Saliktie procenti, ka jau daudzi no jums to zina ir viens no pasaules brīnumiem un pareizi izmantojot šo konceptu tu vari iekrāt naudu daudz ātrāk un ar daudz lielāku spēku nekā tas ir iespējams ar parasto procentu izmantošanu. Bet tiem kas nezina šodien došu mazu ieskatu tajā, kā tad saliktie procenti tev var palīdzēt iekrāt krietni vien vairāk nekā noguldot naudu vienkāršo procentu kontā. Pamatā saliktie procenti nozīmē to, ka tu iegūsti procentu pieaugumu ne tikai no tās naudas, ko tu esi noguldījis kontā bet gan arī no tās naudas, kas jau ir nopelnīta jeb no pašiem procentiem. Tas nozīmē, ka ar saliktajiem procentiem ir iespējams iegūt atkārtotus procentus no jau esošās naudas un tādā veidā vēl ātrāk audzēt savus iekrājumus. Pamatā ir 3 iekrājumu veidi:

Vienkārši noguldījumi bez procentiem

Šie noguldījumi ir tie, ko mēs krājam mājās vai arī vienkārši savā norēķinu kontā, jo neviens mums par šo sakrāto naudu nemaksās procentus un tas savukārt nozīmē tikai to, ka perioda beigās tev kontā būs tieši tikpat daudz naudas cik tu būsi sakrājis un ne centa vairāk. Ja tu vēlies sakrāt kādam ne pārāk lielam pirkumam, kā, piemēram, kādai sadzīves tehnikas iekārtai vai arī cita pirkumam līdz 3 mēnešalgām, tad visticamāk, ka tev nav vērts naudu likt noguldījuma kontā, jo parasti šāda sakrāšana tāpat neaizņem vairāk par pāris mēnešiem un pa to laiku nav iespējams nopelnīt diezko lielus procentus.

Noguldījumi ar vienkāršajiem procentiem

Noguldījumi vai iekrājumi ar vienkāršajiem procentiem ir naudas krāšanas veids, kur tu ievieto naudu speciālā noguldījumu kontā un par to ik pa noteiktam periodam saņem procentuālu atdevi. Piemēram, ja tu noslēdz līgumu ar banku par 1000 Eiro noguldīšanu ar 4% atdevi gadā uz 5 gadiem, tad katru gadu tu saņemsi 40 Eiro no procentiem, jeb pēc šiem 5 gadiem tev kontā būs 1200 Eiro. Šādi protams tev ir iespējams saņemt procentuālu atdevi no saviem noguldījumiem un tas nav nemaz tik slikti, bet ir vēl viens labāks veids.

Noguldījumi ar saliktajiem procentiem

saliktie procentiSaliktie procenti nozīmē to, ka ik pa noteiktam periodam visa nopelnītā nauda tiek pieskaitīta pie sākotnējā noguldījuma un nākamā perioda laikā jau arī no šiem procentiem tiek rēķināti procenti. Mūsu gadījumā ar 1000 Eiro pirmajā gadā tu saņemtu tos pašus 40 Eiro procentos, bet nākamajā gadā jau tev procenti tiktu skaitīti no 1040 Eiro un tas būtu jau 41.6 Eiro. Bet nākamajā gadā jau procenti tiktu skaitīti no 1081.6 Eiro un tas jau būtu 43.3 Eiro, nākamajā gadā jau tu saņemtu 45 Eiro bet pēdējā gadā jau tev procentos tiktu pieskaitīti 46.8 Eiro. Tas nozīmē, ka tu 5 gadu laikā būtu nevis 200 Eiro bet gan 216 Eiro un tavs kopējais noguldījuma konta apjoms būtu 1216 eiro. Protams šādām mazām summām tas var nelikties nekas daudz,bet padomājiet kas notiktu, ja šī summa būtu nevis viens tūkstotis bet gan 10 tūkstoši vai pat 100 tūkstoši? Ja jūs sākotnēji būtu noguldījuši 100000 Eiro, tad pēc 5 gadiem jūsu kontā būtu jau 121600 Eiro un jūs būtu papildus ieguvis 1600 Eiro tikai tāpēc, ka izvēlējāties saliktos procentus nevis vienkāršos. Kā redziet, tad saliktie procenti ir visai iespaidīgs finanšu rīks, bet tas tik un tā ir visai lēns un ir vajadzīgas ļoti lielas naudas summas vai arī ļoti ilgs laiks lai iegūtu pietiekoši lielu atdevi, tāpēc es parasti iesaku saviem klientiem tik un tā mēģināt papildināt savu krājkontu ar ikmēneša iemaksā un tādā veidā vēl ātrāk audzēt savu zelta olu!