Neskatoties uz to, vai tu esi nolēmis ceļot vienatnē vai draugu kompānijā, mēs visi zinām, cik šādās brīvdienās var pārtērēties. Sarēķinot kopā aktivitātes, pārvietošanos, ēšanu, nakšņošanu – ir grūti paredzēt, cik naudas būs nepieciešams iztērēt. Ja šogad esi noskatījis savā atvaļinājumā doties uz kādu dārgu galamērķi, tad viens no labākajiem padomiem, protams, ir sākt krāt naudu jau laicīgi. Lai sapnis par atpūtu tropu zemē, kur kūrortā baudīsi garšīgu vietējo ēdienu, vērojot skaistus skatus un relaksētos patiešām izdotos – nepieciešams pieņemt gudras izvēles.

Ceļo klusajā sezonā Ceļojot tiešajā tūrisma sezonā ir vispievilcīgāk, taču, parasti arī visdārgāk. Tas ir tas laiks, kad bērniem ir brīvlaiks, un ģimenes plāno kopīgi pavadīt brīvdienas. To apzinās arī visi tūrisma objekti, paceļot cenas, tieši šajā sezonas periodā. Ja laicīgi nebūsi iegādājies biļeti vai pasūtījis numuriņu viesnīcā, tad sezonas laikā tas var sanākt ar divtik lielu pārmaksu. Ceļojot laikā, kad nav aktīvais tūrisma periods, tu vari daudz labāk iepazīt vietējo kultūru. Tūrismu atrakcijas nebūs tik pārpildītas ar skaļiem ceļotājiem.

Meklē izdevīgākos piedāvājumus Tu vari sapņot par brīvdienām, kas varētu piepildīties tikai pēc gada, taču ir svarīgi sākt meklēt jau izdevīgus piedāvājumus tagad. Viesnīcu un aviobiļešu meklēšana nav tik viegls process kā varētu likties, tāpēc, lai iegūtu labākos piedāvājumus, nepieciešams laicīgi jau izdomāt maršrutu un izplānot nakšņošanas vietas. Daudzas cenu salīdzināšanas kompānijas sniedz iespēju piereģistrēt sev vēlamos datus: datumu, ceļošanas galamērķi, izdevumus, un ikreiz, kad būs labs piedāvājums, viņi atsūtīs šo paziņojumu uz tavu elektronisko pastu.

Izvēlies nakšņot hostelī vai budžeta viesnīcā Ja tu esi iedomājies pavadīt savas brīvdienas luksus piecu zvaigžņu viesnīcā, tad ir jārēķinās ar izmaksām, kas varētu krietni dubultot kopējo patēriņu. Taču, ja nakšņošana ar skatu uz pludmali nav prioritārais, tad izdevīgi ir izvēlēties lētāku apmešanās vietu. Tev nebūs jāuztraucas, kur gulēt, paēst, nolikt mantas un nomazgāties – ekonomiski, bet veltot vairāk līdzekļus ko tērēt citām ceļojuma nepieciešamajām lietām.

Apsver “All-inclusive” kūrortus Atkarībā no tā, kur tu vēlies pavadīt savu atvaļinājumu, šādi piedāvājumi, kuros ir iekļautas visas izmaksas, ilgtermiņā var sanākt pat izdevīgāk. Šādos piedāvājumos ietilpst transporta izmaksas, apmešanās vietas, kopā ar visiem labumiem ko tās piedāvā – SPA zonām, brokastīm, aktivitātēm visai ģimenei. Bet vienmēr pirms pieņem šādu piedāvājumu, pārliecinies, kas tieši ir iekļauts šajā sarakstā: kāds ēdiens paredzēts, kas no kūrorta piedāvātājām atrakcijām ir iekļautas un daudz citi jautājumi. Šādu piedāvājumu izvēlēšanās sniedz daudz brīvā laika, kas nav jāpavada meklējot pa daudzajām aviokompānijām un meklējot tūrisma objektus. Tas ir miers, ko esi pelnījis savā atvaļinājumā, jo par visu būs padomāts.

Izvairies no populārajiem tūristu objektiem Ja tu plāno doties uz Eiropu, apskatīt Eifeļa torni, Londonu vai kādu citu populāru tūrisma vietu, paturi prātā, ka šajās vietās mārketings darbojas ar dubultu atdevi – viesnīcas, veikali, ēdnīcas – viss ir tieši paredzēts tūrismiem, tāpēc cenas būs daudz dārgākas kā nomaļākā pilsētas vietā. Kurš gan nav pakļāvies impulsīvam pirkumam pēc skaista tūrisma objekta iegādāties atslēgas piekariņu vai ledusskapja magnētu. Tu varēsi izbaudīt savu atvaļinājumu daudz ekonomiskāk, ja būsi gatavs atteikties no šiem “tūristu slazdiem”. Lai nevajadzētu doties uz dārgajiem restorāniem un veikaliem, pirms dodies ārā no mājas piepildi pudeli ar dzeramo ūdeni un paņem līdzi kādu vieglu uzkodu. Viena no labākajām lietām, kā atrast lētākās kafejnīcas vai bārus ir izmantot mobilos telefonos pieejamās aplikācijas, vai arī vadīties pēc ceļveža, kas ir internetā, nevis tūrismi bukletos.