Ja tu esi nesen beidzis vai arī taisies beigt augstskolu, tad tam noteikti ir jābūt, kā iemeslam svinībām, taču pēc šīm svinībām tu nonāks skarbajā realitātē, ka tikai
tagad ir sākusies īstā dzīve un tev būs jāsāk maksāt studiju kredīti, kas tika ņemti, lai izmācītos augstskolā. Studiju kredīti nereti ir pat līdz 20 tūkstošu Eiro vērtībā, nemaz nerunājot par naudas summu, kas tev būs jāatmaksā, ja tu dosies uz kādu pasaules slavenu augstskolu. Jaunietim, kas tikko iznācis no skolas un ir sācis savas karjeras sākuma posmu, noteikti nebūs līdzekļi, lai gada vai divu gadu laikā spētu atmaksāt šo kredīta apjomu, bet ja tu būsi pietiekoši pieticīgs un lieki netērēsi naudu tad 3-5 gadu laikā šo naudu atmaksāt ir iespējams un ja tev būs izdevies atmaksāt šādu naudas summu, tad tu jau būsi uz pareizā ceļa lai spētu sevi finansiāli nodrošināt un neieslīgtu vēl lielākos parādos ņemto automašīnu vai dzīvokli ar šo kredītu palīdzību.
Šoreiz nesāksim diskusiju par to cik
studiju kredīti ir lietderīgi un vai tos vispār būtu jāļauj jauniešiem ņemt, bet visi jaunieši, kas ir pabeiguši augstskolu zina cik liela nasta ir šīs milzīgās kredītsaistības, nemaz nerunājot par to, kas notiek tad, ja tev vēl ir vajadzīgs īrēt dzīvokli, iegādāties automašīnu un tu nespēj atrast labi atmaksātu darba vietu. Parasti
kredītsaistības padara to visu vēl sliktāku un grūtāku, tāpēc apskatīsim, kas tad ir tas, kas jāņem vērā atmaksājot šos studiju kredītus:
- Tev ir jāsaprot viss par savām kredītsaistībām – Pirms tu sāc maksāt savus ikmēneša maksājumus tev vajadzētu saprast visu par kredītiem un kredītsaistībām, sākot no tā, kā veidojas kredītu procenti, cik ilgas ir tava kredīta brīvdienas, kādas atlaides tev ir iespējams saņemt, un cik naudu tu varētu ietaupīt, ja tu aizdevumu atmaksātu ātrāk nekā paredzēts ar minimālajiem maksājumiem.
- Izveido kredīta atmaksas plānu – Tev noteikti vajadzētu mēģināt izveidot vismaz sākotnēju studiju kredīta atmaksas plānu, mēģinot paredzēt, cik tu varētu atļauties mēnesī atmaksāt kreditoriem. Protams, tu nevari paredzēt, cik liela būs tava alga vai arī, kādi būs tavi papildus izdevumi, bet jo precīzāk, tu spēsi nospraust savu atmaksas grafiku, jo mazāk tev nāksies pārmaksāt. Šeit tad arī tu varēsi parēķināt cik naudas tu ilgtermiņā zaudēsi maksājot procentus, ja tu atmaksāsi kredītu dažus gadus vēlā, vai arī tieši otrādāk cik tu ietaupīsi samaksājot aizdevumu ātrāk.
- Atmaksā augstu procentu aizdevumus vispirms – Ja tu esi aizņēmies vēl papildus naudu ar kādām īstermiņa kredītsaistībām, kā patēriņa kredītu vai ātro kredītu tad tev noteikti vajadzētu atmaksāt šos kredītus vispirms, jo tiem ir daudz lielāki procentu maksājumi, kas savukārt nozīmē, ka katru mēnesi tu zaudēsi lielāku naudas summu.
- Nemaksā tikai minimālos kredīta procentus – Saņemot kredītu banka vai privātais kreditors parasti sastāda atmaksas grafiku, kurā tiek izdomāts minimālais naudas maksājums, kuru tad arī cilvēki parasti katru mēnesi maksā. Bet patiesībā vienmēr vajadzētu mēģināt maksāt pēc iespējas vairāk, jo tādā veidā tu ilgtermiņā samaksāsi daudz mazāk procentu maksājumos un ietaupīsi naudu. Protams, sākotnēji var likties, ka lieku naudu tu vari daudz labāk izmantot nopērkot kaut ko vērtīgu nevis atmaksājot kredītu, bet parasti iemaksājot to kredīta kontā tu no šīs naudas nākotnē varēsi iegūt daudz lielāku atdevi.
Studiju kredītu atmaksa nav viegla un tā prasīs lielu enerģiju no tevis, bet tad, kad tu to būsi paveicis, tev būs milzīga gandarījuma sajūta un beidzot tu būsi brīvs no kredītiem un varēsi sākt savu īsto dzīvi, veidojot iekrājumus, investējot naudu un mēģinot kļūt finansiāli neatkarīgam.
Nav komentāru