Kaut gan Latvijā kredītkartes ir pieejams jau labu laiku, tās nav guvušas tik lielu piekrišanu kā daudzās citās valstīs. Šeit cilvēki biežāk norēķinās ar debetkartēm vai skaidru naudu. Kredītkartes vairāk tiek uzskatītas tieši kā kreditēšanas pakalpojums, nevis kā ikdienas maksāšanas līdzeklis. Pamatā kredītkarte patiešām ir aizdevums, taču tas nenozīmē, ka kredītkartes var izmatot tikai tie, kam ir naudas problēmas un kuri neprot dzīvot atbilstoši saviem līdzekļiem. Tieši pretēji – kredītkartes ver būt lielisks palīgs tiem, kas prot pārvaldīt savas finanses. Šeit būs daži iemesli tam, kāpēc kredītkartes būtu vajadzīgas ikvienam, ne tikai tiem, kas dzīvo pāri saviem līdzekļiem.

Bonu sistēma un īpašie piedāvājumi

Vairumam kredītkaršu ir arī ļoti plaša bonusu sistēma. Tā iever gan atlaides dažādās tirdzniecības vietās, gan dažādus bezmaksas pakalpojumus. Īpaši izdevīga tā ir, ceļojot uz ārvalstīm. Vairums kredītkaršu nodrošina atlaides gan aviobiļetēm, gan viesnīcām, gan auto nomai gan citiem tūrisma pakalpojumiem. Tāpat, daudzas kredītkartes sedz ceļojuma un pirkumu apdrošināšanu visai ģimenei. Elitārākās kartes pat nodrošina prioritāro apkalpošanu lidostā, kas nodrošina iespēju lidostas kontroli iziet bez rindas. Bonusu programmas ietver arī iespēju krāt punktus, ko pēc tam var izmantot dažādu pirkumu veikšanai. Šie pakalpojumi dažādu veidu un līmeņu kredītkartēm var būt ļoti atšķirīgi, tomēr, īsāk sakot – kredītkartes var sniegt ievērojamu ietaupījumu tad, ja bieži ceļojat un iepērkaties ārvalstīs, kā arī izmantojat citus pakalpojumus, kam nodrošinātas atlaides.

Iespēja norēķināties ārvalstīs

Vēl viens iemesls, kāpēc kredītkarte vajadzīga tieši tiem, kas bieži ceļo, ir iespēja norēķināties ar karti jebkurā vietā pasaulē, bez valūtas maiņas vai komisijas maksas. Arī debetkartes pieņem ļoti daudzās valstīs, bez papildus kartes apkalpošanas maksas vai citiem papildus izdevumiem, taču, reizēm ar to vien var nepietikt. Piemēram, viesnīcu rezervāciju veikšanai vai auto nomai, nereti tiek pieprasīta tieši kredītkarte, jo tā tiek vērtēta kā uzticamāks norēķinu līdzeklis. Lai ceļojot negadītos mulsinoši brīži, labāk vienmēr turēt pa rokai kādu kredītkarti, kas tiks pieņemta it visur.

Iespēja aizņemties naudu, kad tas tiešām nepieciešams

Pat tad, ja jums ir izveidoti uzkrājumi un jūs nedzīvojat pāri saviem līdzekļiem, dzīvē var gadīties visādi. Finanšu problēmas var izrādīties tik lielas, ka pat ar uzkrājumiem vai citiem nodrošinājumiem nebūs līdzēts, un nāksies tomēr naudu aizņemties. Protams, vienmēr jau ir pieejami ātrie kredīti vai patēriņa kredīti, taču daudz izdevīgāk ir izmantot kredītkarti. Tad naudu varēsiet saņemt jebkurā brīdī, pat negaidot pieteikuma apstiprinājumu, turklāt, arī kredītkaršu aizdevuma atmaksas nosacījumi parasti ir daudz izdevīgāki. Nauda jāatmaksā pakāpeniski, turklāt arī procentu likmes ir zemākas nekā ātrajiem kredītiem. Daudzām kredītkartēm pat ir īpaši nosacījumi, piemēram, procenti vispār nav jāmaksā, ja nauda tiek atdota noteiktā termiņā. Bezmaksas aizdevumi, vai vismaz, lētāki aizdevumi, noteikti ir vēlami ikvienam, neatkarīgi no tā, kādā veidā tiek pārvaldītas finanses.

Kā redzams, kredītkarte ir kas daudz vairāk nekā tikai iespēja ik mēnesi aizņemties naudu, lai dzīvotu pāri saviem līdzekļiem. Tā ir iespēja ietaupīt uz visdažādākajiem pakalpojumiem un precēm, kā arī nodrošināt sev finansiālo drošību jebkurā brīdī. Šādam drošības spilvenam nudien vajadzētu atrasties ikviena cilvēka makā. Protams, nevajadzētu arī aiziet otrā galējībā un kredītkarti izmantot tā, it kā tā neuzliktu nekādas saistības. Tā tomēr ir aizņemta nauda, kuru būs jāatdod.