Vasara ir laiks, kad tēriņu daudzums pieaug, jo vasaras mēneši piedāvā daudz vairāk izklaides un atpūtas iespēju. Turklāt, līdz ar temperatūras paaugstināšanos paaugstinās arī cilvēka prasības, lai atvēsinātos un atveldzētos, tāpēc tiek pirkti, piemēram, saldējumi, kokteiļi un citi atvēsinoši produkti. Ja jūs nevēlaties, lai jūsu vasara beigtos ar kādu parādu vai kredītu, pieturieties pie turpinājumā aprakstītajām stratēģijām.

1. Izmantojiet vietējās aktivitātes

Protams, jums nav jāatsakās no bērnu sūtīšanas uz vasaras nometni, lai tie vasarā būtu nodarbināti, bet sākumā pameklējiet lētas vai pat bezmaksas vietējās aktivitātes, kurās bērni varētu iesaistīties. Piemēram, daudzas bibliotēkas piedāvā daudz un dažādas aktivitātes bērniem arī vasaras laikā. Izziniet visu iespējamo informāciju par vasarā gaidāmajām, bērniem piemērotajām aktivitātēm, un jūs, iespējams, būsit pārsteigti, ka jūs visu vasaru varat interesanti un radoši nodarbināt savus bērnus, nemaz neiztērējot daudz naudas.

2. Pārbaudiet mājas elektroenerģijas efektivitāti

Neļaujiet neizdevīgiem elektroenerģijas pakalpojumiem iedragāt jūsu šīs vasaras budžetu. Starpcitu, dažviet ir pieejami arī profesionālie elektroenerģijas auditi, kas palīdz jums apzināties sava mājokļa enerģijas pielietojuma vājos punktus un padarīt tos efektīvākus. Tāpat varat pameklēt informāciju par to, kā paša spēkiem veikt elektroenerģijas auditu savās mājās. Nav būtiski, kā jūs to darāt, jo galvenais ir padarīt jūsu mājas elektroenerģiju izdevīgāku un efektīvāku, it īpaši vasaras laikā, kad tiek izmantotas arī tādas ierīces kā, piemēram, kondicionieri vai ventilatori.

3. Dodieties vietējā ekskursijā

Tā vietā, lai tērētu vairākus tūkstošus ceļojumam uz ārzemēm, dodieties ar ģimeni ekskursijā, apmeklējot vietējo apkārtni. Jūs, iespējams, būsit pārsteigti, cik daudz interesanta ir tepat blakus. Apmeklējiet tos tūrisma objektus, kurus jūs neapmeklējāt tikai tādēļ, ka esat vietējie. Dodieties pārgājienā un apmetieties kādā vietējā kempingā. Dodieties uz kādu pilsētu, piemēram, 2 stundu brauciena attālumā un apmetieties kādā lētā viesnīcā ar baseinu. Vairākas reizes vasarā noorganizējiet vakara atpūtu, kurā varat lūkoties zvaigznēs, baudīt pikniku ar ugunskuru, skatīties brīvdabas kino vai arī nodoties kādām citām, neikdienišķām nodarbēm.

4. Meklējiet bērnu programmas

Jāatzīst, ka ir tikai nedaudz bērnu programmu, kas nav dārgas, bet vēl mazāk ir to, kas darbojas arī vasarā. Piemēram, ir kinoteātri, kas piedāvā bērnu kinobiļetes par zemāku cenu, bet par vēl zemāku cenu – tieši vasarā. Tāpat ir pieejamas arī citas aktivitātes, kas bērniem tiek piedāvātas par zemākām cenām, piemēram, sporta aktivitātes, maltītes, atrakciju parka apmeklējumi, kā arī kultūras pasākumi.

5. Dāvanu dāvināšanai pieejiet radoši

Vēl viens iemesls, kādēļ vasara var būt dārgākais gadalaiks gadā, ir īpašie vasaras notikumi un svētki. Tieši vasara ir laiks, kad cilvēki visvairāk precas vai absolvē skolas. Šie ir notikumi, kuros pieņemts dāvināt dāvanas. Arī bērnu kristības ir bieži sastopams notikums vasarā. Lai ietaupītu naudu uz dāvanām, pieejiet tām radoši. Ja jums ir mākslinieciskais talants un iespējas, apsveriet domu par pašdarinātas dāvanas dāvināšanu. Tāpat ir iespējams iegādāties nocenotas dāvanu kartes, proti, dāvanu karte ir nocenota, bet preču vai pakalpojumu vērtība, ko par to var iegādāties, ir tāda pati kā pirms nocenošanas. Jums tādas dāvanu kartes iegāde izmaksās lētāk, bet dāvanu kartes saņēmējs iegūs preces vai pakalpojumus par to pilnā vērtībā. Padomājiet par to, kādi izdevumi jums šajā vasarā ir gaidāmi, un tad padomājiet par to, kā tos varētu samazināt. Pielietojot nedaudz radošuma, jūs varat pavadīt savu vasaru, iztērējot krietni mazāk nekā parasti.