Pērkot auto, visi saprot, ka tā ir lieta, kurai ar laiku zudīs vērtība, taču vai jūs ticētu, ja mēs apgalvotu, ka iespējams iegādāties auto, lietot to vairākus gadus un pēc tam pārdot par to pašu summu, par kādu to iegādājāties sākumā? Droši vien lielais vairums nenoticētu, taču tas ir iespējams, turklāt salīdzinoši vienkārši un bez liekām pūlēm. Kā tad īsti ir iespējams veikt tik izdevīgu darījumu?

1. Izvēlieties vismaz četrus gadus vecu auto

Automašīnas zaudē savu vērtību nevienmērīgi. Tas nozīmē, ka visstraujāk auto vērtība krīt tieši pirmajos četros gados, pēc jauna auto iegādes. Piemēram, ja iegādāsieties pilnīgi jaunu auto, tā vērtība nokritīsies aptuveni 20% jau brīdī, kad ar to izbrauksiet no salona, jo tad tā vairs nebūs jauna, bet gan mazlietota. Arī pēc tam auto vērtība ļoti strauji kritīsies un, sasniedzot četru gadu slieksni, tās vērtība kritīsies lēnāk. Nākamos 20 gadus auto vērtība zudīs ļoti pakāpenisku un pēc 20 gadiem tā pat var sākt atkal pieaugt, jo automašīna, iespējams, iegūs retro auto statusu. Tātad, ja pirksiet auto, kas vecāks par četriem gadiem, pastāv lielāka iespēja, ka varēsiet to pārdot par cenu, par kādu to iegādājāties.

2. Meklējiet auto pārdevējus, kam steidzami vajadzīga nauda

Ir saprotams, ka automašīnu vērtība krīt. Pat tad, ja auto netiek ļoti aktīvi izmantots, tā vērtība samazināsies kaut vai tā iemesla dēļ, ka tas kļūst vecāks, tāpēc vienīgais veids, kā pārdot auto par tādu pašu summu, pēc vairāku gadu lietošanas ir, iegādājoties to zem tirgus vērtības. Ja domājat, ka tādu piedāvājumu praktiski nav, jūs kļūdāties. Daudziem tieši auto ir lielākā materiālā vērtība, kas viņiem pieder, līdz ar to, nonākot finansiālās grūtībās, daudzi cenšas pārdot savu auto, lai ātri iegūtu naudu. Tādos gadījumos automašīnas tiek pārdotas krietni zem tirgus vērtības, taču, lai šādus piedāvājumus atrastu, ir visai aktīvi jāseko līdzi visiem jaunumiem auto sludinājumu lapās, jo jūs noteikti nebūsiet vienīgais, kam šādi piedāvājumi interesē, līdz ar to, šie auto sludinājumu portālos ilgi negozējas.

3. Piedāvātā cena vēl nav zemākā iespējamā

Vēl viena piebilde, kas noteikti jāņem vērā – tirgotājs būs gatavs atdot auto arī par zemāku cenu, ja piekritīsiet maksāt uzreiz un ātri noformēt dokumentus. Piedāvātā cena parasti ir tā, ko tirgotājs vēlētos, taču ne būt ne zemākā par ko viņš būtu gatavs atdot savu auto. Jūs droši varat izteikt savus cenas piedāvājumus un tādā veidā, nopirksiet auto krietni zem pašreizējās tirgus vērtības.

4. Rūpējieties par savu auto, pēc tā iegādes

Pēc iegādes būtiskākais, kas palīdz saglabāt auto vērtību ir tā apkope. Ir jācenšas panākt to, lai auto izskatītos pēc iespējas labāk, kā arī jāpiedomā pie tā, lai odometra rādītāji nebūtu pārāk lieli. Protams, nav jēgas no auto, ja tas netiek lietots, taču to jādara saudzīgi. Nelietojiet savu auto, kad tas nav nepieciešams un neizdodiet to citiem, lai nobraukums nebūtu pārāk liels. Ļoti svarīgi ir arī tīrīt un kopt savu auto. Regulāri to mazgājiet, tīriet no iekšpuses un, pats galvenais, pielūkojiet, lai tas nesāk rūsēt un lai tam nebūtu skrambas un buktes. Dariet visu, lai tas pēc iespējas ilgāk izskatītos jauns un vērtīgs. Noteikti arī pārbaudiet savu auto, lai tam nerastos nopietni bojājumi, kas liktu vērtībai ievērojami kristies vienā acu mirklī.

5. Izdevīgi pārdodiet

Pārdodot auto, ir jācenšas atrast pircējs, kurš būtu gatavs maksāt to pašu naudas summu, ko pirms vairākiem gadiem maksājāt jūs. Lai to panāktu, ir šis tas jāņem vērā. Pirmkārt, ir jāliek sludinājumi pareizajos auto sludinājumu portālos. Labāk izvēlieties maksas sludinājumu vietnes, jo tajās tiek pārdoti augstākas kvalitātes auto, kuru pārdevējiem ir nopietni nolūki. Noteikti uzņemiet labas bildes ar savu auto. Iespējams, ir vērts pat noalgot fotogrāfu, kurš nobildēs jūsu auto tā, ka tas izskatīsies ļoti pievilcīgs. Pats galvenais, kas attiecas uz pārdošanas procesu ir pacietība. Atcerieties, ka auto āri var pārdot tikai tad, ja esat gatavs saņemt par to summu, kas nesasniedz tirgus vērtību, tāpēc, gaidiet, kad īstais pircējs uzradīsies un nopirks jūsu auto.

Lūk, tā ir iespējams vairākus gadus bez maksas izmantot auto. Protams, nav nekādas garantijas, ka saņemsiet atpakaļ tieši to pašu summu, ko izdevāt, taču, tas, ka šis darījums būs izdevīgs, gan ir fakts. Automašīnu cenas tirgū ir ļoti dažādas, tāpēc uz tām var samērā viegli spekulēt un pat nopelnīt, ja darījumi tiek veikti ar nelielu laika intervālu.