Visi vecāki noteikti uzskata, ka bērnu vajadzības vienmēr ir jāliek pirmajā vietā. Vecākiem ir jāspēj saviem bērniem nodrošināt visu nepieciešamo un tas nebūt nav lēti. Naudas summas, kas tiek novirzītas bērnu aprūpei ir milzīgas, turklāt vairums vecāku uzskata, ka šī ir izdevumu kategorija, kuru nekādi nav iespējams samazināt. Taupīt uz bērnu vajadzībām nudien nebūtu prātīgi, taču ir vairāki veidi, kā šīs izmaksas samazināt, nekādā veidā nekaitējot bērna labklājībai. Kā tad ir iespējams būtiski samazināt izdevumus par bērnu aprūpi, joprojām nodrošiniet saviem bērniem pārtikušu un laimīgu bērnību?

1. Pērciet lietotu apģērbu, rotaļlietas, grāmatas un citas lietas

Daudzi vecāki uz lietotu mantu iegādi skatās visai skeptiski. Daudzi to nevēlas darīt gan no ētikas viedokļa, jo uzskata, ka bērns ir pelnījis visu to labāko gan no praktiskā viedokļa, jo lietotas mantas var būt jau bojātas vai notraipītas, jo īpaši ja runājam par lietām, ko iepriekš izmantojuši mazi bērni, taču šādām bažām nav pamata. Pirmkārt, bērni izaud tik ātri, ka, piemēram, vairums drēbīšu tiek uzvilktas vien pāris reizes. Tāpat ar rotaļlietām bērni ilgi nespēlējas, jo augot visu laiku ir vajadzīgas cita veida spēles un rotaļlietas. Visas šīs mantas ir praktiski jaunas. Protams, jūs varat arī pirkt jaunas drēbītes priekš gadījumiem, kad jābūt sapucētiem, bet ikdienai lielisks risinājums būs lietotas mantas.

2. Preces ar ilgu derīgums termiņu, pērciet vairumā

Patiešām lielas naudas summas ir iespējams ietaupīt, pērkot lielos iepakojumus bērnu precēm, jo īpaši tad, ja tām ir atlaides. Tādas preces kā mitrās salvetes, autiņbiksītes, bērnu pārtika utt., var tikt lietotas ilgi, tāpēc pērciet tās tad, kad šīm precēm ir lielas atlaides un lielos daudzumos, nevis tad, kad tās ir izbeigušās un steidzami nepieciešamas. Jāpiemin gan arī tas, ka pirms tam ir mazliet jāpadomā par to, cik ilgi konkrētās preces būs vajadzīgas pašam bērnam. Nereti tiek sapirkta, piemēram, mazuļu pārtika, taču bērns jau sāk ēst cita veida produktus un viss sapirktais jāmet laukā.

3. Uzticiet bērnu pieskatīšanu citiem vecākiem

Jaunajiem vecākiem ļoti izdevīgi ir draudzēties ar citiem vecākiem, kuriem ir tāda paša vecuma bērni. Pirmkārt, viņi jūs sapratīs un atbalstīs jebkurā situācijā un, otrkārt, viņi varēs pieskatīt jūsu bērnus, bet jūs viņējos. Vislielākās summas par bērniem nereti tiek tērētas tieši par bērnu pieskatīšu, jo jāmaksā alga auklītei vai arī jāmaksā dienas bērnu dārziem. Labs risinājums ir izveidot pieskatīšanas grupas. Kad jūs būsiet brīvi piekratīsiet to vecāku bērnus, kas dotajā brīdī ir aizņemti, savukārt viņi izpalīdzēs jums, kad vien tas būs nepieciešams. Tas vai jāpieskata tikai savi bērni vai vēl kāds, neko daudz tāpat nemaina, bet brīžos, kad jums ir citas darīšanas nebūs jāuztraucas par to, kur atstāt savus bērnus. Tas ir patiešām izdevīgi, tāpēc veidojiet kontaktus ar citiem vecākiem.

4. Apmeklējiet pasākumus un vietas, kur bērniem ieeja ir bez maksas

Vecāki arī nereti grib, lai bērni pēc iespējas vairāk varētu apmeklēt dažādas vietas un pasākumus. Diemžēl tas var izmaksāt pat ļoti dārgi, jo ieejas biļešu cenas visur ir augstas. Ja visa ģimene kopā grib kaut kur doties, varētu gadīties, ka vienas dienas pasākums izmaksā pat vairāk kā 100 eiro. Par laimi, ir iespējams atrast dažādas izklaides vietas un pasākumus, kur bērniem ir bezmaksas ieeja, vai vismaz lielas atlaides. Ja apmeklēsiet šādas vietas, izdevumi vienalga būs, bet ievērojami mazāki. Tas ir īpaši izdevīgi tām ģimenēm, kurās aug vairākas atvases.

5. Pārdodiet visu lieko

Panākt, ka bērni aprūpe neizmaksā tik daudz var ne tikai samazinot izmaksas, bet arī palielinot ienākumus. Labs veids, kā to izdarīt ir pašam pārdodot visas liekās bērnu mantas. Kā jau sākumā tika minēts, bērni izaug ļoti ātri, līdz ar to, uzrodas kaudze ar lietām, kas vēl ir labā stāvoklī, bet vairs nav nepieciešamas. Tāpat noteikti ir arī kaudze ar sadāvinātām mantām, kurām īsti nav atrasts reāls pielietojums. To visu varat pārdot un par iegūto naudu atkal pirkt savam bērnam jaunas mantas.

Bērni vecākiem ir vislielākais dārgums, tāpēc nereti par taupīšanu uz bērns vajadzībām neviens pat negrib dzirdēt, bet jāsaprot, ka darot to gudri, jūsu bērnam no tā nekas nemainīsies. Ir nevis jāierobežo bērna vajadzības un jātaupa, pērkot mazāk, bet gan jāatrod dažādas stratēģijas, kā daudz ko iegūt lētāk vai par brīvu.