Šķiet, ka tie ir it visur, kur mēs skatāmies, tomēr tie ir ļoti grūti pamanāmi. Par ko es runāju? Par maksājumiem. Mūsdienās par teju visu, sākot no konta atlikuma apskatīšanas, kredītkartēm un pat investīcijām tiek prasīta maksa, kas lēni, bet pārliecinoši iznīcina mūsu labklājību. Lai gan šie ikmēneša maksājumi šķiet kā pilieni jūrā, laika gaitā tie iznīcina lielu mūsu aktīvu daļu. Turpinājumā uzskaitītas maksas, kas tiek pieprasītas visbiežāk un vislielākajā apjomā, kā arī tas, kā samazināt to daudzumu vai vispār atbrīvoties no tām.  

Bankas maksas

Liela daļa banku katru mēnesi pieprasa no saviem klientiem konta apkalpošanas un uzturēšanas maksu, kas parasti tiek atvilkta no bankas konta automātiski. Protams, tas nav vienīgais, par ko tiek pieprasīta nauda. Ir vēl daudzi citi pakalpojumi, par kuriem, darbojoties, piemēram, internetbankā vai ar kredītkarti, ir jāmaksā papildus maksa. Lai gan jūs varat spēlēt pēc noteikumiem un mēģināt izvairīties no dažām maksām, jūs joprojām būsit savas bankas, tās sistēmas un noteikumu upuris. Kā izvairīties no šiem maksājumiem? Varat painteresēties par interneta tiešsaistes banku pakalpojumiem, jo tiem nav jāmaksā par fizisko banku ēku uzturēšanu, līdz ar to tie var atļauties piedāvāt saviem klientiem pakalpojumus par zemākām cenām vai pat bez maksas. Lai gan sākumā jūs varbūt satrauks fiziskas ēkas un maksājumu vietas neesamība, tomēr drīz vien jūs novērtēsit šo mūsdienu tehnoloģiju sniegtās priekšrocības, kas sniedz iespēju veikt daudzas bankas darbības arī ar viedtālruni. Tāpat ietaupīt uz maksājumiem iespējams, vēršoties pie krājaizdevu sabiedrībām, kas piedāvā savus pakalpojumus par demokrātiskām cenām un izdevīgiem nosacījumiem. Ja jūs pastāvīgi saskaraties ar dažādu maksu pieprasījumiem no savas bankas, varbūt ir pēdējais laiks, lai meklētu kādu izdevīgāku piedāvājumu?

Kredītkartes

Kāds ir labākais risinājums, lai izvairītos no kredītkaršu maksām? Jāatgādina, ka savus kredītkartes maksājumus vienmēr ir jāveic laikā un pilnā apmērā. Ja jums ir regulāri jāmaksā kavējuma procenti vai kādas citas papildus maksas, ir ieteicams atteikties no kredītkartes lietošanas un lietot skaidru naudu, kamēr kontrole ir vēl jūsu rokās. Bet, kā zināms, mūsdienās tas ir praktiski neiespējami, tāpēc ir ieteicams pieteikties atgādinājumu saņemšanai no bankas par kredītkartes maksājumu veikšanu. Tāpat atgādinājumus iespējams iestatīt citās interneta tiešsaistes programmās, kā arī mums visiem zināmajā kalendārā. Vēl viens veids, kā kredītkartes ietekmē jūsu finanses, ir tās gada maksas ieturēšana. Padomājiet, vai jūsu kredītkartes gada maksa ir tā vērta, jo to gada maksa ir tieši atkarīga no to bonusiem, kurus cilvēki nereti nemaz neizmanto. Ja jūs neizmantojat savas kredītkartes sniegtās priekšrocības, varbūt izdevīgāk ir noformēt sev debetkarti? Šāds lēmums ne vien samazinās kredītkartes maksās izdotās naudas summas, bet arī uzlabos jūsu turpmāko kredītvēsturi, jo jums nebūs nekādu kredītsaistību. Protams, nav obligāti atteikties no kredītkartes – svarīgākais ir lietot to apzinīgi un gudri, izvēloties finansiāli izdevīgāko variantu.

Investīciju maksas

Investēšana ir atslēga ceļā uz savas labklājības veidošanu ilgtermiņā, neskatoties uz to, ka investēšanas maksas var radīt lielu “robu” jūsu iekrājumos. Jūs, iespējams, pat nepamanāt, cik daudz un kā šīs maksas “aizplūst” no jūsu budžeta. Pirmkārt, lai samazinātu investīcijās izdotās maksas, to daudzums ir jāapzinās, kas ir izdarāms tādā interneta vietnē kā, piemēram, FeeX.com. Šajā vietnē ir atrodami arī padomi un piedāvājumi, lai samazinātu jūsu pašreizējās investīciju maksas. Maksas varētu šķist tāda sīka jūsu dzīves vienība, bet skarbā patiesība ir tāda, ka tām vispār nevajadzētu būt. Ar rūpīgu plānošanu un centību ikvienam ir iespējas atbrīvoties no visām šīm sīkajām maksām, kas laika gaitā sastāda milzīgu naudas summu, vai vismaz samazināt tās līdz minimālam un komfortablam līmenim. Galvenais ir apzināties, vai tā maksa, kas tiek prasīta par konkrēto preci vai pakalpojumu, ir tā vērta. Nav taču grūti pameklēt un painteresēties par kādiem izdevīgākiem piedāvājumiem, vai ne tā?