Mans vīrs nesen pieprasīja man šķiršanos. Kad pārdzīvoju emocionālo šoku par radušos situāciju, sāku domāt par mūsu šķiršanās finansiālajām sekām. Viens no jautājumiem, par ko es daudz domāju, bija: “Ko iesākt ar kopīgajiem bankas kontiem?”.

Kuram paliek bankas konts?

Ikviens eksperts, ar kuru esmu runājusi par šķiršanos un finansēm, piekrīt, ka finanses ir nepieciešams sadalīt pēc iespējas ātrāk. Šī sadale ietver arī kopīgo bankas kontu aizvēršanu un atsevišķu bankas kontu atvēršanu. Saprotams, ka galveno bankas kontu es nevēlējos slēgt. Lielākā daļa manu finanšu ir automatizētas – automātiskā apdrošināšanas, studiju kredīta un daudzu citu rēķinu apmaksa notiek no mūsu kopējā bankas konta. Pēdējais, ko es vēlējos, bija jaunas maksājumu informācijas ievadīšana visos šajos kontos. Labā ziņa ir tā, ka, neskatoties uz to, ka jums ir kopīgs bankas konts, ir iespējams vienu no bankas konta īpašniekiem atcelt. Ņemot vērā, ka manam vīram ir lielāka pieredze ar bankas kontu atvēršanu uz sava vārda, viņam bija vienkāršāk atvērt jaunu bankas kontu un sākt lietot to tikai savām vajadzībām. Es piezvanīju uz savu banku, lai pajautātu par iespējam noņemt sava vīra vārdu no mūsu kopējā bankas konta, un es biju pārsteigta, uzzinot, cik vienkārši tas ir izdarāms. Bija tikai jāaizpilda dokumenta forma vienas lapas eksemplārā, jāparaksta tā un jāaizsūta bankai. Līdz ko banka saņēma manu iesniegumu, mana vīra vārds tika noņemts no mūsu bankas konta, un tagad tas ir tikai uz mana vārda.  

Interneta banka un ērtības

Lai noņemtu mana vīra vārdu no kopīgā bankas konta, bija jāsazinās ar bankas filiāli, kurā esam klienti jau vairāk kā 12 gadus. Jāpiemin, ka dažkārt var nākties doties uz centrālo banku, ja filiālē nav izdarāms tas, kas ir izdarāms tikai centrālajā bankā. Tas var sagādāt grūtības. Šī iemesla dēļ opcija nokārtot mums interesējošo jautājumu ar vēstules starpniecību bija lieliska iespēja, jo mēs dzīvojam vairāku stundu attālumā no mūsu centrālās bankas. Bankas, kas aktīvi darbojas interneta tiešsaistē, ir jau cits stāsts. Klientiem ir iespējas, piemēram, skenēt un elektroniski nosūtīt nepieciešamos dokumentus, kā arī veikt citas digitālas darbības, lai no kopīgā konta noņemtu vienu no īpašniekiem. Interneta tiešsaiste nodrošina arī operativitāti un ātrumu, atšķirībā no papīra formātā sūtītajām vēstulēm, kas dažādu iemeslu dēļ var aizkavēties. Interneta bankas ir ļoti ērtas – pieaugot pieprasījumam pēc automātiskajiem rēķinu un kredīta maksājumiem, ir daudz vieglāk pārliecināties un būt drošiem, ka rēķini ir apmaksāti laikā. Tādam cilvēkam kā man, kurš ļoti reti pārvietojas valsts robežās, elektroniskā un interneta tiešsaistes rēķinu apmaksa ir ļoti noderīga un ērta. Jāsaka, ka šīs iespējas nepiedāvā visas bankas, tāpēc, ja ir vēlme baudīt šādas priekšrocības, ir jākļūst par konkrētas bankas klientiem. Vecā bankas konta aizvēršana un jauna konta aizvēršana var būt laikietilpīga un nogurdinoša. Doma par to, ka man būs jāpārreģistrē visi maksājumi uz jaunu bankas kontu – it īpaši emocionāli grūtajā šķiršanās laikā – visu padara vēl tikai ļaunāku. Bet iespēja vienkārši noņemt mana vīra vārdu no kopīgā bankas konta, pat neizejot no mājas, bija ļoti ērta un ļoti palīdzēja man.