Nenoliedzami mājdzīvnieki ir svarīga ikviena cilvēka dzīves sastāvdaļa – komforta un miera avots, kompanjons un draugs, izklaide un prieks, pacietība un iecietība u.tml. Patiesie dzīvnieku mīļi nekad nenovērtētu cenas izteiksmē šos īpašos ģimenes locekļus, bet, kā pierāda realitāte, mājdzīvnieku uzturēšana nav lēts prieks. Neskatoties uz to, ka mājdzīvniekus ir iespējams adoptēt vai bez maksas paņemt no kāda saimnieka, tomēr mājdzīvnieks nekad nav “par brīvu”. Mājdzīvniekam, tāpat kā cilvēkam, ir nepieciešams ēdiens, kārumi, rotaļlietas, tualete, kopšanas līdzekļi, medikamenti, dāvanas utt. Atbildības uzņemšanās par dzīvnieku nekad nevar būt vieglprātīgs lēmums, jo tas prasa gan laiku, gan naudu, tāpēc tas ir jāapsver ar pilnīgu nopietnību. Pirms jūs nolemjat par labu mājdzīvnieka uzņemšanai savā ģimenē, iepazīstieties ar šiem slēptajiem izdevumiem un pārliecinieties, ka jūsu budžets ļaus baudīt šī notikuma priekšrocības, nežēlojot nepieciešamās izmaksas.

Apmešanās maksa

Jāzina, ka, apmetoties, piemēram, kādā viesnīcā vai motelī, ir jāmaksā ne vien par sevi, bet arī par savu mājdzīvnieku. Šis fakts īpaši jāņem vērā tiem, kas mīl ceļot vai ir ieraduši brīvdienas pavadīt ārpus mājas. Jāpiemin, ka maksa par mājdzīvnieku nav tik liela kā par cilvēku, tomēr arī ir pietiekoši augsta. Izmaksas ir atkarīgas no apmešanās vietas lokalizācijas, veida, kā arī piedāvātajiem pakalpojumiem. Tāpat ir jāmaksā arī par mājdzīvnieka ceļošanas biļeti, piemēram, lidojot lidmašīnā vai braucot vilcienā. Nereti par biļeti nav jāmaksā, ja dzīvnieks ir krātiņā, tomēr nereti krātiņš ar dzīvnieku tiek definēts kā bagāža, tāpēc par to var tikt piemērota bagāžas maksa.

Mājdzīvnieka nodoklis

Mūsdienās vairākumā gadījumā ir jāmaksā nodoklis jeb nodeva par mājdzīvnieka turēšanu mājās. Nodoklis var izpausties kā atsevišķa nodeva vai palielināta īres maksa. Individuālā situācijā vajadzētu painteresēties, vai par tādiem mājdzīvniekiem kā, piemēram, zivis, putni, ķirzakas vai kāmji tiek piemērots mazāks nodoklis vai tas vispār netiek piemērots.

Bojājumu izmaksas

Jauniem mājdzīvniekiem ir tendence būt fiziski destruktīviem, proti, tie ir dabiski neparedzami, tāpēc var neapzināti sabojāt, piemēram, mēbeles vai kādus citus interjera priekšmetus. Nereti dzīvnieks pašaizsardzības nolūkos var nodarīt arī fizisku kaitējumu saimniekiem. Ja jums ir dārgas mēbeles vai kādas citas vērtīgas mantas, padomājiet par to, cik varētu izmaksāt to nomainīšana, ja kāds tās būs sakošļājis vai saskrāpējis. Iespējams, jums vajadzētu apsvērt sava mājdzīvnieka apdrošināšanu, kā arī sava īpašuma apdrošināšanu, jo, kā zināms, neviens nav pasargāts no negadījumiem un nelaimes gadījumiem.

Vetārsta izmaksas

Lai arī kādas būtu mājdzīvnieka saslimšanas vai medicīniskās nepieciešamības, piemēram, vakcīnas vai sterilizācija, tās ir vetārsta kompetencē un maksā naudu. Šajā gadījumā arī lieti noderētu mājdzīvnieka apdrošināšanas polise. Parasti šādas polises sedz ne vien izdevumus, kas saistās ar mājdzīvnieka slimībām vai traumām, bet arī tos izdevumus, kas rodas, piemēram, mājdzīvniekam nodarot kaitējumu kādam citam.

Izmaksas un kompanjons – vai tas ir tā vērts?

Ja jums mājdzīvnieka iegāde būs īpaši svarīga, gan jūs tā izdevumus noteiksit par vienu no sava budžeta prioritātēm. Tajā pašā laikā mēs neviens nevaram zināt, kādas būs patiesās mājdzīvnieka uzturēšanas izmaksas, līdz ar to mēs nevaram būt tam pilnīgi gatavi. Uzņemoties atbildību par dzīvnieku, nespējot par to pilnvērtīgi rūpēties, jūs rīkojaties egoistiski un nehumāni, tāpēc pārliecinieties, ka esat gatavi iepriekš minētājām izmaksām, un pieņemiet jūsu dzīvesveidam un finansiālajai situācijai piemērotāko lēmumu.