Apģērbs daudz ko pasaka par cilvēku kā personu. Tieši tāpēc, atrast drēbes, kas atbilstu tieši tavai personībai, apvienojot ar bankas konta iespējām ne vienmēr ir vieglākais darbs. Vidēji katra mājsaimniecība apmēram 2% no sava budžeta tērē apģērba iegādei. Liekas, ka tas patiešām nav lielākais iedalījums, par ko vajadzētu piedomāt, taču, joprojām tie mēdz būt vismaz 100 eiro mēnesī, kurus varētu krietni vien samazināt. Bet kā to izdarīt?
Pirmā doma, kas iešaujas prātā ir “vienkārši neiegādāties nekādu apģērbu”, taču tas nebūs risinājums. Apģērbs, diemžēl, ātri kļūst nolietots un novecojis, tas ir domāts darba, īpašiem pasākumiem vai ikdienai – jebkurā gadījumā skapja saturs ik pa laikam jānomaina. Mēs zaudējam svaru, vai tas palielinās, izaugam no vecajām drēbēm, tas viss noved pie viena rezultāta: ir jāiegādājas kaut kas jauns.
Iegādājies labas kvalitātes apģērbu Vai tas nenonāk pretstatā, ar tikko pieminēto budžetu un ietaupījumiem? Nopērkot kvalitatīvu apģērbu, tas var maksāt dārgāk, taču tas kalpos daudz ilgāk. Tev nebūs nepieciešamība katru gadu iegādāties pāris lētus kreklus, jo tiem ātri nodilst elkoņi vai bikses, kurām ceļgali paliek caurspīdīgi jau pēc pirmā mēneša. Protams, lai izceltu savu personību nepieciešams vairāk kā viens kvalitatīvs apģērbs. Tāpēc ietaupi naudu un ik pa mēnesim neiepērcies lielveikalos, bet iekrāj naudu, lai reizi pa dažiem mēnešiem nopirktu kaut ko kvalitatīvu.
Pērc drēbes pareizā laikā Lai gan cenu ziņā arī gribētos apstrīdēt šo padomu, jo laikā, kad nav sezona, apģērbam tiek uzliktas lielas atlaides. Taču ko darīt, ja līdz īstajai sezonai tu būsi jau pārdomājis un apģērbs vairs nepatiks, vai vēl ļaunāk – tas vairs nederēs? Tā būs tikai lieki iztērēta nauda, kaut arī iegādāts ar atlaidi. Eksperti uzskata, ka bērniem vislabāk drēbes iegādāties janvārī un augustā, kā arī vislabākās iepirkšanās dienas ir ceturtdienas.
Pērc tikai tādas drēbes, kas der kā uzlietas Pērkot tikai tās drēbes, kas labi izskatās un der kā uzlietas, ļaus ietaupīt daudz naudas. Tas izklausās tikai loģiski, taču ir cilvēki, kas iegādājas drēbes ar domu, ka gan jau kādreiz uzvilks, vai tikai priekš viena pasākuma. Ja tu iegādāsies tādas drēbes, kas izskatās perfekti, tad nebūs vēlme iegādāties vēl kādas citas, kuras, ar nelielu pielabošanu arī varētu uzvilkt. Viena no labākajām stratēģijām, lai samazinātu savus izdevumus par apģērbu, un tajā pašā laikā iegādāties jaunas drēbes ir – turēt skapī tikai tās drēbes, kuras patiešām vilksi. Ja tu atrodi skapī kaut vienu lietu, kura tev ne īpaši patīk, bet ir atstāta “nebaltām dienām”, tad atbrīvojies no tās, un iegādājies tā vietā apģērbu, kuru noteikti vilksi. Skapī ir jābūt tikai tādām drēbēm, kuras vēlies uzvilkt. Tādējādi neradīsies vēlme katru mēnesi nomainīt savu garderobi.
Nemazgā drēbes pārāk bieži Tas nenozīmē, ka tev ir jāmazgā drēbes tikai tad, kad tām vairs neredzi īsto krāsu – vienkārši, dari to retāk. Tas palīdzēs apģērbam palikt ilgāk īstajā krāsā, izturīgākam un pareizajā izmērā. Tu pasargāsi apģērbu no riska saplūst ar citu krāsu drēbēm, tādējādi padarot to vairs ne tik pievilcīgu. Turklāt, mazgājot retāk drēbes, tu ietaupīsi arī laiku un komunālo maksājumu izmaksas. Pēc iespējām, mazgā apģērbu ar rokām un tikai tās vietas, kuras ir netīras (piemēram, ja kaut kas uzkritis uz piedurknes), tādējādi padarot retāku nepieciešamību pēc vispārējas mazgāšanas veļasmašīnā.
Neizdari impulsīvus pirkumus Pirms iegādājies kādu apģērbu, pajautā sev, vai to būs viegli sakombinēt ar pārējo sava skapja saturu, un vai tev patiešām tas ir nepieciešams. Nenopērc apģērbu tikai tāpēc, lai to iekarinātu skapī un uzvilktu ļoti retos gadījumos. Atceries, ka 70% tavā garderobē ir jābūt ikdienas drēbēm, un tikai 30% spīdīgām, vizuļojošām, spilgtām un ekstravagantām drēbēm, kuras uzvilkt īpašos gadījumos. Pieturies pie šā principa, un neiegādājies katru mirdzošo apģērbu, kas it kā uzreiz iekrīt acīs.
Nav komentāru