Skaistumkopšana mūsdienās daudziem, jo īpaši sievietēm, ir viena no izdevumu kategorijām, kas tiek uzskatīta par obligātu. Aptaujas dati liecina, ka 37% sieviešu būtu gatavas samazināt izdevumus uz skaistumkopšanas produktiem un pakalpojumiem vien tad, ja tā būtu galēja ārkārtas nepieciešamība, taču tā pat vien, lai mazliet ietaupītu, viņas to nedarītu. Ir tikai saprotams, ka sievietes vēlas izskatīties skaisti, taču summas, kādas tiek tērētas skaistumkopšanai nereti ir pārspīlēti lielas, turklāt ļoti daudziem dārgiem skaistumkopšanas produktiem un pakalpojumiem iespējams atrast lētākas alternatīvas. Kā tad iespējams samazināt skaistumkopšanai paredzētos izdevumus un joprojām izskatieties lieliski?

Iekļaujiet dabas veltes un pārtikas produktus savā skaistumkopšanas rutīnā

Sievietēm un nereti arī vīriešiem ir pilni plaukti ar visdažādākajiem krēmiem, skrubjiem, losjoniem, tonikiem, pilieniņiem utt. Šādi skaistumkopšanas produkti parasti nav lēti. Sejas krēms vien vidēji maksā ap 10 eiro. Ja jums ir ap desmit šādu produktu, jūs jau esat iztērējis 100 eiro skaistumkopšanai. Tā ir ļoti liela summa, jo īpaši par produktiem, kam mierīgi varat atrast aizvietotājus. Dažādas dabas veltes un citi dabīgi produkti spēj paveikt to pašu, ko dārgie, rūpnieciski ražotie kosmētikas produkti, tikai tie pieejami ļoti lēti vai pat pilnīgi bez maksas. Jūs neatradīsiet labāku kosmētikas noņēmēju par kokosriekstu eļļu, labāku skrubi par sāli vai kafijas biezumiem un labāku sejas krēmu kā alvejas želeju. Šādu piemēru ir neskaitāmi daudz, ir tikai jāpameklē informācija par to kā šādus produktus izmantot dažādiem mērķiem. Tas tiešām palīdzēs ietaupīt kaudzi naudas, turklāt nebūs jāupurē skaistums.

Izvērtējiet, vai dārgu zīmolu kosmētika tiešām ir nepieciešama

Mēs nemelosim un uzreiz pateiksim, ka dārgu zīmolu kosmētika parasti patiešām ir daudz labāka un kvalitatīvāka nekā lētā kosmētika. Pilnībā aizstāt savu kosmētiku ar lētiem produktiem nudien nebūtu ieteicams, bet dārgā kosmētika ne vienmēr ir nepieciešama. Tādi produkti kā kopjošā kosmētika, tonālais krēms, kosmētikas bāzes u.c., noteikti ir nepieciešami kvalitatīvi, lai nebojātu ādu un izskatītos labi arī dienas beigās, bet vairums dekoratīvās kosmētikas produktu tāpat klāj vien ļoti nelielu ādas daļu un tik ātri nenonāk nost. Šādiem produktiem tērēt milzīgas summas nav nepieciešams, galvenā ir prasme tos uzklāt.

Esiet uzmanīga, izvēloties matu griezumu un manikīru

Tomēr, vēl lielākas summas nekā par skaistumkopšanas produktiem, nereti tiek tērētas par skaistumkopšanas pakalpojumiem. Viens friziera apmeklējums sievietei vidēji izmaksā pat 50 eiro. Manikīra apmeklējums izmaksā ap 15 eiro un arī citi skaistumkopšanas pakalpojumi nav pārāk lēti. Tā kā šīs summas ir tik lielas, vajadzētu piedomāt pie tā, lai nepieciešamība pēc šiem pakalpojumiem rastos pēc iespējas retāk. To var panākt izvēloties, piemēram, pareizu matu griezumu. Protams, pirmkārt, ir jādomā par to, kas piestāv, bet izvēloties griezumu un krāsojumu, kas nav tik bieži jāatjauno, varēsiet ietaupīt kaudzi naudas. Tas pats attiecas uz citiem pakalpojumiem. Piemēram, koši sarkana nagu laka noteikti izskatīsies skaisti un eleganti, taču rēķinieties ar to, ka tā jau pēc pāris dienām sāks nodrupt, radot ne visai estētisku skatu un atkal būs jātērē nauda un jādodas pie manikīra.

Apsveriet iespēju izmantot mācekļu pakalpojumus

Vēl uz skaistumkopšanas pakalpojumiem iespējams ietaupīt, izmantojot mācekļu pakalpojumus. Daudzi cilvēki uz neko tādu neparakstītos, jo uzskata, ka mācekļi tikai sabojās viņu izskatu, taču tā nav. Sākumā mācekļi trenējas uz manekeniem un tikai tad, kad viņu prasmes ir pietiekoši labas, viņiem ir ļauts strādāt ar klientiem. Protams, ja pašlaik ejat pie pašiem labākajiem frizieriem un citiem speciālistiem, mācekļi nespēs turēt līdzi, bet ja apmeklējat vidējas klases salonus, tad mācekļu darbs ne ar ko daudz neatšķirsies no jūsu izvēlēto speciālistu un meistaru darba. Tāpat, mācekļiem vienmēr asistē skolotāji, tāpēc, šādā veidā neviens jūsu izskatu nesabojās, taču naudas ietaupījums gan var būt visai iespaidīgs, jo daudzviet mācekļu pakalpojumi pieejami pilnībā bez maksas.

Kā redzams, ir daudz veidu, kā ietaupīt naudu uz skaistumkopšanu, īpaši nepazeminot iegādāto produktu un saņemto pakalpojumu kvalitāti. Ja mazliet pamainīsiet savu skaistumkopšanas rutīnu, varēsiet ietaupīt pat simtiem eiro katru mēnesi, ko novirzīt citiem, daudz svarīgākiem finanšu mērķiem, tāpēc padomājiet, vai skaistums tiešām ir šādu upuru vērts?