Pavasaris ir tas laiks, kad mēs sākam nodarboties ar sportu un aktīvi ieturam diētas, lai varētu nomest liekos kilogramus līdz vasaras peldkostīmu sezonai. Tieši pavasarī, kad sāk palikt silts laiks un cilvēki saprot, ka pēc dažiem mēnešiem būs vasara notiek lielākā aktivitāte meklējot dažādas diētas un cilvēki samazina savu kaloriju uzņemšanu, lai varētu nomest šos liekos kilogramus un vasarā izskatīties labi pludmalē. Bet ne tikai tavam ķermenim ir vajadzīga diēta, bet tā ir vajadzīga arī tavam budžetam, lai līdz vasarai būtu iespējams ietaupīt naudu vasaras atvaļinājumam un tā kārtīgi atpūsties, pirms atkal atnāk rudens un dienas sāk palikt īsākas un īsākas. Protams budžets ir pavisam kaut kas savādāks, kā tavs ķermenis, bet abām lietām ir dažas līdzības, ko tad arī šodien noskaidrosim:
  • Samazini izejošās naudas daudzumu – Galvenās darbības, ko nepieciešams veikt lai varētu ietaupīt naudu un tā teikt pievilkt jostu ir izejošās naudas daudzuma samazināšana to darot dažnedažādākajos veidos, kas katram ir jāatrod pašam. Būtībā mēs naudu tērējam daudz un dažādās kategorijās un katra no šīm kategorijām iedalās kādā no svarīguma skalas punktiem, un izveidojot šādu vajadzību piramīdu ir iespējams saprast, kuras lietas, kur tiek tērēta nauda tā īsti nemaz nav vajadzīgas, un bez kurām var iztikt, tādā veidā samazinot šos kopējos izdevumus.
  • Palielini ienākošās naudas daudzumu – Ja tu esi veicis dažādus pasākumus izdevumu samazināšanai, un tik un tā iekrāt vari tikai dažus eiro mēnesī, tad iespējams, ka tev vajadzētu sākt domāt par ienākumu palielināšanu un šo vairāk nopelnīto naudu tad arī izmantot iekrājumu veidošanai vasaras sezonai. Ienākumus var palielināt gan saņemot algas paaugstinājumu, gan atrodot vēl vienu darbu, bet, protams, arī ir iespējams veikt dažādas haltūras un izdomāt citus veidus, kā iegūt papildus līdzekļus.
  • Ēd veselīgi un lēti – Jebkuras diētas sastāvdaļa nenoliedzami ir pārtika un cilvēkam ir jāuzņem mazāk kalorijas nekā tiek iztērēts, tādā veidā dedzinot uzkrātos taukus. Bet arī finanšu diēta ir saistīta ar pārtiku, jo lielākie izdevumi teju jebkura cilvēka dzīvē ir saistīti tieši ar ēdienu un viņa ēšanas paradumiem, un tāpēc uzlabojot šos paradumus ir iespējams samazināt uzņemto kaloriju skaitu. Ēdiena gatavošana mājās, produktu pirkšana vairumā un veselīgas pārtikas ēšana ir tikai daži no paņēmieniem, kā iespējams ietaupīt, un ja vēlies sakrāt naudu vasaras sezonai, tev būs jāizmanto tie visi!
  • Atsakies no nevajadzīgām lietām – Katram no mums dzīvē taču ir daudz un dažādas lietas no kā mēs varam pilnībā atteikties, vai tas būtu televizors, ik-rīta kafija vai ik vakara saldumi, un šādi atsakoties no nevajadzīgām lietām ir iespējams visai viegli un ātri ietaupīt naudu. Dažādas lietas, kas saistītas ar izklaidēm ir iespējams izslēgt no savas dzīves un tādā veidā ietaupīt naudu un uzlabot savu finanšu budžetu.
  • Trenē savu gribasspēku – Visas šīs lietas, kas saistītas ar naudas taupīšanu, izdevumu samazināšanu un naudas iekrāšanu palīdzēs tev attīstīt gribasspēku un uzlabot savu prasmi pagaidīt, līdz saņem tās lietas, kas tev ir nepieciešamas. Gribasspēks ir viena no stiprākajām rakstura iezīmēm, un bez tā tev dzīvē sasniegt lielus mērķus būs ļoti grūti, tāpēc jau laicīgi sākot savu pavasara finanšu diētu sāc trenēt šo gribasspēku!
Pavasara pirmie saules stari parasti ir vilinoši un var ļaut nolaist rokas, jo vairs jau nav laika, lai sakrātu naudu, bet patiesībā laiks vēl ir un tieši saulei būtu jābūt kā motivatorām vēl vairāk savilkt jostu un ietaupīt, izpildot savu budžeta diētas plānu!