Jebkurš budžeta konsultants, ko jūs apmeklēsit jums paziņos, ka lai kārtīgi saprastu savus izdevumus jums vajadzētu uzskaitīt katru centu, ko jūs tērējat, bet lai gan ir cilvēki kuriem šāda uzskaite iet no rokas, tomēr lielākajai daļai no mums uzskaitīt katru pirkumu nav pa spēkam, tāpēc arī šādas budžetēšanas idejas bieži vien ātri vien pāriet. Bet lai gan visu čeku uzskaite un visu tēriņu pierakstīšana un apkopošana ir vislabākais veids, kā tikt pie skaidrības, kas notiek ar tavām finansēm, tomēr ir arī citi ne tik sarežģīti veidi, kā sekot līdzi saviem tēriņiem un censties tos iegrožot:
  • budzeta veidosana no monetamIzmanto brīvi pieejamās aplikācijas – Internetā ir pieejamas dažādas aplikācijas, kuras saslēdzot kopā ar internetbanku vai kredītkarti ir iespējams elektroniski un automātiski uzskaitīt visus savus tēriņus. Protams, visi tēriņi nebūs iedalīti noteiktās kategorijās, bet to būs izdarīt daudz vieglāk, kā vēl visus čekus ievadīt datorā un pēc tam apkopot šos datus. Šīs aplikācijas ir ļoti izdevīgas, bet vienīgais, kas tajās klientus atgrūž ir to drošība, jo tu būtībā dod trešajai pusei pieeju saviem datiem un tas rada drošības riskus. Bet lielākās kompānijas par drošību domā ļoti nopietni un tāpēc izredzes, ka šāda sistēma tiks uzlauzta ir niecīgas.
  • Uzstādi tēriņu limitu – Vēl viens veids, kā viegli ir pieturēties pie noteikta tēriņu limita ir nospraust sev katru mēnesi noteiktu summu, par kuru vairāk tu vienkārši nedrīksti tērēt, tādā veidā dodot sev noteiktu summu, kurā tev obligāti jāiekļaujas. Bet tad pārējā nauda ir vai nu jānoliek kādā citā kontā vai arī jāizņem un jānoglabā kādā drošā vietā, lai tev nerastos vēlme to iztērēt. Šādi tu varbūt neredzēsi visus savus tēriņus, bet toties tu varēsi uzstādīt summu, kuru nedrīksti pārsniegt tieši tik lielu, lai tu vēl katru mēnesi varētu arī papildus iekrāt vai lielāku naudas summu novirzīt kredītu atmaksai.
  • Uzskaiti dažas kategorijas – Nereti mūsu ikmēneša budžetā ir tikai dažas maksājumu kategorijas, kuras mēs vēlamies optimizēt un tāpēc lai nebūtu jāuzskaita katrs cents un jāņem visi čeki, tad tikai uzskaiti tos maksājumu veidus, kurus tad tu vēlies ierobežot. Piemēram labs veids ir uzskaitīt visus izdevumus, ko tu tērē ēdienam ārpus mājām(restorāniem, kafejnīcām,kafijai utt), vai arī uzskaitīt visus izklaides izdevumus. Tādā veidā tu vēl jo projām zināsi kur aiziet tava nauda tieši šajās kategorijās un tev nebūs, piemēram jāuzskaita visi lielveikalu čeki.
Budžetošanai būtu jābūt vieglai un tai nevajadzētu sagādāt pārāk daudz galvassāpes, bet noteikti, ka nebūs tā, ka tu varēsi veltīt šai nodarbei 10 minūtes mēnesī. Ja tu gribi rezultātus, tad budžeta veidošanai ir jākļūst par tavu dzīvesveidu un pie tā arī tev būs jāpieturās.