Atteikšanās no lietām, kas jums īsti nemaz nav vajadzīgas, no finansiālā viedokļa ir ļoti labs lēmums. Tas palīdz optimizēt naudas plūsmu un panākt, ka neviens cents no jūsu ienākumiem netiek izlietots nelietderīgi, taču taupība viena pati jūs nekad nepadarīs patiešām bagātu. Tā var palīdzēt nostabilizēt un uzlabot finansiālo situāciju, taču būtiski jūsu dzīves līmeni tas necels. Arī tad, ja ietaupīsiet pāris simtus eiro mēnesī, jums tāpat būs jāiztiek ar saviem ierobežotajiem līdzekļiem, ko nopelnāt strādājot. Lai panāktu, ka jums ir patiešām daudz naudas, ir jādara kas krietni vairāk – jāliek savam uzkrātajam kapitālam pašam vairoties.
Taupīšana ir pats sākums ceļam uz bagātību. Taupīšana palīdzēs sakārtot finanses un līdz ar to, arī uzkrāt nelielu kapitālu, taču, ja neko vairāk nedarīsiet, kā tikai taupīsiet un krāsiet, jūs arī paliksiet šajā ceļa sākumā. Lai sasniegtu kaut ko vairāk, uzkrātais sākuma kapitāls ir jāliek lietā un ar tā palīdzību ir jāveido daudz lielāks kapitāls. Tieši tā arī visi finansiāli veiksmīgie cilvēki ir panākuši, ka viņi vai nu gūst, vai arī uztur jau iegūtos finanšu līdzekļus.
Kā noprotat, šeit runa ir par investīcijām. Tieši tas ir galvenais ceļš uz bagātību, taču tas sadalās divos posmos – sava kapitāla investīcijas finanšu instrumentos un laika investīcijas sevī. Jāsāk ir tieši ar sevis pilnveidošanu un jaunu zināšanu gūšanu, lai kapitāla investīcijas būtu veiksmīgas. Ja uzsāksiet investēt naudu bez jebkādām zināšanām, jūs principā spēlēsiet azartspēles. Nav jēgas ieguldīt savu naudu vienalga kur un gaidāt, kad nopelnīsiet lielo naudu. Tas visticamāk nenotiks, jo investīcijas ir visai komplicētas. Protams, varat arī iet vieglāko ceļu un izvēlēties zema riska investīcijas, taču tām nebūs liela atdeve. Labākajā gadījumā tas palīdzēs saglabāt jūsu uzkrājumu vērtību, taču nopelnīt papildus diez vai izdosies. Lai pelnītu ir jāriskē, taču tas jādara gudri, balstot savus lēmumus teorijā un citu investoru pieredzē. Investoriem ir jāpārzina gan dažādas investīciju stratēģijas, gan portfeļa veidošanas pamati, gan arī jāpārzina, kas ietekmēs izvēlēto investīciju objektu vērtības celšanos vai krišanos. To visu var apgūt gan pašmācības ceļā, lasot grāmatas un cita vaida literatūru, gan arī investoru kursos un skolās. Tas prasīs gan laiku, gan arī varbūt mazliet naudas, taču ieguvumi pēc tam būs neatsverami.
Kad jūtaties tam gatavs, varat sākt investēt. Vispopulārākās ir tieši investīcijas uzņēmumu akcijās, jo tās ir vidēja riska investīcijas ar salīdzinoši lielu atdevi, taču investīciju veidi ir loti daudz. Lai arī ko jūs izvēlētos, ir jāseko līdzi savai naudai. Dividendes vai procenti, kas tiek gūtas no investīcijām skaitās pasīvie ienākumi, līdz ar to, nav aktīvi jāstrādā, lai šos ienākumus gūtu, taču tas nenozīmē, ka visu var aizlaist pašplūsmā. Tāpat regulāri ir jāinteresējas par to, kas varētu notikt ar jūsu investīcijām un vajadzības gadījumā kaut kas jāmaina, taču tas nav tas pats, kas gūt aktīvos ienākumus. Pasīvos ienākumus jūs saņemsiet, galvenokārt. Pateicoties kapitāla ieguldījumiem, bet aktīvos ienākumus tikai un vienīgi pateicoties padarītajam darbam. Tātad, ja investēsiet savu naudu, jūs gūsiet papildus ienākumus neko nedarot. Jūsu kapitāls arvien vairosies un līdz ar to, varēsiet arī vairāk investēt. Tieši tā arī jūs varēsiet uzkrāt savu bagātību.
Tikai ar to vien, ka sevi ierobežosiet, jūs neko nepanāksiet. Jums varbūt izdosies uzkrāt liekus naudas līdzekļus, taču bez investīciju palīdzības to vērtība zudīs, turklāt agru vai vēlu radīsies nepieciešamība šos uzkrājumu iztērēt un tad atkal viss būs jāsāk no jauna. Lai gūtu bagātību, ir jāpanāk, ka jūsu uzkrājumi neizsīkst, bet visu laiku papildinās paši no sevis. Ko tādu jūs varat panākt tikai un vienīgi investējot, tāpēc neaprobežojieties vien ar taupību.
Nav komentāru