Ir daudz padomi par kuriem, iespējams daudzi cilvēki nemaz nav iedomājušies. Protams, jūs varat arī iet vieglāko ceļu – salīdzini un ietaupi, lai izmantotu aizdevumus pēc iespējas efektīvāk vai arī izvairītos no tā, ka esošās finanses beidzas tik ātri.

Veltiet dienu, lai pārdomātu par lieliem pirkumiem un izvairītos no impulsīviem pirkumiem

Dienas pirkumu atlikšana dod laiku domāt par to, vai jums patiešām ir nepieciešami priekšmeti, un tas kavē nožēlojamo impulsu iegādi. Tā norāda Marks Diāns (Mark Diana), MoneyTips izpilddirektors. Pārdošanas vienumi var būt izņēmums šim noteikumam, bet pat tad jautājiet, cik ļoti jums ir nepieciešams priekšmets salīdzinājumā ar naudas ietaupīšanu vai ieguldīšanu, ko izmantosit, lai to iegādātos. Kad laiki ir grūti, un jūs samazināsiet izdevumus, vai jūs labāk vēlētos 200 eiro vērtu kurpju pāri jūsu skapī vai 200 eiro naudā?

Budžets atbrīvo, nevis ierobežo

Finanšu pedagoģe Tifānija Aliče (Tiffany Aliche) saka: “Budžeta saglabāšana ļauj jums stratēģiski sakārtot savus mērķus. Ja jums ir budžets, varat ietaupīt atvaļinājumam, mājai vai automašīnai, kuru vēlaties iegādāties. Jūs varat uz to skatīties kā “Nē McDonald’s”, bet Aliče to redz vairāk kā “Jā, brauciens uz Parīzi”. Budžets nav “nē” plāns, bet plāns ar īpašiem mērķiem, lai sasniegtu savus mērķus.

Sadaliet budžetu pēc 50/20/30 likuma

  • Izmantojiet 50% no jūsu ienākumiem tādām vajadzībām kā pārtika, īre/mājas maksa, komunālie pakalpojumi un transports.
  • Atvēliet 20% no jūsu ienākumiem ārkārtas fondam (3 līdz 6 mēnešu alga ir labs mērķis), pensionēšanās, ietaupījumiem un jebkādu parādu atmaksai.
  • Izmantojiet 30% no jūsu ienākumiem par nebūtiskiem izdevumiem, piemēram, izklaidei, atvaļinājumiem un dāvanām.

Krāt centus nav ceļš uz bagātību

Iztērējot mazāk, nenozīmē, ka jums būs vairāk. Ietaupījums ir labs veids, kā stabilizēt savas finanses, bet jums joprojām ir jāiegulda. “Iztēlojaties, ka ir divas salas,” iesaka Aliče, kas pazīstams kā budžeta speciālists “Finansiāli ierobežota sala un turīga sala.” Viņa saka, ka jūsu ietaupījumi var būt kā automašīna – jūs nevarat nobraukt no finansiāli ierobežotas salas bez tilta. Ieguldīšana ir tilts uz finansiālajiem panākumiem. “Lai nokļūtu no vienas salas uz otru, jums vajadzētu iekļūt savā ietaupījumu plānā automašīnu un vadīt to pār investīciju tiltu.”

Ir normāli izvirzīt sevi kā prioritāti pāri bērnu vajadzībām

“Ikviens vēlas, lai viņu bērni apmeklē augstskolu,” saka Aliče, “taču jums ir svarīgāk ietaupīt pensiju. Tāpēc, ka labākā dāvana, ko jūs varat dot savam bērnam, nav bezmaksas brauciens uz skolu, bet drīzāk nebūt finansiāls slogs viņiem, kad viņi uzsāks savu ģimeni. Bērni var saņemt studentu kredītus vai doties uz koledžu divus gadus. Neviens jums nedos naudu bez nodrošinājuma, kad esat pensijā.

Finanšu konsultanti nav tikai bagātiem cilvēkiem

Miljoniem amerikāņu ir triljoni ieguldīti akcijās, obligācijās, kopfondos un citās investīcijās Wall Street, taču tikai tāpēc, ka jūs varat viegli veikt darījumus pats, nenozīmē, ka jums vajadzētu. “Kāpēc nedarīt to, ko jūs vislabāk darāt, lai nopelnītu naudu, un ļaujiet apmācītiem profesionāļiem to ieguldīt jūsu vietā?” jautā Brajans Saranovičs (Brian Saranovitz), Your Retirement Advisor prezidents. “Nesen veiktais Vanguard Investments pētījums parādīja, ka, iekļaujot pienācīgas pensionēšanās stratēģijas, var panākt 3% efektīvu atgriešanos pensiju portfelī.” Aliče piebilst: “Jums ir mērķtiecīgi jāmeklē zināšanas. Ja jūs salaužat kāju, jūs zināt, ka jums ir jādodas pie ārsta. Personīgo finansējumu cilvēki uztvēra, ka viņi var vienkārši to salabot. Saistībā ar finansēm, nebaidieties meklēt profesionālu palīdzību.”

