SIA ”VITA CREDIT” (Reģ. nr. 40103463544) ir nebanku kreditēšanas kompānija, kura izsniedz kredītus automašīnas vai nekustamā īpašuma iegādei, vai arī pret šo īpašumu ķīlu. Šī kredītu izsniegšanas firma ir viena no vecākajām Latvijā, jo tā savu darbību sāka 2011. gada 27. septembrī. VitaCredit pamatkapitāls bija 426 861 eiro un šobrīd pēc neto apgrozījuma VitaCredit ierindots 3729. vietā starp visiem Latvijas uzņēmumiem. Pēdējo gadu laikā vērojama liela izaugsme uzņēmuma finanšu jomā, jo kāpumi vērojami arī citos rādītājos. VitaCredit darbojas tikai Latvijas teritorijā ar vairākām filiālēm lielākajās pilsētās. Uzņēmuma darba laiks ir darba dienās no 9.00 līdz 18.00. Šajā laikā tiek apstrādāti visi kredītu pieprasījumi un vajadzības gadījumā apkalpoti klienti. Uzņēmuma mājaslapa ir viena no vienkāršākajām starp kreditēšanas uzņēmumiem, jo tajā var atrast tikai pašu svarīgāko informāciju par kredīta saņemšanu, uzņēmuma rekvizītiem un aizdevuma atmaksu. Pildot iesnieguma anketu nav jānorāda nekādas paroles, jo anketa ir vienreizēja un pēc uzņēmuma plāna nav nepieciešamība veidot profilu datubāzi mājaslapā. Mājaslapas dizains ir pavisam vienkāršs un ērti pārskatāms. Ja rodas nepieciešamība kontaktēties ar VitaCredit, tad to var izdarīt pa bezmaksas tālruni 80009300 vai arī pa e-pastu ni@vitacredit.lv kreditēšanas jautājumos un info@vitacredit.lv auto līzinga jautājumos. Uzņēmuma juridiskā adrese ir Brīvības gatve 445-7, Rīga, LV-1024, bet VitaCredit galvenais birojs atrodas Rīgā, Maskavas ielā 240. Kopumā VitaCredit Rīgā ir 6 filiāles, divas filiāles atrodas Jelgavā, bet pa vienai filiālei ir Talsos, Tukumā un Daugavpilī. Uzņēmumam ir viens Swedbank multivalūtu konts – LV98HABA0551032345716. VitaCredit uzņēmums sastopams arī sociālajos tīklos. Uzņēmuma Facebook lapa patīk jau vairāk kā 800 lietotājiem.

VitaCredit piedāvā četru veidu kreditēšanas pakalpojumus. Ir iespējams saņemt aizdevumu pret auto vai nekustamā īpašuma ķīlu vai arī iespējams iegūt aizdevumu jauna auto vai nekustamā īpašuma iegādei. Aizdevuma summa var būt apmērā no 200 līdz 20 000 eiro un atmaksas termiņš var būt no 1 mēneša līdz pat 3 gadiem jeb 72 mēnešiem. Procentu likme katram klientam tiek noteikta individuāli, kā arī uzņēmuma mājaslapā pieejams cenrādis, kurā var aplūkot cik maksā pakalpojumi, kas vajadzīgi kredīta noformēšanai. Kredītam iespējams aizņemties papildus summu, par ko jāmaksā 3% no izsniedzamās summas. Šī summa gan nedrīkst būt mazāka par 140 eiro. 140 eiro arī ir maksa par kredīta atmaksas termiņa pagarināšanu. Tādēļ relatīvi mazu aizdevumu gadījumā vajadzētu padomāt par laicīgu atmaksu, jo 140 eiro ir fiksēta summa neatkarīgi no aizdevuma lieluma vai atmaksas termiņa. VitaCredit arī piedāvā aizdevumu atmaksāt priekšlaicīgi. Kredīta noformēšana var prasīt pāris stundas vai dienas, atkarībā no noformējamo dokumentu daudzuma un kredīta pieteikuma iesniegšanas laika.

Lai noformētu aizdevumu, uzņēmuma mājaslapā ir jāaizpilda anketa. Tajā jānorāda personiskā informācija, informācija par pašu aizdevumu un telefona numurs ar e-pasta adresi, lai pēc tam uzņēmuma speciālists varētu kontaktēties ar klientu. Pieteikuma izvērtēšana un kredīta saņemšana notiek darba laikā jeb darba dienās no plkst. 9.00 līdz 18.00. Pēc pieteikuma izvērtēšanas pozitīva lēmuma gadījumā klients tiek informēts par dokumentu noformēšanas un parakstīšanas laiku, patērētājam nepieciešamo informāciju un paša līzinga piešķiršanu ar visiem nosacījumiem. Noformējot aizdevumu nepieciešama arī bankas konta izdruka no pēdējiem 6 mēnešiem vai izziņa no darba vietas.