Nekustamais īpašums ir jebkura cilvēka prieks un lepnums un, lai varētu mūsdienās izdzīvot ir vajadzīgs savs īpašums, kur tad dzīvot un veidot savu dzīvi. Bet kādas ir nekustamā īpašuma izmaksas, un cik daudz ir jātērē mēnesī un gadā, par vienkārša dzīvokļa uzturēšanu?

Nekustamā īpašuma nodoklis

Nekustamā īpašuma nodoklis ir naudas apjoms, kas ir jāmaksā katru gadu par to, ka tev pieder kāds nekustamais īpašums. Vienkāršam divistabu dzīvoklim šis nodoklis ir 0.2% apjomā no īpašuma kadastrālās vērtības un tas nozīmē, ka, ja dzīvokļa vērtība ir 20 tūkstoši Eiro, tad katru gadu nekustamā īpašuma nodoklis būs jāmaksā aptuveni 40Euro apmērā, kas var likties maz, bet ņemot vērā, ka šis nodoklis būtībā ir jāmaksā par neko, un tikai tāpēc, ka tev šāds īpašums pieder, tā ir diezgan liela summa.

Apsaimniekošana, apkure un komunālie maksājumi

Nākamās izmaksas , kas saistītas ar dzīvokli ir ikmēneša komunālie maksājumi un apsaimniekošanas maksas, kas mēnesī divistabu dzīvoklim būs aptuveni 100-150 Eiro, un labāk aprēķinos ņemsim tieši lielāko naudas summu. Ja mēnesī jāmaksā par karstumu, ūdeni, atkritumu izvešanu apsaimniekošanas maksu un citām izmaksām 150 Eiro, tad gadā tas sanāk 1800 Eiro, kas jau ir visai iespaidīga summa tikai par dzīvošanu un siltumu šādam mazam divistabu dzīvoklim. Protams, ja netiek tērēts siltums un ūdens, kā arī tiek atteikti citi pakalpojumi šo summu varētu samazināt, bet dzīvojot visus šos pakalpojumus vajag un tāpēc ir jārēķinās ar šādām summām.

Remontdarbi un uzlabojumiem

Vēl ir jādomā arī par mājokļa remontdarbiem uzlabojumiem un dažādu lietu nomaiņu, kas ir nepieciešamas pie vienkāršas īpašuma lietošanas. Ik pa 10 gadiem vajadzētu mainīt logus, durvis un iespējams arī kanalizāciju, kā arī citas lietas, kas nolietojas visvairāk. Šīm izmaksām vajadzētu atvēlēt vēl kādus 100-200 Eiro gadā, kurā tad būtu iekļautas visas šīs izmaksas un vairāku gadu laikā iekrājot šādu naudu ar to vajadzētu pietikt mājokļa uzturēšanai. Kopā skatoties sanāk, ka katru gadu lai uzturētu vienkāršu divistabu dzīvokli ir vajadzīgi vismaz 2050 Eiro, kas ir kā minimums, un ja vēlme ir iegādāties trīsistabu dzīvokli, tad šī summa būs vēl daudz lielāka, bet vienistabas dzīvoklim tā būs krietni mazāka, bet viena istaba jau vienam cilvēkam ir par maz nemaz nerunājot par vairāku cilvēku ģimeni.