Mazāk tērēt, vairāk pelnīt

Lielāka peļņa var pavērt mums tik daudz iespēju, kas citādi nebūtu iespējamas, piemēram, ceļošanas, kredīta nomaksas vai pat priekšlaicīgas pensionēšanās iespēju. Protams, papildus darbs nes arī papildus ienākumus, tomēr ir veidi, kā palielināt savus ienākumus arī esošajā darba vietā vai ar citiem darbiem, kas jums ir pa spēkam jau tagad. Mūsdienu ekonomikas situācijā, kurā darbiniekiem tiek izvirzītas arvien jaunas prasības, daudzu kompetenču esamība ir ne vien noderīga, bet arī vienkārši nepieciešama. Lai pārliecinātos par to, ka jūs nevar aizvietot robots un ka kādu dienu jūs netiksit atlaisti no darba, jums ir pastāvīgi jāmācās un jāapgūst arvien jaunas prasmes un zināšanas. Turpinājumā iepazīstieties ar prasmēm, kas var jums palīdzēt pelnīt vairāk naudas, turklāt, šo prasmju apgūšana neko nemaksā.

Svešvalodas apguve

Mūsdienu globālās ekonomikas apstākļos svešvalodu zināšanas paaugstina jūsu iespējas atrast darbu, kā arī iegūt algas paaugstinājumu jau esošajā darba vietā. Mūsdienās interneta vidē ir atrodami tik daudz bezmaksas resursi, kuros jūs varat pašmācības ceļā apgūt teju jebkuru pasaules valodu. Jāpiemin, ka ir vietnes, kurās jūs varat apgūt valodu teorētiski (piemēram, Duolingo.com), bet ir arī tādas vietnes, kurās jūs varat apgūt valodu arī praktiski, interneta tiešsaistē sarunājoties ar domubiedriem dažādās pasaules malās (piemēram, Meetup.com).

Tehniskās zināšanas

Mūsdienās tehnoloģijas attīstās prātam netveramā ātrumā. Ja vien jūs vēlaties izcelties savā esošajā darba vietā vai citu kandidātu vidū, pretendējot uz kādu amata vietu, jums ir jāapbruņojas ar šādām tādām tehniskajām zināšanām. Mūsdienās jau sen nav pietiekoši zināt tādus vārdus kā, piemēram, “procesors” vai “e-pasts”. Darba devēji vēlas, lai viņu darbinieki prastu darboties sociālajos medijos, lai tiem piemistu HTML un kodēšanas prasmes, kā arī citas tehnoloģiskās kompetences. Labās ziņas ir tās, ka ikvienam ir iespēja šīs prasmes apgūt, nemaz nestudējot dārgās augstskolās. Viss, kas nepieciešams, ir pacietība un neatlaidība. Daudzas no mūsdienās nepieciešamajām tehnoloģiskajām zināšanām un prasmēm iespējams apgūt, piemēram, Lynda.com, Bufera (Buffer’s) blogā, kā arī visiem zināmajā interneta vietnē Youtube.com, skatoties mācību video. Galvenais ir būt gataviem mācīties, ieguldot laiku un pūles, lai sasniegtu vēlamo rezultātu. Tehnoloģiskās kompetences var palīdzēt iegūt teju jebkuru darbu, kā arī sniegt dažādus izaicinājumus.

Grafiskais dizains

Mēs nenoliedzami dzīvojam vizuālajā kultūrā, kurā attēliem ir milzīgs spēks. Ja jūs vēlaties izcelties darbinieku vidū un būt mūžīgi nodarbināti, apgūstiet grafisko dizainu. Apgūstot grafisko dizainu, jums ir iespējas veidot dizainu skrejlapiņām un citiem mārketinga materiāliem, izstrādāt interneta mājaslapu vizuālo izskatu, veidot logo un vizītkartes, sākt personīgo biznesu, kā arī daudz ko citu. Neskatoties uz to, ka mūsdienās ir tik daudz veidu, kā apgūt grafisko dizainu, ir salīdzinoši maz to cilvēku, kuriem piemistu šīs prasmes. Painteresējieties par iespējam apgūt grafisko dizainu vietējos kursos vai tādās interneta vietnēs kā, piemēram, Lynda.com vai Udemy.com. Internetu var izmantot savu prasmju uzlabošanai, padarot sevi par neaizstājamu darbinieku. Nav labāka laika par šo, lai uzņemtos iniciatīvu un apgūtu jaunas prasmes – viss ir jūsu rokās, turklāt, par zemu cenu.

Komunikācijas taktikas

Šī prasme varētu šķist bezjēdzīga, tomēr, lai varētu pelnīt vairāk, iemācīties pareizi komunicēt ir ārkārtīgi svarīgi. Tā kā daudziem šī prasme šķiet bezjēdzīga, tie nemaz necenšas to pilnveidot. Kā rāda pieredze, neprasme komunicēt var maksāt simtiem un tūkstošiem eiro, tāpēc mācieties pareizi komunicēt, izmantojot tādu literatūru kā, piemēram, “The Briefcase Technique” (Ramit Sethi) vai “The Salary Negotiation Guide” (Payscale). Būtiskākais ir izdomāt, ko jūs iesāksit ar šo papildus iegūto naudu, piemēram, nomaksāsit ar to kredītu vai investēsit? Tāpat svarīgi ir atcerēties, ka, lai jūs būtu pastāvīgi kompetenti, nedrīkst “gulēt uz vecajiem lauriem”, bet ir pastāvīgi jāizaicina sevi un arvien jāmācās kaut kas jauns. Tāda stratēģija var būt atslēga ceļā uz finansiālo veiksmi un ilgtermiņa finansiālo stabilitāti.