Augstākā izglītība ir dārgs prieks, kas vienam studentam gadā var izmaksāt vairākus tūkstošus eiro. Tā gan sniedz daudz ieguvumu, jo tiek paplašināts zināšanu loks par konkrētu nozari, iegūti jauni draugi, kā arī uzkrāta pieredze. Arī darba devēji bieži vien pieprasa, lai topošajam darbiniekam būtu augstāko izglītību apliecinoši dokumenti. Līdz ar to bieži vien nekas cits neatliek, kā vien meklēt naudu, lai varētu studēt. Protams, tiek piedāvātas arī valsts apmaksātas budžeta vietas, kā arī labākajiem studentiem tiek piešķirtas stipendijas, tomēr ne visiem šāda iespēja pastāv, jo parasti budžeta vietu ir mazāk nekā studēt gribētāju, kā arī ir atsevišķas studiju programmas, kur nemaz nav iespējams mācīties par valsts līdzekļiem. Šādos gadījumos, ja nepieciešama nauda studijām, bet nav neviena cita, kas var izlīdzēt, iespējams ir saņemt arī studiju kredītu, kas var nosegt maksu par mācībām. Taču, kā jau jebkurš cits kredīts, pēc augstskolas beigšanas studiju kredīts ir jāatmaksā, turklāt ar procentiem.

Sākoties maksājumiem par studiju kredītu, kredīta devējs bieži vien piedāvā jau izstrādātus plānus, kā kredītu atmaksāt. Tomēr ne jau visiem augstskolas absolventiem ir vienlīdzīgs finansiālais stāvoklis. Tāpēc, lai veiksmīgi sāktu atmaksāt savu studiju kredītu, ir jāizzina, kāda ir kredītu ņēmēja finansiālā situācija – kādi ir ienākumi un cik daudz iespējams no tiem mēnesī novirzīt kredīta atmaksai. Ne tikai attiecībā uz studiju kredītu, bet arī citiem kredītu veidiem ir saprast, ka, lai ātrāk atbrīvotos no kredīta maksājumiem, atmaksas termiņš jānosaka pēc iespējas īsāks. Protams, tas nozīmē, ka ir jāpārzina, cik daudz ikmēneša ienākumu var maksāt kredītam, jo īsāks atmaksas termiņš nozīmē, ka regulāro maksājumu apjoms būs lielāks. Protams, tas var likt uz ilgāku laiku dzīvot taupīgāk, kā arī iespējams būs nepieciešams papildu darbs vai cits ienākumu avots. Tomēr ātrāka studiju kredīta atmaksa arī nozīmē to, ka mazāk naudas tiks tērēts par kredīta procentiem, jo visiem ilgtermiņa kredītiem tiek piemērota procentu likme – zemāka nekā mazākiem kredītiem, bet tomēr tāda ir.

Viens no variantiem, kas noteikti palīdzēs atmaksāt studiju kredītu un neļaus sabojāt kredītvēsturi ar kavēto maksājumu ziņojumiem, ir automātiskais maksājums. Tā ir iespēja, ko var izmantot, ja vien ir bankas norēķinu konts, kur regulāri tiek ieskaitīti personas ienākumi. Kredīta ņēmējs var noteikt, kuros datumos pēc algas vai citu naudas līdzekļu ieskaitījuma banka automātiski pārskaita noteikto ikmēneša maksājumu kredīta devējam. Protams, izvēloties datumu, jāņem vērā, lai tas nav pēc kredītu devēja noteiktā pēdējā atmaksas datuma. Ja bankas kontā būs pieejama summa, kas ir vienāda vai lielāka par ikmēneša maksājumu, tad pārskaitījums tiks veikts bez kredītu ņēmēja apstiprinājuma. Līdz ar to iespēja, ka netīšām tiks aizmirsts par maksājumu, vienkārši nepastāv. Tomēr, noderīgi ir ik pa laikam apskatīt, vai kontā pietiek naudas un šāds maksājums tiek veikts, citādi kavējumi padarīs kredīta rādītājus sliktākus. Turklāt dažkārt, izmantojot automātiskā maksājuma pakalpojumu, iespējams saņemt izdevīgākus kredīta procentus, jo kredīta devējs saskata mazāku risku, ka kavējumi var tikt kavēti.

Dažkārt cilvēka dzīvē pienāk tādas laimes dienas, kad negaidīti tiek saņemti papildu naudas līdzekļi, piemēram, darbā izsniegta prēmija, ir saņemts mantojums vai varbūt ir paveicies loterijā un iegūts lielais laimests. Lai arī kā gribētos šos ienākumus iztērēt sevis palutināšanai vai kam citam, mantojums vai prēmija tiks izmantoti lietderīgāk, ja tos izmantos, lai vairāk naudas samaksātu par kredītu. Tas nozīmē, ka samazināsies summa, kas ir jāatmaksā kredītu devējam, līdz ar to arī atmaksas termiņš paliks īsāks un mazāk naudas tiks samaksāts par kredīta procentiem. Ja vien ir tāda iespēja, tad jācenšas visus brīvos līdzekļus izmantot studiju kredīta atmaksai – patīkamā un atbrīvojošā sajūta, kas pārņems kredīta ņēmēju, kad tiks veikts pēdējais maksājums, noteikti būs daudz labāka nekā īslaicīga uzdzīvošana par saņemtajiem 100 EUR loterijā.

Ja studiju kredīts nav vienīgais, kas ir jāatmaksā kredītu devējam, tad viena no iespējam noteikti ir kredītu konsolidēšana jeb apvienošana. Vairāku kredītu gadījumā, starp kuriem varbūt ir kādi ar ļoti augstiem procentiem, konsolidācijas rezultātā kredītu ņēmējam būs vairs tikai viens aizdevums, kas jāatmaksā. Protams, atmaksājamā summa būs lielāka, līdz ar to arī termiņš būs garāks, taču ilgtermiņa kredītiem parasti ir zemāki procenti. Tāpat arī kredītu apvienošana nozīmē to, ka katru mēnesi ir jāatceras vairs tikai par vienu obligāto maksājumu nevis vairākiem.