Ja vien neesat profesionāls ballīšu plānotājs un organizētājs, jūs, iespējams, arī nopūšaties ikreiz, kad jūsu bērnam tuvojas gadskārtējā jubileja. Lielākoties, šīs nopūtas ir saistītas ar finansiālo pusi. Bet tieši tāpat jūsu prātu nodarbina neskaitāmi citi jautājumi: Kur ballīte notiks? Cik daudz bērnu vajadzētu ielūgt? Kādas būs galvenās izklaides? Un, jā, pats galvenais, cik tas viss jums izmaksās? Fakts ir tāds, ka daudziem lieliskiem bērnu dzimšanas dienas scenārijiem un svinībām nemaz nav nepieciešami daudz dekorāciju vai izdevumu. Ja jums vēl joprojām šķiet, ka arī šogad jūsu vienīgais grandiozas ballītes finansēšanas avots būs kredīts no 18 gadiem, padomājiet, vai nav vērts dot iespēju tālāk aprakstītajiem padomiem un izbēgt no potenciālā parādu sloga. Dažas no labākajām bērnu dzimšanas dienas ballītēm, kuras ir nācies apmeklēt, parasti pēc savas būtības ir bijušas gaužām vienkāršas un pašu rokām paveicamas.

Vislabāk ietaupīt naudu šādos veidos:

  1. Ja dzimšanas diena iekrīt darba dienā – noorganizējiet svinības skolā. Pajautājiet savam bērna skolotājam, vai jūs varat uzcept kādus kēksiņus un atnest tos uz skolu, lai bērns justos īpašs un varētu pacienāt savus draugus un klases biedrus. Tādā veidā jūs varat izvairīties no nepieciešamības organizēt lielu un dārgu ballīti mājās, un arī jāuzkopj pēc šādām svinībām nebūs itin nemaz.
  2. Ja jūsu bērns tomēr vēlas kaut ko vēl bez skolas ballītes, uzaiciniet pāris viņa draugus uz kopīgām ģimenes vakariņām par godu jubilejai. Palūdziet bērnam ierobežot bērnu skaitu līdz, teiksim, četriem vai pieciem draugiem. Jūs varat arī izvēlēties kādu filmu, ko kopīgi noskatīties, un pasūtīt picu, lai ietaupītu uz gatavošanas laiku un uzkopšanu.
  3. Nav nekādas nepieciešamības izšķiest naudu par veikalā nopērkamām kartiņām. Izdomājiet dizainu un izveidojiet bērna dzimšanas dienas ielūgumus savām rokām, to pat var izdarīt bērns pats – būs daudz personīgāk. Īpašas un individuālas dzimšanas dienas ielūguma kartiņas ir jauks veids kā jūsu bērns var izpaust savu radošumu. Un jums tas ir ideāls veids, kā ietaupīt naudu.
  4. Un ja runa ir par dzimšanas dienas ballītes dekorācijām – nav nekā labāka, kā jūsu bērnu mākslas darbi, kas tiek izmantota kā rotājums viņa svinībās. Palīdziet savam bērnam apzīmēt tapetes vai kādu celtniecības papīru ar interesantām formās vai viņa plaukstu nospiedumiem krāsās. Bērniem patīk radīt lietas un pēc tam sarunāties ar savu mākslas darbu – izmantojiet to un ļaujiet viņiem lepoties ar to, cik daudz viņi ir paši paveikuši savas ballītes organizēšanā.
  5. Jums noteikti nav nepieciešams pasākuma vadītājs, kas tikai izmaksā milzu naudu. Jūs paši varat būt jautrības organizētāji. Uzlieciet kādu jautru mūziku dzīvojamā istabā un iekustiniet publiku kādu vienkāršu deju vai mazo balvu konkursu. Ja laika apstākļi ir jauki, varat izvietot badmintona tīklu piemājas laukumā vai šķēršļu joslu, ko pārvarot var atkal iegūt balviņas.
  6. Esiet radoši ar pārtikas pasniegšanu. Vēl bez picas ar nestandarta noformējumu, varat apsvērt arī siera un desas sviestmaizes jautrās formās, kas papildus var būt izdekorētas ar smieklīgas formas dārzeņiem. Uzcepiet cepumiņus, kas papildinātu jūsu izvēlēto ballītes tematiku. Arī torti var noformēt daudz netradicionālākā veidā. Piemēram, svecītes saspraust deviņos dažādos liela izmēra kēksiņos.

Galvenais meistarstiķis ir apdomāt, ko tieši jūsu bērnam patīk visvairāk darīt, un pēc tam mēģiniet izdomāt dzimšanas dienas svinības idejas, kas var ietvert šo viņa primāro interesi.