Jums nav jāgaida, kad pēkšņi vinnēsiet loterijā, lai dzīvotu bagātīgu un veiksmīgu dzīvi. Tādu var dzīvot arī ar pašu saspringtāko budžetu, ar nosacījumu, ka veicat gudrus ieplānotus izdevumus. Šeit būs dažas noderīgas dzīves stratēģijas, ar kurām var dzīvot lielu dzīvi, tērējot maz finanses.

Meklē kvalitāti, nevis kvantitāti

Vienalga, vai tu izvēlies pārtikas produktus, kurus likt iepirkumu grozā vai apģērbu jaunajai garderobei – svarīgi ir izvēlēties kvalitāti nevis kvantitāti. Iepirkšanās retāk, dod laiku un elastību, saprast, kas ir nepieciešams, lai saglabātu augstākos kvalitātes posteņus. Tā vietā, lai dotos katru dienu uz ātro ēstuvi – glabā šo naudu un vienu reizi nedēļā dodies uz jauku restorānu. Tas padarīs šo ēšanas reizi un pieredzi ilgāk atmiņā paliekošu, kā arī sniegs lielākus ietaupījumus.

Izvēlies pusdienas vakariņu vietā

Ja tev patīk labi paēst savā iemīļotajā restorānā, centies to apmeklēt uz pusdienu, nevis vakariņu laiku. Dienas vidū cenas mēdz būt zemākas, tai skaitā ir iespēja nokļūt, piemēram, laimīgajās stundās vai citās akcijās. Ēdiens ir tikpat garšīgs un kvalitatīvs, kā tiek pasniegts vakariņās, taču par zemākām cenām.

Izmanto dabas sniegtās priekšrocības

Izmanto visas iespējas, ko tev sniedz daba. Veic savas sporta nodarbības svaigā gaisā, skrien, ej pārgājienā vai peldi – izmanto visu, kas ir iespējams tuvākā apkārtnē. Daudzi cilvēki maksā lielu naudu, lai veiktu tādas pašas nodarbes, tikai iekštelpās. Izmanto savas priekšrocības un ietaupi naudu. Tu vari lieliski pavadīt laiku ar draugiem dodoties pārgājienā, izlaižot kārtējo pasēdēšanu piebāztā bārā.

Gatavo gardu kafiju savās mājās

Lielākā daļa pārtikas veikali piedāvā augstas kvalitātes kafijas pupiņas. Ja jūs nopērkat vairumā šādas sveramās kafijas pupiņas un pats mājā uzbrūvējat kā tas ir paredzēts lietošanai – varat ietaupīt pietiekami daudz naudas, ko parasti iztērējat par ikdienas Latte kafiju. Paša gatavota kafija sniedz ietaupījumus līdz pat 20 eiro nedēļā.

Alternatīvas naktsmītnes meklēšana

Viesnīca, turklāt pieczvaigžņu, nav vienīgā iespēja, kur apmesties ceļojuma laikā. Iesaku painteresēties par istabām, kuras tiek īrētas ceļotājiem, vai pat apsvērt ideju par bezmaksas naktsmītni, ja pievienojas Couchsurfing lokam. Ceļojuma laikā var iegūt unikālu pieredzi, iepazīstoties ar vietējiem iedzīvotājiem, turklāt, nemaksājot ne centa par naktsmītni.

Veic īsus ceļojumus nevis garus atvaļinājumus

Jo garāks ceļojums tiek ieplānots, jo lielāki naudas resursi nepieciešami, lai katru dienu izklaidētos, ieturētu pilnvērtīgu maltīti un citi tēriņi. Tā vietā vari ieplānot daudz īsus ceļojumus katras nedēļas nogalē, kas sniegs lielu baudījumu, jo būsi redzējis daudz un dažādas vietas. Turklāt, būs iespēja savas atvaļinājuma dienas izmantot vairākas reizes – katrā ceļojumā tērējot tikai divas darba dienas.

Īrē apģērbu, nevis pērc to

Ja tev ir liels vājums uz dizaineru precēm, piemēram, somām, kleitām, kurpēm, apsver iespēju par šo preču īri nevis iegādi. Šāds pats princips vēlams kāzu dienas apģērba meklēšanā. Kleita var izmaksāt lielāko daļu no visas dienas izdevumiem, tāpēc, ja ir iespēja, apskati visus kleitas īrēšanas piedāvājumus, kas sanāks krietni izdevīgāk. Turklāt, kleita nenoputēs skapī pēc pirmās un vienīgās uzvilkšanas reizes, jo diezin vai otro reizi tā tiks uzvilkta. Daudzas līgavas pārdod savas kāzu kleitas, taču vēl izdevīgāk ir īrēt un ne par ko vairs neuztraukties pēc kāzu dienas. Koncentrējies uz aksesuāriem nevis apģērbu

Ja esi lielo preču zīmolu cienītājs, liels finansiāls ietaupījums būs iegādāties atsvaidzinošus zīmolu aksesuārus. Moderns aksesuārs var būt tikpat labs, kā jaunākais dizainera apģērbs, turklāt daudz lētāks. Atsaucoties uz dizaineru aksesuāriem, vēl joprojām varat zīmēties ar augstās modes etiķeti.

Izmanto apmācības centrus

Ja tu vēlies pārsteigt visus ar jaunu frizūru vai skaistiem lakotiem nagiem – nav obligāti jādodas uz dārgiem skaistuma saloniem. Šādus pakalpojumus var izmantot arī apmācības centros, kur studenti pasniedzēju klātbūtnē izveidos tavu izvēlēto frizūru un dizainu. Varbūt šādas procedūras notiek lēnāk kā salonos, taču naudas ekonomija to atspēko. Dažkārt var atrast iestādes, kur pakalpojumi tiek sniegti gluži par velti. Iedomājies savu budžetu laimē gavilējam, kad netiek izlietoti 25 eiro jaunam nagu dizainam vai atjaunotai matu krāsai.