Šīs ir lietas, ko jūs varat darīt katru rītu, pirms jūs izejat laukā pa mājas durvīm, dodoties savās dienas gaitās, tādējādi ietaupot naudu visas dienas garumā.
 • Brokastis ēdiet mājās. Rīta steigā, kad ir jāpagūst gan nomazgāties, gan saģērbties, gan padarīt citas, būtiskas lietas, ir ļoti viegli aizmirst vai nepagūt paēst brokastis. Tā vietā mēs paķeram kaut ko ēdamu kādā ieskrietuvē vai kioskā un notiesājam to pa ceļam uz savu galamērķi. Brokastis, kas nav jūsu pašu gatavotas, bet nopirktas kādā veikalā vai kafejnīcā, var būt divas vai pat trīs reizes dārgākas. Lai brokastis nebūtu jāpērk, pagatavojiet tās jau vakarā, bet no rīta tikai uzsildiet, ja tas ir nepieciešams. Ja tas nav nekas gatavojams vai sildāms, piemēram, augļi vai smalkmaizītes, vienkārši paņemiet to līdzi un noēdiet tad, kad jums ir laiks.
 • Kafiju maliet paši. Tiesa, ka ir patīkami nopirkt svaigi maltu, karstu kafiju kādā ieskrietuvē un izdzert to pa ceļam, tomēr, ja tā tiek darīts ik rītu, tiek iztērētas baisas naudas summas. Pagatavojiet kafiju mājās un līdzņemšanai iepildiet to termokrūzē. Mājās gatavotā kafija, iespējams, nebūs tik garda, bet noteikti būs nesalīdzināmi lētāka.
 • Dušā izmantojiet vēsāku ūdeni un pavadiet tur īsāku laiku. Šo divu principu ievērošana būtiski samazinās gan jūsu ūdens patēriņu, gan jūsu elektrības patēriņu, ja izmantojat elektrisko ūdens sildītāju.
 • Higiēnas preces lietojiet taupīgāk. Kā zināms, lai izmazgātu matus, nav nepieciešama pilna sauja ar šampūnu. Tāpat lai izmazgātu zobus, nav nepieciešams milzīgs pikucis ar zobu pastu, kā to rāda reklāmās. Tie var šķist sīkumi, bet, pat lietojot higiēnas preces taupīgāk, laika gaitā ir iespējams ietaupīt kaudzi naudas.
 • Pusdienas līdzņemšanai gatavojiet paši. Tieši tāpat kā brokastu un kafijas gatavošana mājās var ietaupīt jūsu naudu, tā arī pusdienu pagatavošana līdzņemšanai ļauj ietaupīt līdzekļus. Katru darba dienu dodoties pusdienās uz kādu kafejnīcu, mēneša izdevumi pusdienām vien ir milzīgi. Piemēram, ja vienā ēdienreizē iztērējat vidēji 3 eiro, strādājot 5 dienas nedēļā, mēneša izdevumi pusdienām sasniedz 60 eiro!
 • Sagatavojiet līdzi arī uzkodas. Lai darba dienas vidū pēkšņi nesakārotos kāds našķis, pēc kura aizskriet uz tuvējo veikalu vai, vēl ļaunāk, pārtikas automātu, sagatavojiet līdzi arī veselīgas uzkodas, piemēram, žāvētus vai svaigus augļus, kā arī sēklas un riekstus.
 • Samaziniet istabas temperatūru. Ja jūs lietojat viedo termostatu, pazeminiet sava mājokļa temperatūru kaut par pāris grādiem, bet vēl mazliet vairāk pazeminiet to tad, kad neesat mājās.
 • Izslēdziet gaismas un elektroierīces, kad tās nav nepieciešamas. Ik reizi, kad jums nav nepieciešama gaisma vai kāda elektroierīce, izslēdziet to vai, vēl labāk, vispār atvienojiet no elektrības.
 • Pārbaudiet satiksmes intensitāti. Ja ikdienā pārvietojaties ar personīgo transportlīdzekli, lai samazinātu degvielas patēriņu, kas it īpaši palielinās intensīvas satiksmes un sastrēgumu apstākļos, pirms dodaties ārpus mājas, pārbaudiet satiksmes intensitāti, ko mūsdienās ir iespējams izdarīt dažādos interneta portālos. Ja vien iespējams, izvairieties no šiem apvidiem.
 • Dodieties uz savu galamērķi ar kājām. Nodrošinieties ar ērtiem apaviem, lietussargu, kā arī lietusmēteli un dodieties uz savu galamērķi ar kājām. Jūs ietaupīsit naudu ne vien uz degvielas rēķina, bet arī uz fitnesa kluba abonementa rēķina, jo fizisko aktivitāšu jums tā jau būs gana.
 • Paņemiet līdzi skaidru naudu. Var gadīties situācijas, kad ar karti nav iespējams norēķināties, tādēļ ir ieteicams nodrošināties arī ar skaidru naudu, lai nepieciešamības gadījumā nevajadzētu ņemt naudu no bankomāta, maksājot par to komisijas maksu, vai aizņemties ātro kredītu, maksājot par to procentus.