Saņemiet skaidru priekšstatu par sevi 80 gadu vecumā

Novērsiet problēmu, ka jūs dzīvosiet trūcīgi vecumdienās. Aliče iesaka iztēloties savu 80 gadu veco tēlu. Aličes iedomas ir persona, kas sēž uz pakāpieniem savā pagalmā. Cilvēki jūtas distancēti no domām par sevi vecākos gados. Jo vairāk jūs to varat iztēloties, jo labāk. Neviens negrib iztēloties sevi, tīrot grīdas 80 gadu vecumā. Tad ir nepieciešams pieņemt lēmumu par to, kas ietekmēs iedomu personu. Ja jūs lietojat savu pensijas fondu, lai nopirktu dārgu automašīnu, tas sāpinās jūsu nākotnes personu. Izmēģiniet bezmaksas pensijas plānotāju, lai palīdzētu jums aprēķināt, kad jūs varat aiziet pensijā, neapdraudot savu dzīvesveidu.

Jums nekad nevar būt pārāk daudz ietaupījumu pensijai

Tā saka Lins Tūmijs (Lynn Toomey), Your Retirement Advisor līdzdibinātājs: “Dzīve ir laba. Atvaļinājums ir labāks, ja esat gatavs.” Viņa norāda, ka pensionēšanās risks ir saistīts ar iespējamām izmaksām, piemēram, veselības aprūpi, ilgmūžību, tirgus nepastāvību un inflāciju. “Pat tad, ja jūs domājat, ka jūs ietaupāt pietiekami un jums ir aktīvi, tas joprojām var būt nepietiekami. Jo ātrāk jūs sākat ietaupīt un ieguldīt, jo lielāki procenti var radīt maģisku rezultātu, lai palīdzētu jums sasniegt veiksmīgu pensionēšanos.” Pārbaudiet aspektus, kas varētu sabojāt jūsu pensijas budžetu.

Neiztērējiet savu nodokļu atmaksu uzreiz

“Ko jūs plānojat darīt ar nodokļu atmaksu?” jautā Asks finanšu konsultants Zaino. “”Ja jūs, tāpat kā lielākā daļa amerikāņu, saņemtu tūlītēju apmierinājumu, tas varētu būt ļoti kaitīgi jūsu pensijas kontam. Jo īpaši tas attiecas uz naudas vērtību noteiktā laikā un to, ko Alberts Einšteins (Albert Einstein) sauca par astoto pasaules brīnumu – saliktie procenti. “Pamatojoties uz pagājušā gada datiem, vidējai atlīdzībai jābūt apmēram USD 2800 (EUR 2346). Protams, citās valstīs summa var nebūt tik liela un daudz kas ir atkarīgs arī no darbavietas u.c. Pieņemsim, ka jūs ietaupāt savu naudu automašīnā, kas pelna jums 6% ikgadējās procentu likmes, un var būt EUR 2346 eiro katru gadu nākamos 30 gadus. Līdz ar to amerikāņiem ir iespējams atgūt USD 250 726 (EUR 210 088). Šāda vai cita summa ir papildus nauda, kas var būt papildinājums jūsu pensijas kontam, tikai tāpēc, ka esat disciplinēts un uzreiz neiztērējat jūsu kompensāciju. Nepalaidiet garām visgudrāko veidu, kā pavadīt nodokļu atmaksu.

Ir dažādi veidi, kā katrs var iegūt sev nepieciešamos līdzekļus. Daudzi no tiem var būt mazāk dzirdēti, bet vienlaikus noderīgi, lai piepildītu savas vajadzības un atvieglotu pensijas gadus. Jūs varat būt pārsteigts par to, cik daudz ir iespējams iegūt nodokļu atmaksās, ja rīkojieties apdomīgi un sniedziet nepieciešamo dokumentāciju par saviem izdevumiem. Arī aizdevumi var palīdzēt, ja tiek atmaksāti saskaņā ar noteikumiem. Taču tas ir tikai viens no daudzajiem veidiem kā sasniegt savus mērķus vai vismaz uzlabot finansiālo stabilitāti. Noteikti nevajadzētu iztērēt visu iegūto naudu pēc iespējas ātrāk, lai tikai apmierinātu gandarījumu par to, ka jums kaut kas tiek atgriezts. Tāpat ir labi, ja jums ir vairāki konti, līdz ar to jūs netērējat naudu visu laiku no viena konta un labāk zināt savus limitus. Papildus padomi vienmēr ir pieejami arī no profesionāla padomu sniedzēja.