Pilna laika mammas, kura savu ikdienu pavada mājās kopā ar savām un vīra atvasēm, dzīvi ieskauj daudzi mīti. No idejas par to, ka viņas visu dienu pavada laiski sēžot uz dīvāna skatoties televīziju, vai ka viņas sastāda patēriņa kredītu TOP desmit saviem nākamajiem pirkumiem, kam vīri nedod naudu, līdz pat nepatiesajai idejai, ka viņu vīri maksā par šo sieviešu dzīvi kā par tādu šovu. Visdažādākās tenkas, it īpaši, par finansiālo situāciju šādās ģimenēs, šķiet, ir bezgalīgas. Viens no lielākajiem maldiem par pilna laika mammām, kas paliek mājās ar mazuļiem, ir saistīts tieši ar naudu, un tā ir tēma, kas noliek šādas mammai pret sabiedrību un mammām – karjeristēm. Lasi tālāk, lai iepazītos ar tipiskākajiem finanšu mītiem par pilna laika mammām.

  1. Pilna laika mammas ir bagātas. Pētījumi patiesībā ir atklājuši, ka 34% pilna laika mammas ir uzskatāmas par nabadzīgām, un tikai 10 % no visām varētu uzskatīt par turīgām, salīdzinājumā ar algotajiem sabiedrības locekļiem.
  2. Pilna laika mammas nav taupīgas un nekrāj naudu. Lielākajai daļai mammu taupība ir absolūta nepieciešamība un naudas izšķiešana ir absolūtākais mīts, jo ienākumi ģimenē ir uz pusi mazāk. Dzīvojot no viena ienākuma avota bieži nozīmē, ka ģimenei ir jādzīvo saskaņā ar smalki izstrādātu ģimenes budžetu, kurā iekļauts ir ne tikai taupības režīms, bet arī uzkrājumu sadaļa, kas tiek stingri ievērota, jo ilgtermiņā būs ļoti nepieciešama.
  3. Pilna laika mammas kontrolē un seko līdzi katram centam, ko tērē ģimene, un dzīvo nemitīga taupības režīmā. Jā, ģimenes ar vienu vecāku mājās meklē visus iespējamos veidus, kā dzīvot taupīgi, bet katrai ģimenei, pat tām, kur ir divi strādājoši vecāki, vajadzētu meklēt veidus, kā tikt pie papildus eiro no taupības. Kaut arī pilna laika mammas nepārtraukti uzrauga ģimenes finanses, viņas no šīs darbības arī atrod jaunus veidus, kā talantīgi izstiept viena ģimenes apgādnieka darba algu uz daudz vairākām pozīcijām, kā to, iespējams, spēj paveikt divu algu īpašnieki.
  4. Pilna laika mammas finansiāli nepapildina mājsaimniecības budžetu. Ir neskaitāmi veidi, kā šīs mammas veicina ģimenes dzīves un finanšu kvalitāti. Kad runa ir par radošiem veidiem, kā pelnīt naudu, pilna laika mammas nevar tikt pārspētas. Viņas pārdod savus rokdarbus, piemēram, rotaslietas, adījumus vai izšūtas dāvanas. Viņas piestrādā kā tiešsaistes veikals, lai pārdotu lietotas grāmatas, apģērbu un daudz ko citu, no kā bērni jau ir izauguši, vai kas ģimenei vairs nav nepieciešams. Viņas meklē iespējas, kā nopelnīt papildus naudiņu tiešsaistē, veicot tulkošanas vai rakstniecības darbus. Viņas strādā par visu bērnu ballīšu galvenajiem fotogrāfiem. Pat tās mammas, kurām neatliek laika papildus darbam, atrod unikālus veidus, kā palielināt vai ietaupīt savu ģimeņu ienākumus.
  5. Pilna laika mammas nepieņem nekādus finanšu lēmumus. Tas, ka šīs sievietes nepārnes mājās lielu žūksni ar naudu nebūt nenozīmē, ka viņas nedrīkst pieņemt finansiālus lēmumus savas ģimenes labklājībai. Patiesībā bieži vien ir gluži pretēji – lielākā daļa mājās palikušo mammu vislabāk pārzina savas ģimenes mājsaimniecības budžetu un vajadzības, tāpēc tieši viņām tiek uzticēti visi ģimenes finansiālie lēmumi. Šodienas pilna laika mammas pilnībā pārvalda ģimenes budžetu, apmaksā rēķinus un arī veic ģimenes budžeta uzkrājumus un noguldījumus. Viņas, iespējams, nav lielākie pienesēji reālo finanšu ienešanā ģimenes budžetā, bet daudzās mājsaimniecībās viņas ir finanšu guru un labākie eksperti, kuri nodrošinās, lai hipotēka vienmēr ir nomaksāta laikā, maksimāli maz naudas līdzekļu tiek iztērēti nelietderīgi, un ka budžetā vēl ir pietiekami daudz naudas, lai apmaksātu bērnu ārpusskolas aktivitātes.