Kredītu nasta mūsdienās ir viens no lielākajiem iemesliem, kāpēc cilvēkiem ir stress un esot parādā tev katru mēnesi ir jāvelta daļa no saviem ienākumiem, lai segtu šos ikmēneša kredīta maksājumus un protams arī jāmaksā vēl papildus par procentiem, ko kredītiestāde pieprasa par to, ka šis kredīts tev tika izsniegts. Tieši tāpēc arī jautājumi par to, kā labāk un ātrāk atmaksāt savus parādus ir vieni no populārākajiem, ko mēs saņemam no saviem lasītājiem. Tāpēc šodien centīšos jums sniegt dažus padomus, kā motivēt sevi ikdienā, kad tu esi nobriedis atmaksāt savus parādus, jo, kā jau daudzi no mums to ir ievērojuši, tas ir grūtāk, kā varētu likties.
  • sevis motivacijaPirmais, ko parasti es iesaku cilvēkiem ir sastādīt konkurēto sarakstu ar iemesliem, kāpēc tad tu vēlies tikt vaļā no sava parāda. Tajā noteikti būs iekļauti punkti par to, ka mazināsies stress, būs vairāk brīvie naudas līdzekļi un citi līdzīgi punkti. Bet pašos pamatos šis saraksts tev liks aizdomāties par to, kāpēc tad tu vēlies atmaksāt online kredītu, jo varbūt pēc mēģinājuma sastādīt sarakstu tu sapratīsi, ka šie iemesli ir pārāk maz un daudz labāk patreizējā situācijā būs turpināt maksāt minimālos kredīta maksājumus nevis mēģināt papildus ietaupīt un tādā veidā ātrāk atmaksāt aizdevumu. Bet, ja tomēr tev šie iemesli ir pietiekoši, tad šo papīra lapiņu vajadzētu nolikt vai pielīmēt kādā redzamā vietā, kur tu to varētu apskatīt ikdienā un atgādināt sev par to, kāpēc tad tu ierobežo sevi un nemitīgi domā, kā samazināt izdevumus vai palielināt ienākumus, lai varētu atmaksāt kredītu. Vislabāk ir šo sarakstu nolikt pie spoguļa un katru rīto mazgājot muti vai zobus galvā iziet tam cauri un atgādināt sev par šiem punktiem un to, kāpēc tev tie ir tik svarīgi.
  • Nākamais ieteikums ir sadalīt kredītu mazākās porcijās un tiekties tieši uz šīs mazākās daļas atmaksu. Pamatā cilvēkiem kredītsaistības ir lielas un ilgtermiņa un tie var būt gan hipotekārie kredīti gan studiju kredīti, un, lai atmaksātu šādas ilgtermiņa kredītsaistības tu nevari tikai visu laiku motivēt sevi ar to, ka pamazām lielā summa sarūk. Daudz labāk būtu nospraust mērķi, piemēram, 1000 Eiro atmaksa, kas būs daudz tuvāks un, šāda mērķa sasniegšanai arī var uzstādīt noteiktu atmaksas termiņu, piemēram 5 mēneši, kas nozīmēs, ka tev katru mēnesi būs jāatrod papildus 200 Eiro, ko atmaksāt kreditoram.
  • Nosvini savus sasniegumus! – Noteikti, ka tev vajadzētu arī paslavēt sevi un nosvinēt savus sasniegumus, bet vislabāk ir tad, ja tu šo mērķu sasniegšanu nosvini ar lietām, kas atkal neizmaksā pārāk daudz naudas, jo pretējā gadījumā tas tev vēl vairāk atliks no lielā mērķa sasniegšanas. Vislabāk ir doties kādā pārgājienā, mazā ceļojumā vai vienkārši aiziet uz kādu restorānu, kas neizmaksās pārāk dārgi. Un noteikti nevajadzētu pirkt dārgas lietas, kā drēbes, elektroniku vai tamlīdzīgus produktus, jo tie patiesībā nemaz neradīs tev prieku un tu tos novērtēsi tikai uz īsu brīdi. Bet tiešām laba atpūta pie dabas vai arī kāds no taviem hobijiem radīs tev daudz lielāku gandarījumu un dos tev daudz vairāk spēkus turpināt savus iesāktos mērķus.
  • Katru mēnesi tev vajadzētu piefiksēt savu progresu, vai tas būtu pierakstot sava atlikušā kredīta apjomu, nofotografējot sava kredīta konta atlikumu internet bankā vai vienkārši pierakstot, cik daudz naudas tu esi spējis sakrāt un iemaksāt aizdevēja kontā. Šīs visas reizes būs, kā labas iespējas tev atskatīties uz tavu progresu un uzslavēt sevi, kā arī tad, ja tavs progress nebūs tik krass, tad tu vari paskatīties, ka uz kopējā fona tu tik un tā jau esi sasniedzis daudz un tāpēc nevajadzētu nolaist rokas.
Galvenais ir jau laicīgi saprast, ka tas būs ilgs process un nekas nenotiek vienas dienas laikā, tāpēc jau pašā sākumā es ieteiktu tev gatavoties maratonam nevis sprintam, bet toties, kad maratons būs cauri, tad tu varēsi uzelpot un nospraust sev pavisam jaunus mērķus.