Ātro kredītu industrija Latvijā izveidojās un attīstījās 2007. gadā, un tas nebija nejauši, jo šajā laikā Latvijā bija tā saucamie “treknie” gadi, kas bija ļoti izdevīgs un pateicīgs laiks jebkuriem, gan banku, gan nebanku, kreditoriem. Šis bija laiks, kad kredītiem bija vislielākais pieprasījums, jo cilvēki bija kredītspējīgi, bet kreditoru aizdevumu izsniegšanas priekšnosacījumu un tālāk izrietošie nosacījumi nebija tik strikti un nopietni, kādi tie ir tagad. Visu tā laika apstākļu sakritība veicināja arī nebanku sektora attīstību, kuras sasniegumi ir pieejami mūsdienās. Nebanku sektors mūsdienās piedāvā dažādus kreditēšanas pakalpojumus, piemēram, ātros kredītus, auto un patēriņa kredītus, līzingus un pat hipotekāros kredītus. Jāsaka, ka nebanku sektors ir attīstījies tik tālu, ka tas ir nopietns konkurents jau sen pastāvošajam banku sektoram. Tomēr nebanku sektora kreditēšanas pakalpojumi ir ieguvuši īpašu atsaucību un popularitāti, jo tiem ir vairākas, mūsdienu cilvēkam vajadzībām piemērotas priekšrocības. Viens no nebanku kreditoru aizdevumu veidiem, kuram piemīt īpaši daudz priekšrocību, ir ātrie kredīti. Ātrajiem kredītiem piemīt mūsdienu cilvēkam svarīgās īpašības – ātrums, ērtums un vienkāršība.
  • Pirmkārt, par ātrumu – ne velti tie tiek saukti par ātrajiem kredītiem, jo tiem var pieteikties, pat neizejot no mājas, proti, aizpildot virtuālu pieteikumu interneta tiešsaistē vai nosūtot pieteikuma SMS jeb īsziņu, tādējādi ietaupot laiku, kas, dodoties uz kreditora filiāli, parasti ir ilgs. Vienīgais, kas nepieciešams šī aizdevuma pieteikšanai ir dators vai telefons ar interneta pieslēgumu, tāpēc ātrais kredīts nereti tiek saukts arī par interneta kredītu. Ne vien pieteikšanās tam noris ātri, bet arī tā saņemšana, proti, aizdevums tiek ieskaitīts personas kontā 10 līdz 15 minūšu laikā no pieprasījuma nosūtīšanas brīža.
  • Otrkārt, par ērtumu – kā jau minēts, pieteikties ātrajam kredītam var neizejot no mājas, kas ļoti atvieglo aizdevuma noformēšanas procesu un ietaupa laiku, atšķirībā no kredīta noformēšanas pie banku aizdevējiem.
  • Treškārt, par vienkāršību – viens no iemesliem, kādēļ ātrie kredīti un to izsniedzēji tiek nopelti un vērtēti skeptiski, ir ātro kredītu pieejamība un vienkāršā iegūšana. Nav noslēpums, ka ātro kredītu izsniedzēji izsniedz aizdevumus, nevērtējot potenciālā klienta kredītvēsturi un kredītspēju, pamatojot to ar savu aizdevumu nelielo atmaksas termiņu un nelielo aizdevuma apmēru, kas arī aizdevuma neatgriešanas gadījumā neradītu kompānijai milzīgus finansiālos zaudējumus. Jāpiemin, ka tieši šīs nianses dēļ šie aizdevumi tiek izsniegti tik ātri, jo parasti tieši kredītvēstures un kredītspējas vērtēšana ir tā, kas aizņem visvairāk laika un kavē aizdevuma izsniegšanu, kā tas ir banku kreditēšanas jomā.
Kā nākas secināt, tieši tāpēc ātrie kredīti ir pieejami arī tām personām, kurām ir negatīva kredītvēsture un vāja kredītspēja, tomēr to nevar viennozīmīgi apgalvot – ir ātro kredītu izsniedzēji, kuri ir tiktāl izkopuši savas aizdevumu piešķiršanas metodes, ka tie, arī vērtējot kredītvēsturi un kredītspēju, nezaudē aizdevuma piešķiršanas ātrumu, tāpēc, ja jums ir slikta kredītvēsture un maksātnespēja, nepaļaujieties uz ātro kredītu izsniedzēju bezierunu palīdzību.