (tas tikai vēl papildus ietaupīs naudu). Jūs būsiet žirgti un nomodā un varēsiet baudīt garas sarunas pie pusdienu galda, salīdzinot ar vēlām vakariņām, kad visticamāk cīnīsieties, lai noturētu acis plaši atvērtas, nemaz nerunājot par romantisko noskaņu, kas sen jau būs pazudusi miega pasaulē. Turklāt, plānojot pusdienu randiņu, jums pat nebūs jāalgo papildus aukles pakalpojumi, jo varat izmantot brīdi, kad bērns ir dārziņā vai jau atrodas pie aukles, vai arī ir skolā vai ārpusskolas nodarbībās. Pat ja abi esat strādājoši vecāki – pusdienu pārtraukums pienākas visiem un jūs to varat izmantot randiņam.

Randiņā dodaties brokastīs, nevis pusdienās vai vakariņās.

Ir daudz burvīgu brokastu kafejnīcu ar īpašu šarmu, kas būs ideāli piemērotas nesteidzīgam randiņam rīta gaismā, bez tam – brokastis ir pat lētākas nekā pusdienas (un vakariņas). Ja jūs varat pārkārtot savas darba darīšanas tā, ka kādu rītu darbā varat ierasties stundiņu vēlāk, tad arī šajā variantā jūs ietaupīsiet, izvairoties no papildus aukles algošanas. Vai arī izmantojiet sestdienas rītu, kad jūsu bērni ir palikuši pa nakti pie vecvecākiem vai draugiem, pirms vēl dodaties viņiem pakaļ.

Pirms dodaties ballēties, paēdiet vakariņas mājās kopā ar ģimeni.

Ja jūs tomēr esat lieli nakts dzīves piekritēji un nevarat iedomāties randiņu dienas vai rīta stundās, tad paēst mājās pirms došanās ballēties var būt jūsu variants kā ietaupīt naudu. Vakariņojiet mājās kopā ar bērniem vēl pirms aukles ierašanās un būsiet nošāvuši divus zaķus ar vienu šāvienu – pavadījuši kvalitatīvu laiku kopā ar ģimeni un atvēlējuši laiku arī tikai sev diviem. Un jūsu auklītei noteikti patiks, ka bērni vairs nebūs jāsēdina pie vakariņu galda.

Kāpēc gan neļauties šīm budžetam draudzīgajām randiņu idejām, kas dos jums abiem iespēju kopā izkļūt ārpus mājas un baudīt divvientulību. Ieplānojiet to jau šovakar!