Nav nozīmes cik daudz mēs plānojam, mēģinām visu paredzēt un sasniegt savus nospraustos mērķus, ne vienmēr viss notiek tā, kā mums gribētos un dzīve ir pilna ar patīkamiem un ne tik patīkamiem pārsteigumiem. Bieži vien kāds pilnīgi neparedzēts notikums var izsist mūs no ierindas un tad dzīve liekas pilnīgi nekontrolējama un bieži vien cilvēki šajos brīžos saprot, cik labi ir tad, kad viss notiek, tā kā gribētos. Kad mēs esam jauni mēs domājam, ka dzīve būs, kā viens liels lēns kāpums kalnā, kur mēs lēnām progresēsim pa karjeras kāpnēm un viss notiks mums pa prātam, bet patiesībā tā noteikti tas nebūs un dzīve būs vairāk kā kraujas, kalni un dažādi pauguriņi un bedres. Vienā dienā ar tevi var notikt kāda nelaime, tu vari zaudēt cilvēku ko tu mīli vai arī tu vari zaudēt visus savus iekrājumus finanšu tirgus krīzē. Bet visas šīs nelaimes un sliktie pavērsieni patiesībā ir iespējas mums kļūt stiprākiem, saprast ko mēs īsti dzīvē vēlamies un sakārtot savas prioritātes. Galvenais ir vienmēr saskatīt zelta maliņu pat vistumšākajiem mākoņiem un atcerēties, ka tas, kas mūs nenonāvē padara tikai stiprākus! Tad lūk šeit būs daži padomi, kā palīdzēt sev tikt pāri šādai grūtai situācijai:

Esi pateicīgs par to, kas tev ir!

Viena no pirmajām lietām, ko vajadzētu darīt ir mēģināt saprast, ka tu neesi zaudējis pilnīgi visu un tev vēl joprojām ir daudz un dažādas lietas un zināšanas. Protams, kad tu esi depresijā un tev negribas ne runāt ne ēst ne strādāt, tad liekas, ka ir pienācis pasaules gals, bet ir jāmēģina atrast tās lietas, kas tev vēl jo projām ir un jāmēģina būt pateicīgam par tām. Šis noteikti nav viegls uzdevums un pašā sākumā pēc finansiālās vai cita veida nelaimes noteikti, ka tu nevarēsi atrast neko labu, bet pēc pāris dienām, kad tu būsi ticis pāri pašai grūtākajai fāzei tad tev ir jāsāk piekopt šī pateicība un censties atrast tās lietas, kas tevi vēl joprojām iepriecina.

Saproti, ka nekas nav mūžīgs!

Lai sevi mierinātu tev ir jāsaprot, ka nekas nav mūžīgs un šis sliktais tavas dzīves posms reiz beigsies. Tas var aizņemt dažas dienas, dažus mēnešus vai pat gadus, bet noteikti, ka tava dzīve atkal uzlabosies un varbūt pat būs vēl labāka, kā tā ir bijusi līdz šim. Noteikti, kad tu pārdzīvo un vienīgais par ko tu vari domāt ir šī sliktā lieta, tad laiks velkas un tu domā, ka nekad nekas vairs nebūs tik labi, kā bija pirms tam bet visticamāk, ka pēc gada vai diviem atskatoties uz šo brīdi tu sapratīsi, ka viss tagad ir daudz labāk, kā tas bija iepriekš.

Analizē situāciju, kurā tu esi nonācis

Ja tu esi no tiem cilvēkiem, kuriem patīk daudz domāt, tad noteikti tev vajadzētu analizēt visu kā un kāpēc šī kļūda vai ķibele ir notikusi un pat tad, ja tev pār to nebija nekādas varas tad tu vari padomāt par to, ko tu varēji darīt savādāk, ja tu zinātu, kas nākotnē notiks. Bet pārāk ilga slīgšana atmiņās un pagātnē arī nav vēlama un tev vajadzētu arī domāt par šodienu un tieši šo brīdi, ko tu varētu darīt, lai uzlabotu visu savu situāciju un protams arī domāt par nākotni un to, kā tu gribi, lai tava nākotne izskatās? Tev vajadzētu izdomāt kas ir tas, ko tu dzīvē gribi sasniegt vai vismaz kādā virzienā tu gribi doties un kas būtu mazākie soļi, ko tu varētu šodien panākt lai to sasniegtu.

Mēģini pārvērst neveiksmi par jaunu iespēju

Katra neveiksme vai ķibele patiesībā ir jauna iespēja. Piemēram, ja tu esi zaudējis visas savas investīcijas ekonomiskajā krīzē, tad tu nākamreiz noteikti būsi daudz piesardzīgāks un izvēlēsies, kur tu investē savu naudu, kā arī zināsi, ka ekonomika ir viļņveidīga un ir gan kāpumi gan kritumi, ko tu varbūt varētu izmantot. Ja tu esi kredītā ņēmis mājokli, bet to pazaudē, tad noteikti ka nākamreiz tu arī būsi daudz piesardzīgāks un neaizņemsies pāri saviem ienākumiem. Tieši tāpēc katram no mums ir jāsaprot, ka arī katra sliktā lieta liecina tikai par iespēju panākt kaut ko vairāk! Ceru, ka šis tev palīdzēs tad, kad būsi nonācis kādā finanšu ķibelē, un galvenais atceries, ka nekas nav mūžīgs un tu no šīs ķezas izķepurosies, neskatoties uz to cik dziļa tā ir.