Mūsdienās vidēji cilvēks savas dzīves laikā nomaina darbu vismaz 7 reizes, un šis skaitlis nākotnē tikai augs, jo atšķirībā, kā agrāk pašlaik pasaulē ir tik daudz jaunu darba vietu, ka burtiski ikviens var atrast darbu, kas ir atbilstošs viņu vēlmēm un prasmēm. Bet visa šī darba maiņa bieži vien ir satraucoša un šodien koncentrēsimies uz vienu no patīkamākajiem aspektiem, jeb ko darīt ar jaunu algu jaunā darba vietā? Kad darbs ir atrasts un pirmais mēnesis jau ir nostrādāts, bet algas dienā tavā kontā ieripo pirmā darba alga, tad tavā galvā noteikti ka ir tūkstošiem ideju, ko ar šo naudu varētu darīt, bet es centīšos dot dažus ieteikumus, kas varētu tev palīdzēt un izlemt, ko tad pareizi būtu iesākt ar šo naudu?
  • Veikt ikdienas tēriņus – Pirmā lieta, ko būtu jādara ar savu pirmo algu jaunā darba vietā ir savu ikmēneša rēķinu apmaksa un citu tēriņu nosegšana, kas nepieciešami dzīvošanai. Ja tu mainīji darbu tad, ir iespējams, ka tavā budžetā ir mazāks vai lielāks robs, un tāpēc šo pirmo algu bieži vien nākas tērēt, lai nosegtu šo robu un, protams, izdzīvotu. Ja tu veic budžeta uzskaiti, tad noteikti, ka nauda ir jāieliek kopējā budžetā un jāsāk tērēt gluži tāpat, kā tā, ko saņēmi iepriekšējā darbā, jo pa lielam, jau nekas nav mainījies. Protams, ja tava alga ir lielāka vai mazāka, nāksies pieregulēt savus tēriņus vai citus budžeta aspektus, bet galvenais ir nedzīvot pāris saviem ienākumiem un mēģināt sabalansēt visus ikmēneša tēriņus.
  • Atmaksāt parādus – Ja tev ir radušies lielāki vai mazāki parādi, jeb kredīti, tad šī pirmā alga ir kā iespēja sākt laicīgi atvēlēt naudu šī parāda atmaksai, jo iesākot jaunu dzīvi parasti ir visvieglāk veikt labas izmaiņas un arī pieturēties pie tām. Protams, ja tev ir lieli parādi tad nav īsti jēga visu naudu grūst parāda atmaksai, jo tik un tā tas samazinās tavu kredītu tikai par dažiem procentpunktiem, un pats tu dzīvosi pilnīgi bez naudas!
  • Veikt uzkrājumus – Ja tu esi spējis dzīvot bez parādsaistībām, un mainot darbu esi saņēmis algas paaugstinājumu, tad visticamāk, ka tu varētu sākt veidot dažādus uzkrājumus, kā rezerves fonds, konkrētie uzkrājumi un arī ilgtermiņa uzkrājumi. Uzkrājumu veidošana ir viens no pamatprincipiem, lai iegūtu finansiālu stabilitāti savā dzīvē un tāpēc, ja ir radusies tāda iespēja, tā noteikti jāizmanto!
  • Palutināt sevi – Un galu galā, ja tu esi saņēmis savu pirmo algu jaunā darba vietā, tad, iespējams tev vajadzētu arī sevi palutināt, jo neziņa par darba maiņu un viss stress nu ir cauri un tu vari sākt uzelpot, jo būsi iekārtojies šajā jaunajā darba vietā. Protams nevajadzētu sākt trakot un visu naudu tērēt tikai izklaidēm, bet sevis neliela palutināšana var katram no mums nākt par labu!
Kā redziet tad iespējas, ko darīt ar pirmo algu ir lielas, un šeit es pieskāros tikai dažām no tām, tāpēc citas lietas ir jāizdomā katram pašam no jums, un jāpielāgo šie ieteikumi savai personīgajai situācijai!