Ja jums ir
kredīts, bet jūs pēkšņi piemeklē kādas finansiālās grūtības, piemēram, jūs zaudējat darbu, tiekat pazemināts amatā, tiek samazināts jūsu atalgojums, jūsu ģimenei ir ģimenes pieaugums, jūs maināt dzīvesvietu u.tml., kā rezultātā jūsu kredītspēja samazinās, proti, jūs vairs nespējat regulāri un pilnīgi veikt ikmēneša kredīta maksājumus, nekādā gadījumā to neignorējiet un neceriet, ka šīs problēmas atrisināsies pašas no sevis.
Jāatceras, ka ziņot par savu maksātnespēju ir jūsu, nevis jūsu kredītdevēja pienākums. Turklāt, būtiski atcerēties arī to, ka ikviens kavēts vai nepilnīgs, it īpaši vispār neveikts maksājums bojā jūsu kredītvēsturi, kas nākotnē var apgrūtināt vai pat vispār liegt jums saņemt jebkādu aizdevumu pie jebkāda, banku vai nebanku, aizdevēja. Tādēļ, tiklīdz jūtat savas kredītspējas pasliktināšanos, nekavējoties dodieties uz konsultāciju pie sava kredītdevēja, lai meklētu jūsu situācijai piemērotāku risinājumu.
Viens no risinājumiem, ko kredītdevējs var savam klientam piedāvāt tā kredītspējas pasliktināšanās gadījumā, ir kredītbrīvdienas. Kredītbrīvdienas ir periods, kura laikā kredītņēmējs kredītdevējam maksā tikai aizdevuma procentus vai arī tikai aizdevuma pamatsummas maksājumus bez procentiem, tomēr aizdevuma procentu maksāšana ir izplatītāka un izdevīgāka kā kredītņēmējam, tā arī kredītdevējam. Ja finansiālā situācija ir patiešām nopietna un bezcerīga, kredītdevējs nereti atliek gan procentu, gan pamatsummas maksājumus, tomēr uz periodu, kas nav ilgāks par 6 mēnešiem. Kredītbrīvdienas tiek piešķirtas tikai tiem kredītņēmējiem, kuru aizdevuma summa ir lielāka par 1400 EUR. Kredītbrīvdienu ilgums ir atkarīgs no kredītņēmēja individuālās situācijas, bet tas vienmēr ir konkrēts periods, nevis nezināms laiks nākotnē, turklāt, kredītbrīvdienu opciju iespējams izmantot tikai vienu reizi gadā. Jāpiemin, ka pēc kredītbrīvdienām ikmēneša maksājumi nedaudz tiek palielināti, lai kompensētu kredītdevēja finansiālos zudumus, kas kredītbrīvdienu laikā ir radušies.
Vēl citi risinājumi, izņemot kredītbrīvdienas, ir citāda atmaksas grafika vai apmaksas nosacījumu pielāgošana, kas varētu atvieglot kredītņēmēja finansiālo situāciju.
Neaizmirsīsim, ka ne tikai kredītdevējam ir iespēja nākt pretī un risināt radušos problēmsituāciju, bet arī pašam kredītņēmējam, meklējot citas nepieciešamā finansējuma alternatīvas, piemēram, meklējot papildus peļņas avotus vai ierobežojot savus ikmēneša tēriņus.
Nav komentāru